Burgemeester Enschede: oprichten partij door Omtzigt is moedig
ENSCHEDE (ANP) - De oprichting van de nieuwe politieke partij van Pieter Omtzigt is moedig, zegt Roelof Bleker, burgemeester van Enschede. Dat is de stad waar Omtzigt woont. Volgens Bleker worden de aankomende verkiezingen de "boeiendste ooit".
"Het wordt heel spannend wat Omtzigt gaat doen. Dit wordt een grote verantwoordelijkheid als je ziet hoeveel mensen vertrouwen aan hem hebben gegeven. Ik hoop dat dat impact heeft en dat hij dat ook kan waarmaken. Bij de laatste landelijke verkiezingen in 2021 kreeg Omtzigt ruim 300.000 voorkeursstemmen. Terwijl hij het een en ander voor de kiezen heeft gehad. Ik vind het moedig en tegelijkertijd is het een groot avontuur", zegt de burgemeester.
Nieuw Sociaal Contract, zoals de partij van Omtzigt heet, heeft "mooie thema's" gekozen, zegt Bleker. "Hij heeft echt nagedacht over een betrouwbare overheid. Zijn boek ging al over het nieuwe sociale contract en zekerheid. Dat leeft zeker ook in Enschede, waar we armoede kennen. Relatief veel mensen moeten de eindjes aan elkaar knopen. Die verbondenheid met de stad voelt hij."
Districtenstelsel
Omtzigt bepleit ook een districtenstelsel, waarbij afgevaardigden in een kiesdistrict worden gekozen. Dat spreekt Bleker aan. "Het hangt ervan af hoe dat uitgewerkt wordt, maar een betere verbinding tussen regio's en Den Haag sluit echt aan bij wat er leeft. Nu merk je dat de verbinding tussen Kamerleden en de regio heel dun is, bleek ook uit een rapport van alle adviesorganen van de overheid."
Bleker, die als burgemeester partijloos is, zegt zich niet aan te sluiten bij Omtzigts partij. "Ik ga eerst alle verkiezingsprogramma's bekijken van alle partijen."
Meer uit Politiek
GIETEN (ANP) - De provincie Drenthe en de gemeenten Aa en Hunze, Assen en Midden-Drenthe roepen op tot een "urgente en voortvarende aanpak" van schade door aardbevingen. Dat staat in een brief aan Jo-Annes de Bat, staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei, waarover RTV Drenthe bericht.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft Forum voor Democratie-leider Lidewij de Vos opgeroepen zich in te zetten tegen antisemitisme binnen haar partij. "Ik doe een beroep op de partijleider, net zoals bij andere partijleiders, om aan het werk te gaan als er overduidelijk signalen zijn dat leden van je partij dingen doen of in het verleden deden die niet door de beugel kunnen."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het kabinet-Jetten wil een bekritiseerde wet tegen terrorisme permanent maken. Er geldt nu een tijdelijke wet waarmee mensen bijvoorbeeld een meldplicht of contactverbod opgelegd kunnen krijgen, ook zonder dat zij strafrechtelijk zijn veroordeeld voor terrorisme. Als er niets gebeurt, vervalt die wet per 1 maart volgend jaar.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten waar de opkomst het laagst was bij de gemeenteraadsverkiezingen, willen dit in de toekomst verbeteren. "Ondanks een kleine stijging ten opzichte van de vorige gemeenteraadsverkiezingen, is het jammer dat niet meer stemgerechtigden naar de stembus kwamen", zegt burgemeester Mark Buijs van Roosendaal. "Dat betekent: werk aan de winkel."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.
1 dag geleden