Burgemeester Gorinchem: we waren goed voorbereid
GORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant-Briene van de gemeente Gorinchem zei zondag dat ze goed was voorbereid op de komst van het coronavirus. "Het was niet de vraag of, maar wanneer het zou komen."
Melissant hoorde zaterdagavond laat over de 49-jarige vrouw uit het Brabantse Nieuwendijk. Die had een week in het Beatrixziekenhuis in Gorinchem gelegen, waarna ze naar het Erasmus MC in Rotterdam werd vervoerd. Pas daar bleek de besmetting. Uiteindelijk heeft het ziekenhuis in samenspraak met het RIVM besloten tot een opname- en bezoekersstop.
Via de veiligheidsregio onderhoudt de burgemeester contact met omliggende gemeenten en andere instanties, waaronder de GGD en het RIVM. "Maar ik ben ook burgermoeder. Ik wil mensen met zorgen ook laten zien dat ik erbij ben."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het wordt mogelijk om een stoffelijk overschot te resomeren. Dat betekent dat het wordt opgelost in kaliumhydroxide. Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) past de Wet op de lijkbezorging aan om dit mogelijk te maken, liet hij vrijdag na de ministerraad weten.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tata Steel en de overheid schuiven de deadline voor zich uit om afspraken te maken over de verduurzaming van de staalfabriek in de IJmond. Het kabinet, Tata Steel en de provincie Noord-Holland verlengen de afspraak die ze een jaar geleden hebben gemaakt tot 1 maart 2027.
54 minuten geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - In Noord-Holland mogen schapen vanaf maandag weer grazen op de dijken langs de Waddenzee. Het gras op de dijken is na de droogteperiode voldoende hersteld. Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier (HHNK) heeft het zogeheten beweidingsverbod ingetrokken dat sinds begin augustus gold. Alleen op Texel blijft het verbod van kracht.
55 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland wil in totaal 22,5 miljoen euro vrijmaken voor het ontwikkelen van kleine kernreactoren. In een toelichting op de najaarsnota zegt gedeputeerde Johan Aalberts (CDA) dat het college die miljoenen beschikbaar wil stellen aan de bedrijven Allseas en Thorizon.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De avondspits is vrijdag vroeg begonnen voor automobilisten die in het midden van het land de Waal en andere rivieren willen oversteken. Omdat de Merwedebrug vrijdag is afgesloten voor werkzaamheden, staan op veel alternatieve routes al sinds de ochtend "opmerkelijk lange files", zegt een woordvoerder van de ANWB. Die zullen waarschijnlijk nog uren duren.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De organisatie die gaat over de afhandeling van schades door de gaswinning in Groningen en Drenthe heeft "geen reden om te twijfelen" aan de onafhankelijkheid van ingehuurde deskundigen. Zij beoordelen aanvragen voor vergoedingen voor aardbevingsschade en brengen hierover advies uit aan het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG). Een rechter oordeelde onlangs - na onderzoek van RTV Noord, RTV Drenthe en Follow the Money - dat één deskundige niet onafhankelijk is, maar persoonlijke belangen zou hebben.
2 uur geledenKESTEREN (ANP) - Tien verdachten die donderdag zijn aangehouden in Kesteren en Opheusden worden vrijdag verhoord, zegt de politie. Een van hen is minderjarig en heeft de nacht van donderdag op vrijdag thuis geslapen. Deze tiener heeft zich inmiddels gemeld voor verhoor, zegt de politie. De overige verdachten zijn in de leeftijd van 18 tot 39 jaar. De relschoppers worden verdacht van het bezit van vuurwerk en het niet voldoen aan bevel/vordering, ofwel de bevelen van de politie niet opvolgen.
3 uur geleden