Burgemeester Heerlen: bezoek koning kan helpen bij opknappen stad
HEERLEN (ANP) - Roel Wever, de burgemeester van Heerlen, gelooft dat het bezoek van koning Willem-Alexander aan Heerlen-Noord zeker kan bijdragen aan het opknappen van het stadsdeel. Dat zei hij woensdag na afloop van het bezoek, dat in het teken stond van het project Nationaal Programma Heerlen-Noord. Het stadsdeel heeft te maken met armoede en gezondheids- en criminaliteitsproblemen, iets wat met het project flink wordt aangepakt.
"Ik denk altijd dat het helpt. Je kan nooit helemaal voorspellen wat dit doet natuurlijk", aldus de burgemeester, die de koning woensdag onder meer meenam naar een basisschool en voorstelde aan de buurt. "Dat je hem deelgenoot maakt van een aantal dilemma's waar je mee zit in deze samenwerking, dat is toch iets wat hij mee terugneemt."
De focus van het project in Heerlen ligt op de vijf thema's leren, werken, wonen, veiligheid en gezondheid. De gemeente en hun alliantiepartners stoppen daar flink wat geld, in, maar het project steunt ook op overheidsfinanciering.
Een bewoner liet tijdens het bezoek weten dat de problematiek áchter de voordeur met deze aanpak niet wordt opgelost. De burgemeester heeft begrip voor die boosheid. "Dat opknappen betekent niet dat de individuele levensproblematiek is opgelost. Daar heb je misschien een opleiding voor nodig, werk voor nodig. En dat is wat we natuurlijk ook proberen in dit programma", aldus Wever. "Wij moeten dus veel meer achter die voordeur zien te komen."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
30 minuten geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 110, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De plaats bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
19 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
21 uur geleden