Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Jenin: herstelwerk na inval Israël duurt 'maanden'

Burgemeester Jenin: herstelwerk na inval Israël duurt 'maanden'

JENIN (ANP) - Nu het Israëlische leger het vluchtelingenkamp in Jenin op de bezette Westelijke Jordaanoever heeft verlaten, maken lokale autoriteiten de balans op van de verwoestingen die de tien dagen durende operatie heeft veroorzaakt. Volgens burgemeester Nidal Obeidi gaan de herstelwerkzaamheden nog "maanden" duren. Dat meldt het Palestijnse persbureau Wafa.

Het opruimen van het puin dat in de nasleep was achtergelaten kost waarschijnlijk slechts enkele dagen, maar het repareren van de water- en rioleringsnetwerken gaat nog maanden duren. Obeidi beschreef de inval als een "aardbeving". Zo zouden Israëlische bulldozers meer dan 20 kilometer van het wegennet van de stad hebben verwoest.

Bovendien was het water in de stad tijdens de inval volledig afgesloten door het Israëlische bedrijf dat de stad van water voorziet, aldus Obeidi tegen Wafa. "Wat er in Jenin is gebeurd, valt binnen het Israëlische beleid van collectieve bestraffing van de Palestijnen. De omvang van de verwoesting toont aan dat de bezetting eropuit is de bevolking te verjagen."

Meer uit Buitenland

Dodental orkaan Melissa op zeven, Jamaica zet zich schrap

KINGSTON (ANP/DPA) - Orkaan Melissa blijft in kracht toenemen op weg naar Jamaica. Maandagavond waren de windsnelheden opgelopen tot 280 kilometer per uur. Melissa komt naar verwachting dinsdagochtend vroeg (lokale tijd) aan land in het zuidwesten van het Caribische eiland.

43 minuten geleden
Witte Huis: premier Japan gaat Trump voor Nobelprijs nomineren

TOKIO (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi gaat de Amerikaanse president Donald Trump nomineren voor de Nobelprijs voor de Vrede. Dat heeft Witte Huis-persvoorlichter Karoline Leavitt laten weten aan verslaggevers.

2 uur geleden
Venezuela schort energieakkoord met Trinidad en Tobago op

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft maandag aangekondigd dat hij energieafspraken met Trinidad en Tobago heeft opgeschort. De eilandstaat voor de kust van Venezuela verwelkomde dit weekend een Amerikaans oorlogsschip.

4 uur geleden
Zeker zestien doden bij busongeluk in Bolivia

MOROCHATA (ANP) - Bij een busongeluk in Bolivia zijn zeker 16 mensen omgekomen en 32 personen gewond geraakt. De bus raakte van de weg en stortte 300 meter naar beneden.

4 uur geleden
Bolsonaro in beroep tegen gevangenisstraf

BRASILIA (ANP) - Advocaten van Jair Bolsonaro hebben maandag beroep aangetekend tegen de veroordeling van de voormalige Braziliaanse president tot 27 jaar gevangenisstraf. Bolsonaro kreeg die straf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven ondanks zijn verkiezingsnederlaag in 2022.

6 uur geleden
Oekraïne stuurt versterkingen naar Pokrovsk

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft versterkingen gestuurd naar de belangrijke stad Pokrovsk, aldus de Oekraïense krijgsmacht. Rusland probeert de stad al maanden in te nemen en volgens Oekraïne is een aantal Russische militairen erin geslaagd de stad binnen te dringen.

16 uur geleden
Oudste staatshoofd ter wereld (92) herkozen in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/DPA) - Het oudste staatshoofd ter wereld, de 92-jarige Paul Biya, heeft volgens de officiële uitslagen opnieuw de presidentsverkiezingen in Kameroen gewonnen. Biya kreeg volgens de officiële uitslag bijna 54 procent van de stemmen. Zijn politieke rivaal Issa Tchiroma Bakary claimt de overwinning ook en heeft opgeroepen tot protesten.

16 uur geleden