Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Halsema ontvangt petitie tegen erotisch centrum

Burgemeester Halsema ontvangt petitie tegen erotisch centrum

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema heeft donderdag op het stadhuis gesproken met een delegatie van het zogenoemde monsterverbond tegen een erotisch centrum in Amsterdam. Vertegenwoordigers van de ongeveer veertig bedrijven, onderwijs- en culturele instellingen, bewonersverenigingen en belangengroepen die zich bij het verbond hebben aangesloten, hebben de burgemeester een petitie overhandigd die zo'n 10.000 keer is ondertekend. Samen met de ondertekeningen van vijf andere petities tegen het erotisch centrum komt het aantal handtekeningen van tegenstanders uit op meer dan 22.000, meldt een woordvoerder van het verbond.

Met de petitie vraagt het verbond de burgemeester "terug te gaan naar de tekentafel". Een erotisch centrum is volgens de club niet de oplossing om drukte en overlast in de binnenstad te voorkomen. De initiatiefnemers willen dat het Wallengebied de functies behoudt die het "zo bijzonder" maken. Tegelijkertijd erkennen ze dat er problemen zijn die moeten worden opgelost "waardoor het gebied werk- en leefbaarder wordt voor iedereen". Om dit te bereiken willen de initiatiefnemers met alle belanghebbende partijen om tafel om samen naar een passende oplossing voor elk probleem te zoeken. "Daarbij wordt de hulp ingeroepen van deskundigen, van de politie en andere belangrijke organen", aldus het monsterverbond. Dit moet uiteindelijk leiden tot "een toekomstbestendige strategie" voor de Wallen.

Volgens het verbond noemde Halsema het aantal handtekeningen "indrukwekkend". Hierbij benadrukte ze dat het erotisch centrum een middel is en geen doel op zich. "We moeten een oplossing vinden voor de toeristische overlast die we nu ervaren op de Wallen, wat voor velen een historische en dierbare plek is", aldus de burgemeester. "We selecteren een locatie of er komt geen centrum. En als we de keuze voor een locatie hebben gemaakt, dan gaan we daarna kijken of het haalbaar is." Uiteindelijk heeft de gemeenteraad het laatste woord.

Het erotisch centrum, dat een werkplek voor ongeveer honderd sekswerkers moet worden en in stadsdeel Noord of Zuid moet komen, moet een wezenlijk aantal ramen op de Wallen vervangen. Dat zou volgens het college de positie van sekswerkers verbeteren, de drukte en overlast verminderen en criminaliteit tegengaan. Omwonenden vrezen echter dat toeristen massaal op het centrum afkomen en dat de overlast en drugscriminaliteit zich naar hun stadsdeel verplaatsen.

Meer uit Binnenland

Schaatsers zakken door ijs bij Weesp, waarschuwing voor dun ijs

WEESP/MAARSSEN (ANP) - Bij Weesp zijn zondag meerdere mensen door het ijs gezakt. "We willen u waarschuwen: ga het ijs niet op!", waarschuwt de politie, die een helikopter heeft ingezet in het gebied bij de Weespersluiskade. Het is niet bekend hoe het gaat met de mensen die door het ijs zijn gezakt.

5 minuten geleden
Weekverwachting: van koud naar zacht winterweer

HOUTEN (ANP) - Komende nacht geldt voor een groot deel van het land nog code oranje, maar het koude winterweer gaat langzaam plaatsmaken voor warmere periodes, verwacht Weeronline. In het zuiden kan komende week de temperatuur oplopen naar maxima van 9 of 10 graden.

15 minuten geleden
Ga niet rijden als het niet nodig is, waarschuwt Rijkswaterstaat

UTRECHT (ANP) - Mensen zouden in de nacht van zondag op maandag en maandagochtend niet de weg op moeten gaan als dat niet nodig is. Met dat advies komt Rijkswaterstaat, nu het KNMI opnieuw met code oranje komt vanwege verwachte ijzel.

24 minuten geleden
Lichaam vermiste jongen (8) uit Steenwijk gevonden

STEENWIJK (ANP) - In Steenwijk is het lichaam gevonden van de 8-jarige jongen die sinds zaterdagavond vermist was. Dat meldt de politie.

45 minuten geleden
Schuifelen en gezelligheid door drukte op natuurijsbanen

WINTERSWIJK (ANP) - Op natuurijsbanen in Nederland wordt zondag druk geschaatst, blijkt uit een rondgang van het ANP. IJsbanen proberen zondag zo lang mogelijk open te blijven.

1 uur geleden
NS rijdt ook maandag met aangepaste dienstregeling om winterweer

UTRECHT (ANP) - NS blijft ook maandag nog met een aangepaste dienstregeling en minder treinen rijden als gevolg van het winterweer, met name in het oosten van het land. "Sommige reizigers moeten vaker overstappen en zijn langer onderweg. Ook kunnen treinen drukker zijn dan reizigers gewend zijn", meldt NS.

1 uur geleden
Rotterdammer opgepakt na terugvinden van vermist meisje in woning

ROTTERDAM (ANP) - De politie in Rotterdam heeft de bewoner aangehouden van de woning in Rotterdam-Zuid waar eerder op zondagochtend de vermiste Wendy (10) is gevonden. De man is aangehouden op verdenking van het onttrekken aan het bevoegd gezag. "Een volwassene mag niet zonder toestemming van de ouders een kind in huis nemen. We gaan er vooralsnog van uit dat er geen aanwijzingen zijn voor andere misdrijven", meldt de politie.

2 uur geleden