Burgemeester Enschede geeft nieuw noodbevel af voor hele gemeente
ENSCHEDE (ANP) - De burgemeester van Enschede heeft een nieuw noodbevel afgegeven rond de wedstrijd tussen FC Twente en Fenerbahçe donderdagavond. Dit noodbevel geldt voor de hele gemeente. In het bevel staat onder meer dat voetbalsupporters geen gezichtsbedekkende kleding mogen dragen.
Eerder op de avond vaardigde de burgemeester al een noodbevel uit voor een deel van het centrum van de Twentse stad. Dat gold tot 21.30 uur. Het nieuwe bevel is van kracht tot vrijdagochtend 07.00 uur.
Bij ongeregeldheden rond de wedstrijd heeft de politie vijf mensen aangehouden. Ook raakten twee mensen gewond. Zij werden gebeten door een politiehond, zegt een woordvoerster. Een van de gewonden is ook aangehouden en zit nog vast op het politiebureau. De ander is volgens de woordvoerster naar het ziekenhuis gebracht.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
1 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
4 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.
14 uur geleden