Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester: impact explosie en brand Purmerend groot

Burgemeester: impact explosie en brand Purmerend groot

PURMEREND (ANP) - De impact van de explosie en daaropvolgende grote brand in Purmerend zondagochtend is groot. Dat zegt burgemeester van Purmerend Ellen van Selm.

De burgemeester was zondagochtend op de locatie om met bewoners en hulpverleners te praten, staat in een verklaring op de website van de gemeente. "Mijn hart gaat uit naar slachtoffers, omwonenden en betrokkenen. De impact van deze gebeurtenis is groot", aldus de burgemeester in de verklaring.

De explosie was rond 04.10 uur bij of in een rijtjeswoning in de Maasstraat in Purmerend. Na de explosie ontstond een grote brand. De zes woningen die het rijtje telde, werden ontruimd. Een persoon werd zwaargewond naar een ziekenhuis gebracht, meldde de brandweer eerder. Ook zijn verschillende mensen nagekeken door de ambulance.

Stadsverwarming

Vijf van de zes woningen zijn voorlopig onbewoonbaar, aldus de brandweer eerder. De Stichting Salvage ondersteunt bewoners die niet terug naar hun huis kunnen.

Vanwege de brand moest de stadsverwarming voor een gedeelte van de wijk worden afgesloten. Volgens de gemeente zitten ongeveer tweehonderd woningen zonder stadsverwarming. Stadsverwarming Purmerend verwacht dat alle problemen rond 20.00 uur zijn opgelost. Bewoners die nu geen verwarming hebben, kunnen terecht in een sporthal.

Meer uit Binnenland

Code oranje ook in Groningen voorbij

DE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.

3 uur geleden
Opstootje bij pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.

5 uur geleden
Nog 3 tot 6 miljard euro nodig voor doortrekken Noord-Zuidlijn

DEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiƫle problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.

6 uur geleden
Voormalig Kamerlid en burgemeester Jan Nico Scholten overleden

DEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.

9 uur geleden
Angolees (25) aangehouden in Waalwijk voor moord op Britse jongen

WAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.

9 uur geleden
Code oranje in het noordoosten verlengd

DE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.

10 uur geleden
Gladheid in noorden zorgt voor ongelukken ondanks rust op de weg

GRONINGEN (ANP) - Het is zaterdagochtend rustig op de weg in het noorden, waar code oranje geldt voor gladheid door ijzel. "Mensen hoeven niet naar hun werk en veel sportwedstrijden zijn afgelast, dus ouders met kinderen hoeven niet de weg op. Dat scheelt enorm", zegt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Desondanks zijn er hier en daar ongelukken gebeurd.

11 uur geleden