Burgemeester: Irpin is bevrijd van Russisch kwaad
IRPIN (ANP/RTR) - De Oekraïense stad Irpin is volgens de burgemeester volledig heroverd op Russische troepen. "Ons Irpin is bevrijd van het Moskouse kwaad!!! Eer aan Oekraïne! Eer aan haar verdedigers! Eeuwige herinnering aan de gevallen helden", meldt de burgemeester van de stad ten noordwesten van Kiev op Twitter.
Eind vorige week stelde het Britse ministerie van Defensie op basis van inlichtingendiensten al dat de kans reëel is dat Russische troepen bij Irpin omsingeld kunnen worden. Ook bevestigden de Britten Oekraïense meldingen dat een tegenoffensief rond de hoofdstad Kiev succesvol lijkt.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - Op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever zijn in een jaar tijd 36.000 Palestijnen ontheemd geraakt, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Dit is volgens het bureau een massale verdrijving van mensen zoals die in het gebied nog niet eerder is gezien. Het mensenrechtenbureau ziet hier mogelijke etnische zuiveringen in.
9 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft een nachtelijke aanval uitgevoerd die was gericht tegen Ali Larijani, een hoge veiligheidsfunctionaris en een van de kopstukken van het Iraanse regime. Dat zeggen Israëlische functionarissen tegen nieuwssite Times of Israel.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.
44 minuten geledenKABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.
50 minuten geledenMAIDUGURI (ANP/AFP) - Een reeks explosies heeft in het noordoosten van Nigeria aan zeker 23 mensen het leven gekost. "Uit een voorlopig onderzoek blijkt dat de incidenten vermoedelijk zijn uitgevoerd door zelfmoordterroristen", meldt de politie. Die spreekt over meer dan honderd gewonden.
2 uur geledenRAUNHEIM (ANP) - Zeker twee mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in Raunheim, in de buurt van Frankfurt Airport. Duitse media berichten dat 's nachts is geschoten in een horecazaak en dat de dader op de vlucht is.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht van maandag op dinsdag 206 Oekraïense drones te hebben neergehaald. 43 drones zouden zijn onderschept boven de regio Moskou, aldus de Russen. Hoeveel drones in totaal zijn afgevuurd, is niet duidelijk. Oekraïne laat vrijwel nooit iets los over eventuele aanvallen.
3 uur geleden