Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester: hooligans komen niet meer weg met dit soort acties

Burgemeester: hooligans komen niet meer weg met dit soort acties

BREDA (ANP) - Burgemeester Paul Depla van Breda noemt het "diep en diep triest" dat vrijdagavond tijdens de wedstrijd tussen NAC en Willem II vuurwerk en voorwerpen zijn gegooid vanaf de tribune. Dit leidde tot het definitief staken van de wedstrijd.

In een interview aan de regionale krant BN DeStem reageert Depla op het wangedrag vanaf de tribune. "Ik hoop dat supporters beseffen dat dat groepje hooligans hun voetbalfeest kapot maakt", zegt de Bredase burgemeester in het artikel waar hij zelf aandacht voor vraagt op Twitter.

De belangrijkste boodschap van de burgemeester is volgens zijn woordvoerster: "Hooligans moeten niet langer denken dat ze weg kunnen komen met dit soort acties. We hebben gisterenavond laten zien dat je hiermee de club dupeert, dat je de andere supporters dupeert. Je verpest het voor de rest."

Extra controles

Depla, die namens 31 voetbalgemeenten overleg voert met de KNVB, politie en het ministerie van Justitie en Veiligheid, noemt het meebrengen en afsteken van vuurwerk tijdens voetbalwedstrijden "volkomen idioot en ondoordacht". Een aantal supporters liep brandwonden op toen vuurwerk werd afgestoken onder het grote doek van de sfeeractie. Bij de ingang is gecontroleerd op vuurwerk en is er vuurwerk in beslag genomen. "Toch is er ook heel veel vuurwerk doorheen gekomen. Dat moeten we gaan onderzoeken." Extra controles op vuurwerk zal tot langere wachtrijen leiden, waarschuwt Depla bij BN DeStem. "Maar dat moet dan maar. Het moet gewoon klaar zijn met mensen die met dit soort troep de club duperen. Dat accepteren we niet meer."

NAC weet welke supporter tijdens het thuisduel met Willem II vuurwerk op het veld heeft gegooid. De club is volgens een woordvoerder nog op zoek naar toeschouwers die later in het duel plastic bekers bier richting spelers van Willem II hebben geworpen. Videobeelden kunnen de daders mogelijk in beeld brengen. De politie Breda heeft nog geen verdachten aangehouden, laat een politiewoordvoerster weten.

Meer uit Politiek

Sybrand Buma wordt informateur namens CDA

DEN HAAG (ANP) - Voormalig CDA-leider Sybrand Buma wordt informateur naast Hans Wijers, die D66 zal voordragen. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving van RTL Nieuws en BNR. Buma is momenteel burgemeester van Leeuwarden. Hij zal de gesprekken met beide partijen gaan leiden de komende drie weken.

9 uur geleden
D66 gaat Hans Wijers aanwijzen als informateur

DEN HAAG (ANP) - D66 wil Hans Wijers aanwijzen als een van de nieuwe informateurs, bevestigen ingewijden na berichtgeving van de NOS. Wijers was eerder minister van Economische Zaken in het kabinet-Kok I, president-commissaris van ING en topman van Akzo Nobel. Eerder meldden ingewijden al dat CDA en D66 twee informateurs zullen aanwijzen die de onderhandelingen tussen de twee partijen over een aanzet voor een coalitieakkoord zullen begeleiden.

9 uur geleden
D66 en CDA willen twee informateurs voordragen

DEN HAAG (ANP) - D66 en het CDA willen donderdag na het debat over de kabinetsformatie twee informateurs voordragen, van elke partij één. Dat stellen Haagse bronnen rondom de formatie. Namen zijn nog niet bekend.

10 uur geleden
Nieuwe leden Tweede Kamer leggen eed of belofte af

DEN HAAG (ANP) - De Kamerleden die op 29 oktober zijn verkozen, zijn woensdag beëdigd in de Tweede Kamer ten overstaan van tijdelijk voorzitter Martin Bosma. De Kamerleden legden een voor een de verklaring of de belofte af, nadat de griffier hun naam noemde. Dat mocht in het Nederlands of in het Fries.

13 uur geleden
Daling aantal nieuwe studenten baart onderwijsminister zorgen

DEN HAAG (ANP) - De daling van het aantal studenten dat een studie is begonnen aan een hogeschool of universiteit baart ook demissionair onderwijsminister Gouke Moes zorgen. "Om onze samenleving draaiende te houden, is het cruciaal dat er voldoende goed opgeleide (vak)mensen in de essentiële sectoren zijn", laat de BBB-bewindsman via een woordvoerder weten.

16 uur geleden
Koolmees: Eerste Kamer is belangrijk voor een nieuwe coalitie

DEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamer is belangrijk voor een nieuwe coalitie, schrijft verkenner Wouter Koolmees (D66) in zijn verslag. Hij ziet dat partijen "ambitieuze plannen" hebben waarvoor "grote wetswijzigingen" moeten worden gedaan. Bovendien maken beoogde investeringen, bijvoorbeeld in defensie, het nodig om te bezuinigen. Dat alles lukt volgens de verkenner alleen als in de Eerste Kamer meerderheden worden gevonden voor die plannen.

1 dag geleden
Klaver: verstandig dat D66 en CDA voortouw nemen in formatie

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver noemt het advies van verkenner Wouter Koolmees om CDA en D66 het voortouw te laten nemen "verstandig". De fractieleider van GroenLinks-PvdA "vertrouwt erop dat het Jetten en Bontenbal lukt inhoudelijk een goede stap vooruit te zetten". Dat schrijft hij op X na het verschijnen van het verslag van de D66-verkenner.

1 dag geleden