Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Hilversum: vuurwerkverbod werkt alleen landelijk

Burgemeester Hilversum: vuurwerkverbod werkt alleen landelijk

HILVERSUM (ANP) - Met meerdere doden, waaronder een vader en zoon bij de flatbrand in Arnhem, is de jaarwisseling flink uit de hand gelopen, vindt ook burgemeester van Hilversum Pieter Broertjes. Zijn eerdere standpunt is door deze gebeurtenis, en vele andere incidenten die avond, bevestigd: hij blijft voor een vuurwerkverbod. Dat werkt echter alleen wanneer er een landelijk verbod wordt ingesteld, want lokaal heeft het weinig zin, denkt hij. "Op die manier kan het niet gehandhaafd worden, dan verschuift het probleem alleen maar." Volgens hem ligt de bal nu bij minister Ferd Grapperhaus.

Broertjes, die ook wel de geestelijke vader van de vuurwerkvrije zone wordt genoemd, vertelt over de jaarwisseling van 2011/2012. Dat was de start van zijn zogenoemde 'kruistocht tegen een uit de hand gelopen traditie'. "Het leek wel oorlog in Hilversum toen ik hier net burgemeester werd. Ik vond dat echt niet normaal, maar het is eigenlijk alleen maar erger geworden met de jaren." De burgemeester voelde zich niet bepaald serieus genomen in zijn mening. "Andere burgemeesters vonden mij maar een zeurpiet, maar nu wil iedereen opeens de eerste vuurwerkvrije stad zijn." Inderdaad zijn verschillende gemeenten bezig met vuurwerkvrije zones of een algeheel vuurwerkverbod. Grote steden zoals Amsterdam en Rotterdam behoren al tot het lijstje van 113 gemeenten met vuurwerkvrije zones, maar ook onder andere Almere en Middelburg werden daar afgelopen jaar aan toegevoegd.

Hilversum heeft sinds 2015 al een vuurwerkvrij centrum met een georganiseerde show. Dat bevalt Broertjes goed. "In het centrum verliep oudejaarsavond erg rustig. Iedereen houdt zich aan het verbod, maar in de buitenwijken zijn nog wel problemen. Idealiter zou er een landelijk verbod komen, met georganiseerde vuurwerkshows. Niet alleen in het centrum, maar ook in de buitenwijken, zodat iedereen vuurwerk in de buurt heeft."

Vrijdag komen politie en justitie met definitieve cijfers over de jaarwisseling en zal minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid hierop reageren. Broertjes hoopt dat Grapperhaus zijn kans grijpt, ook al ligt het onderwerp gevoelig bij bepaalde partijen. "Dit is het moment voor de minister om een standpunt in te nemen over het onderwerp. Mensen zijn er klaar mee. Ik denk niet dat er een geheel verbod komt, maar wellicht wel een verbod op knalvuurwerk, anders krijg je de VVD en het CDA ook niet mee. Je moet elkaar in het midden ontmoeten. Hopelijk doet Grapperhaus een duidelijke uitspraak, anders is het echt een gemiste kans."

Meer uit Binnenland

Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

4 uur geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

5 uur geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

5 uur geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

5 uur geleden
Zangvogeltentoonstellingen mogen weer, ondanks vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.

5 uur geleden
Haagse politiemedewerker verdachte van omkoping

DEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.

5 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.

7 uur geleden