Burgemeester: geweld relschoppers tegen politie afschuwelijk
DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag noemt het geweld dat zaterdagavond tegen de politie is gebruikt "afschuwelijk en onacceptabel". Van Zanen reageert in een verklaring die de gemeente uitbracht na ernstige ongeregeldheden rond een bijeenkomst van de Eritrese gemeenschap in zalencentrum Opera op de Fruitweg.
"Het Openbaar Ministerie heeft een Team Grootschalige Opsporing ingesteld om daders van deze wanordelijkheden te vervolgen. Ik wil iedereen vragen die kan bijdragen aan de snelle opsporing van de daders van dit onacceptabele en onnodige geweld, om hieraan hun medewerking te verlenen."
De burgemeester stelt dat hem bekend is dat bijeenkomsten van de Eritrese gemeenschap tot onderlinge spanningen kunnen leiden. "De politie en gemeente waren vooraf op de hoogte van de bijeenkomst", aldus Van Zanen. In overleg met het zalencentrum en de organisatie van de bijeenkomst was de beveiliging opgeschroefd en had de politie extra eenheden in paraatheid gebracht.
Agenten gewond
Bij de rellen raakten politieagenten gewond en zijn politievoertuigen in brand gestoken, evenals particuliere auto's. Er was ook brand in het zalencentrum. Van Zanen gaf een noodbevel af na diverse meldingen dat jongeren van de Eritrese organisatie Brigade Nhamedu de confrontatie zochten. "Tegelijkertijd is de inzet van de politie verder opgeschaald. Tevens heb ik het bevel gegeven traangas in te zetten om de relschoppers te verdrijven."
De burgemeester gaat met het OM en de politie de gebeurtenissen evalueren. "Ik spreek mijn bewondering en dank uit voor de professionele inzet van alle hulpverleners die vanavond zijn ingezet."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De afscheidsaankondiging van Frits Spits in De Taalstaat is verkozen tot het Radiomoment van het jaar 2025. Dat werd zondagmiddag bekendgemaakt in een speciale uitzending van het Omroep MAX-radioprogramma De Perstribune op NPO Radio 1.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
10 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquĂȘte van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
22 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
1 dag geleden