Burgemeester Halsema ontvangt petitie tegen erotisch centrum
AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema heeft donderdag op het stadhuis gesproken met een delegatie van het zogenoemde monsterverbond tegen een erotisch centrum in Amsterdam. Vertegenwoordigers van de ongeveer veertig bedrijven, onderwijs- en culturele instellingen, bewonersverenigingen en belangengroepen die zich bij het verbond hebben aangesloten, hebben de burgemeester een petitie overhandigd die zo'n 10.000 keer is ondertekend. Samen met de ondertekeningen van vijf andere petities tegen het erotisch centrum komt het aantal handtekeningen van tegenstanders uit op meer dan 22.000, meldt een woordvoerder van het verbond.
Met de petitie vraagt het verbond de burgemeester "terug te gaan naar de tekentafel". Een erotisch centrum is volgens de club niet de oplossing om drukte en overlast in de binnenstad te voorkomen. De initiatiefnemers willen dat het Wallengebied de functies behoudt die het "zo bijzonder" maken. Tegelijkertijd erkennen ze dat er problemen zijn die moeten worden opgelost "waardoor het gebied werk- en leefbaarder wordt voor iedereen". Om dit te bereiken willen de initiatiefnemers met alle belanghebbende partijen om tafel om samen naar een passende oplossing voor elk probleem te zoeken. "Daarbij wordt de hulp ingeroepen van deskundigen, van de politie en andere belangrijke organen", aldus het monsterverbond. Dit moet uiteindelijk leiden tot "een toekomstbestendige strategie" voor de Wallen.
Volgens het verbond noemde Halsema het aantal handtekeningen "indrukwekkend". Hierbij benadrukte ze dat het erotisch centrum een middel is en geen doel op zich. "We moeten een oplossing vinden voor de toeristische overlast die we nu ervaren op de Wallen, wat voor velen een historische en dierbare plek is", aldus de burgemeester. "We selecteren een locatie of er komt geen centrum. En als we de keuze voor een locatie hebben gemaakt, dan gaan we daarna kijken of het haalbaar is." Uiteindelijk heeft de gemeenteraad het laatste woord.
Het erotisch centrum, dat een werkplek voor ongeveer honderd sekswerkers moet worden en in stadsdeel Noord of Zuid moet komen, moet een wezenlijk aantal ramen op de Wallen vervangen. Dat zou volgens het college de positie van sekswerkers verbeteren, de drukte en overlast verminderen en criminaliteit tegengaan. Omwonenden vrezen echter dat toeristen massaal op het centrum afkomen en dat de overlast en drugscriminaliteit zich naar hun stadsdeel verplaatsen.
Meer uit Binnenland
HAAKSBERGEN (ANP) - Van de kiesgerechtigde inwoners van Haaksbergen had woensdag om 19.00 uur 44 procent een stem uitgebracht in het referendum over de opvang van asielzoekers. Dat betekent dat het referendum geldig is.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is positief over de nieuwe mogelijkheid een ophoging van een verkeersboete kwijt te schelden om te voorkomen dat mensen nog verder in problemen komen. Sinds medio vorig jaar heeft het CJIB dat bijna vierhonderd keer gedaan, schrijft staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66) aan de Kamer.
2 uur geledenROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil alleenstaande mannelijke asielzoekers weer terugsturen naar België. Europese landen mogen asielzoekers terugsturen naar het land waar zij zich als eerste hebben gemeld. Maar de Raad van State verbood afgelopen zomer om alleenstaande mannen terug te sturen naar het zuidelijke buurland, omdat zij daar volgens de hoge bestuursrechter slecht worden opgevangen. De minister gaat deze mensen per direct weer terugsturen, omdat zij volgens hem nu wel een opvangplaats kunnen krijgen.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - Bij het stadion in Velsen-Zuid waar zondag de Eredivisiewedstrijd tussen Telstar en PSV wordt gespeeld, wordt die middag en avond cameratoezicht gehouden. De burgemeester van de Noord-Hollandse gemeente heeft dat besloten na recente ongeregeldheden rond het stadion.
6 uur geleden