Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Istanbul wil miljarden voor veiligheid bij aardbeving

Burgemeester Istanbul wil miljarden voor veiligheid bij aardbeving

ISTANBUL (ANP/DPA) - De burgemeester van de metropool Istanbul, Ekrem Imamoglu, wil dat er snel wordt begonnen met het veiliger maken van de stad voor het geval er zich een zware aardbeving voordoet. Hij voorziet dat er snel tussen de 28 en 38 miljard euro voor nodig is en dat is zeker drie keer meer dan de hele begroting van de stad. Hij zei zaterdag dat de stad, die bij een breuklijn ligt, zich moet voorbereiden voor het te laat is.

De deels Europese stad behoort tot de grootsten ter wereld en is met 16 miljoen inwoners veel groter dan onder meer Parijs of Moskou. Volgens een rapport van de aardbevingsautoriteit van Turkije, die in Istanbul zetelt, worden circa een half miljoen panden op zijn minst beschadigd als er zich een aardbeving met een kracht van 7.5 of meer voordoet. Dit zou 40 procent van de bevolking van de metropool treffen.

De angst voor een aardbeving in het dichtbevolkte noordwesten van Turkije is gegroeid na de verwoestende aardbevingen begin februari die het zuidoosten van het land en Syrië troffen. De zwaarste en eerste beving met een kracht van 7.8 richtte er de meeste verwoestingen aan. Er zijn meer dan 50.000 doden gevallen.

Naar schatting twee miljoen mensen zijn in Turkije dakloos geworden, omdat ze hun woningen niet meer in kunnen of omdat die niet meer bestaan. De omvang van de schade was echter plaatselijk erg verschillend. Dat had mede te maken met hoe en waar de panden waren gebouwd en of er bouwvoorschriften zijn opgevolgd. Istanbul heeft recent honderd scholen gesloten, omdat werd gevreesd dat er iets niet in orde is met de constructie. De laatste keer dat de regio waar Istanbul ligt door een zware aardbeving werd getroffen was in 1999 en toen vielen er 18.000 doden.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

40 minuten geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

4 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

5 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

6 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

8 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

11 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

17 uur geleden