Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester: geweld relschoppers tegen politie afschuwelijk

Burgemeester: geweld relschoppers tegen politie afschuwelijk

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag noemt het geweld dat zaterdagavond tegen de politie is gebruikt "afschuwelijk en onacceptabel". Van Zanen reageert in een verklaring die de gemeente uitbracht na ernstige ongeregeldheden rond een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap in zalencentrum Opera op de Fruitweg.

"Het Openbaar Ministerie heeft een Team Grootschalige Opsporing ingesteld om daders van deze wanordelijkheden te vervolgen. Ik wil iedereen vragen die kan bijdragen aan de snelle opsporing van de daders van dit onacceptabele en onnodige geweld, om hieraan hun medewerking te verlenen."

De burgemeester stelt dat hem bekend is dat bijeenkomsten van de Eritrese gemeenschap tot onderlinge spanningen kunnen leiden. "De politie en gemeente waren vooraf op de hoogte van de bijeenkomst", aldus Van Zanen. In overleg met het zalencentrum en de organisatie van de bijeenkomst was de beveiliging opgeschroefd en had de politie extra eenheden in paraatheid gebracht.

Agenten gewond

Bij de rellen raakten politieagenten gewond en zijn politievoertuigen in brand gestoken, evenals particuliere auto's. Er was ook brand in het zalencentrum. Van Zanen gaf een noodbevel af na diverse meldingen dat jongeren van de Eritrese organisatie Brigade Nhamedu de confrontatie zochten. "Tegelijkertijd is de inzet van de politie verder opgeschaald. Tevens heb ik het bevel gegeven traangas in te zetten om de relschoppers te verdrijven."

De burgemeester gaat met het OM en de politie de gebeurtenissen evalueren. "Ik spreek mijn bewondering en dank uit voor de professionele inzet van alle hulpverleners die vanavond zijn ingezet."

Meer uit Binnenland

Zo'n zeventig demonstranten proberen asielwetten tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Zo'n zeventig betogers hebben buiten voor de Eerste Kamer in Den Haag geprobeerd senatoren te overtuigen tegen de asielwetten te stemmen. "Senatoren, laat je horen", riepen ze, gevolgd door "uitvoering niet effectief" en "voor niemand biedt dit perspectief".

7 minuten geleden
ON! moet Karskens 100.000 euro betalen, ontslag blijft in stand

DEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.

1 uur geleden
Nederlander gewond door schietpartij bij piramides in Mexico

TEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.

1 uur geleden
Inspectie onderzoekt Yes We Can Clinics na BOOS-uitzending

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.

3 uur geleden
Studentenbond aan gemeenten: versoepel regels rond kamerverhuur

UTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.

5 uur geleden
Rode Kruis ziet meer mensen in de knel komen door energiekosten

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.

6 uur geleden
Eerste NS-hoofdconducteurs aan het werk met bodycam

DEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.

6 uur geleden