Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Istanbul wil miljarden voor veiligheid bij aardbeving

Burgemeester Istanbul wil miljarden voor veiligheid bij aardbeving

ISTANBUL (ANP/DPA) - De burgemeester van de metropool Istanbul, Ekrem Imamoglu, wil dat er snel wordt begonnen met het veiliger maken van de stad voor het geval er zich een zware aardbeving voordoet. Hij voorziet dat er snel tussen de 28 en 38 miljard euro voor nodig is en dat is zeker drie keer meer dan de hele begroting van de stad. Hij zei zaterdag dat de stad, die bij een breuklijn ligt, zich moet voorbereiden voor het te laat is.

De deels Europese stad behoort tot de grootsten ter wereld en is met 16 miljoen inwoners veel groter dan onder meer Parijs of Moskou. Volgens een rapport van de aardbevingsautoriteit van Turkije, die in Istanbul zetelt, worden circa een half miljoen panden op zijn minst beschadigd als er zich een aardbeving met een kracht van 7.5 of meer voordoet. Dit zou 40 procent van de bevolking van de metropool treffen.

De angst voor een aardbeving in het dichtbevolkte noordwesten van Turkije is gegroeid na de verwoestende aardbevingen begin februari die het zuidoosten van het land en Syriƫ troffen. De zwaarste en eerste beving met een kracht van 7.8 richtte er de meeste verwoestingen aan. Er zijn meer dan 50.000 doden gevallen.

Naar schatting twee miljoen mensen zijn in Turkije dakloos geworden, omdat ze hun woningen niet meer in kunnen of omdat die niet meer bestaan. De omvang van de schade was echter plaatselijk erg verschillend. Dat had mede te maken met hoe en waar de panden waren gebouwd en of er bouwvoorschriften zijn opgevolgd. Istanbul heeft recent honderd scholen gesloten, omdat werd gevreesd dat er iets niet in orde is met de constructie. De laatste keer dat de regio waar Istanbul ligt door een zware aardbeving werd getroffen was in 1999 en toen vielen er 18.000 doden.

Meer uit Buitenland

Trump steekt middelvinger op naar man die scheldt over Epstein

DEARBORN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag zijn middelvinger opgestoken naar een fabrieksarbeider die hem aansprak op hoe de Epstein-affaire wordt behandeld. Het gebeurde bij een bezoek van Trump aan een Ford-fabriek in Dearborn.

2 uur geleden
VS roepen Amerikanen in Iran op te vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten raden hun burgers die in Iran zijn aan om dat land onmiddellijk te verlaten. De afdeling consulaire zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken meldde dat op X.

6 uur geleden
Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

8 uur geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

9 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

10 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

11 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

12 uur geleden