Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Halsema ontvangt petitie tegen erotisch centrum

Burgemeester Halsema ontvangt petitie tegen erotisch centrum

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema heeft donderdag op het stadhuis gesproken met een delegatie van het zogenoemde monsterverbond tegen een erotisch centrum in Amsterdam. Vertegenwoordigers van de ongeveer veertig bedrijven, onderwijs- en culturele instellingen, bewonersverenigingen en belangengroepen die zich bij het verbond hebben aangesloten, hebben de burgemeester een petitie overhandigd die zo'n 10.000 keer is ondertekend. Samen met de ondertekeningen van vijf andere petities tegen het erotisch centrum komt het aantal handtekeningen van tegenstanders uit op meer dan 22.000, meldt een woordvoerder van het verbond.

Met de petitie vraagt het verbond de burgemeester "terug te gaan naar de tekentafel". Een erotisch centrum is volgens de club niet de oplossing om drukte en overlast in de binnenstad te voorkomen. De initiatiefnemers willen dat het Wallengebied de functies behoudt die het "zo bijzonder" maken. Tegelijkertijd erkennen ze dat er problemen zijn die moeten worden opgelost "waardoor het gebied werk- en leefbaarder wordt voor iedereen". Om dit te bereiken willen de initiatiefnemers met alle belanghebbende partijen om tafel om samen naar een passende oplossing voor elk probleem te zoeken. "Daarbij wordt de hulp ingeroepen van deskundigen, van de politie en andere belangrijke organen", aldus het monsterverbond. Dit moet uiteindelijk leiden tot "een toekomstbestendige strategie" voor de Wallen.

Volgens het verbond noemde Halsema het aantal handtekeningen "indrukwekkend". Hierbij benadrukte ze dat het erotisch centrum een middel is en geen doel op zich. "We moeten een oplossing vinden voor de toeristische overlast die we nu ervaren op de Wallen, wat voor velen een historische en dierbare plek is", aldus de burgemeester. "We selecteren een locatie of er komt geen centrum. En als we de keuze voor een locatie hebben gemaakt, dan gaan we daarna kijken of het haalbaar is." Uiteindelijk heeft de gemeenteraad het laatste woord.

Het erotisch centrum, dat een werkplek voor ongeveer honderd sekswerkers moet worden en in stadsdeel Noord of Zuid moet komen, moet een wezenlijk aantal ramen op de Wallen vervangen. Dat zou volgens het college de positie van sekswerkers verbeteren, de drukte en overlast verminderen en criminaliteit tegengaan. Omwonenden vrezen echter dat toeristen massaal op het centrum afkomen en dat de overlast en drugscriminaliteit zich naar hun stadsdeel verplaatsen.

Meer uit Binnenland

NS start proef gratis treinpas voor lage inkomens in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."

30 minuten geleden
Pand voor asielzoekers Den Bosch beschadigd door explosief

DEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.

1 uur geleden
Studenten Maastricht kunnen Canvas nog niet gebruiken na hack

MAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.

2 uur geleden
Laagste groei windenergie op land in jaren, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.

2 uur geleden
Vliegtuig met opvarenden Hondius landt op vliegveld Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.

7 uur geleden
Spanje: eind zondag zijn ruim 90 opvarenden Hondius geëvacueerd

TENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.

7 uur geleden
Franse evacué Hondius vertoont symptomen hantavirus

PARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".

9 uur geleden