
Burgemeester Jan van Zanen: Den Haag klaar voor NAVO-top
DEN HAAG (ANP) - Den Haag is klaar voor de NAVO-top van aankomende week, zei de Haagse burgemeester Jan van Zanen zaterdag desgevraagd. "Iedere dag vallen er meer puzzelstukjes op de goede plek, wij zijn er klaar voor en ik kijk ernaar uit", aldus Van Zanen die zaterdagochtend een kijkje nam bij een punt waar wijkbewoners van het gebied rond het World Forum kranten konden ophalen, omdat die tijdelijk niet bezorgd worden in het gebied.
"Wij staan strak, we zijn geoefend", zei de Haagse burgemeester verder over de voorbereiding. De gemeente is op alle scenario's voorbereid, al staat nog niet alles vast. "De ervaring leert wel dat er iedere dag nieuwe ontwikkelingen zijn, want dan komt er iemand later of eerder of Spanje vindt iets." Spanje verzet zich tegen de oproep van de Amerikaanse president Donald Trump om uitgaven aan de NAVO te verhogen naar 5 procent.
Van Zanen is desondanks niet bang dat de NAVO-landen het niet eens zullen worden op de top. "Ik ga ervan uit dat de wereldleiders die hier bijeenkomen een modus vinden om op dit moment in de wereldgeschiedenis verstandige besluiten te nemen."
Trump
Vrijdag zei demissionair premier Dick Schoof dat de Amerikaanse president Donald Trump alleen naar het World Forum en Huis ten Bosch zal gaan tijdens zijn bezoek aan Nederland. "Ik moet zien wat hij allemaal gaat doen", reageerde Van Zanen.
Tijdens de Nuclear Security Summit (NSS) in 2014 bezocht de toenmalige Amerikaanse president Barack Obama het Haagse Gemeentemuseum en bekeek hij er de Victory Boogie Woogie van Piet Mondriaan. "De situatie is nu anders", zei Van Zanen. "Als de wereld Den Haag maar ziet. De stad zal de komende dagen in de hele wereld te zien zijn en het zijn heel mooie plaatjes."
9000 bezoekers
De top is op dinsdag en woensdag. Er worden 45 staatshoofden en regeringsleiders verwacht en ongeveer 9000 bezoekers.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het middagprogramma van het Festival op de Ring in Amsterdam is na 15.00 uur begonnen. Een woordvoerder van de organisatie laat weten dat de uitstroom van de bezoekers van het ochtenddeel soepel is verlopen en de rijen "beheersbaar" waren. In verband met het warme weer mogen bezoekers van het middagprogramma per persoon 1 liter extra water meenemen naar het festivalterrein. In totaal gaat het om 2 liter per persoon.
4 minuten geledenDEN OEVER (ANP) - De Afsluitdijk (A7) is in beide richtingen dicht, meldt de ANWB. De demonstratie van XR zorgt ervoor dat het wegverkeer er niet meer langs kan. Omrijden moet nu via Flevoland.
1 uur geledenDEN OEVER (ANP) - Klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) en Scientist Rebellion (SR) hebben zaterdagmiddag een deel van de Afsluitdijk (A7) geblokkeerd. Ze doen dit ter hoogte van Den Oever in Noord-Holland. Daardoor kan verkeer niet meer van Noord-Holland richting Friesland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op verschillende plekken bij het Festival op de Ring in Amsterdam is sprake van grote drukte. Vooral bij de podia hoopt het publiek op, ziet een ANP-verslaggever op de Ring West. Naast optredens op podia staan er ook diverse dj's op trucks waar wordt gedanst. Er is amper schaduw.
2 uur geledenDEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump komt naar verwachting pas op het allerlaatste moment aan voor zijn afspraken op de toch al ingekorte NAVO-top. Trump zou kort voor het diner dinsdagavond op Paleis Huis ten Bosch in Nederland arriveren, denken ingewijden. Maar ze wijzen erop dat het eerder nog anders was en de president zich zomaar kan bedenken.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn een 54-jarige man en een 61-jarige vrouw gewond geraakt bij een schietincident in Rotterdam-West. Rond 00.30 uur werd er geschoten bij een café aan de Witte van Haemstedestraat. Een 38-jarige Rotterdammer is aangehouden. De man is er ernstig aan toe, meldt de politie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het hardloopevenement Run op de Ring is het Festival op de Ring van start gegaan. Het festival op de ringweg A10 is een van de grootste evenementen waarmee het 750-jarig bestaan van Amsterdam wordt gevierd.
7 uur geleden