Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester en raad Zeist verrast door sluiten afdeling Fivoor

Burgemeester en raad Zeist verrast door sluiten afdeling Fivoor

ZEIST (ANP) - Burgemeester Joyce Langenacker van Zeist werd dinsdag "verrast" door het bericht dat de forensisch psychiatrische instelling Fivoor in Den Dolder de afdeling Wier+ sluit om "materiële tekortkomingen" aan het gebouw. Dat zei de burgemeester in een ingelaste raadsvergadering over de incidenten rond de kliniek van deze maand. "Ik ben gebeld door de directeur van Fivoor en tegelijkertijd is door een communicatiemedewerker op de verzendknop gedrukt om het persbericht te verspreiden. Ik ben gelijktijdig met iedereen geïnformeerd."

De raadsleden reageerden ook verbaasd op het nieuws. "Waarom is het nu opeens wel mogelijk om 32 mensen te herplaatsen elders?", vroeg CDA'er Marcel Fluitman, wiens partij de extra vergadering had aangevraagd, zich af. Ook Hannie van Kippersluis van de partij ZeisterBelang merkte op dat Fivoor tot nu volhield dat herplaatsing niet mogelijk was. "Gebreken aan een gebouw zijn aanleiding om cliënten elders onder te brengen, maar twee moorden en andere incidenten niet."

Begin januari stak een patiënt een 76-jarige vrouw dood op straat in het dorp. En afgelopen weekend ontsnapte een patiënt kort toen hij werd teruggebracht naar de kliniek na een begeleid verlof. Volgens Fluitman heerst het beeld dat Fivoor "totaal niet in control" is over de situatie. Bovendien lijkt de kliniek volgens de raadsleden weinig oog te hebben voor de veiligheid van de Den Doldenaren.

In de raad werd een motie aangenomen over het vertrek van Fivoor uit Den Dolder. De raad wil dat de kliniek uiterlijk 1 januari 2027 weg is. De motie wordt "omarmd" door het college, aldus de burgemeester. Zij zegde toe bij de staatssecretaris te zullen aandringen op het vertrek van Fivoor en ook om een opnamestop te zullen vragen. Langenacker liet verder weten de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Onderzoeksraad voor Veiligheid te hebben gevraagd om een onderzoek te beginnen naar aanleiding van de gebeurtenissen van afgelopen maand.

Meer uit Binnenland

Veel belangstelling voor overleveringszaak Palestijnse journalist

AMSTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Amsterdam is veel belangstelling voor de zaak over de overlevering van de 33-jarige Palestijnse journalist en activist Mustafa Ayyash. Buiten demonstreerde een groep van maximaal 25 sympathisanten met Palestijnse vlaggen voor zijn vrijlating.

14 minuten geleden
Karremans belde met Chinese minister over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans van Economische Zaken heeft met zijn Chinese collega Wang Wentao gebeld over chipmaker Nexperia. Ze hebben gesproken over een oplossing die goed is voor het bedrijf, Europa en China.

58 minuten geleden
Jarig Amsterdam krijgt met maquette een cadeau van 6 miljoen euro

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf volgende week is Amsterdam een attractie rijker. Het is een maquette van de stad van 200 vierkante meter, waar met projecties en grote schermen het verhaal van Amsterdam wordt verteld. Amsterdam in Motion is een cadeau van 6 miljoen euro aan de 750 jaar oude stad. Het bedrag is volledig afkomstig van het bedrijfsleven en particulieren, zei initiatiefnemer en cultureel ondernemer Duncan Stutterheim dinsdag bij de perspresentatie.

59 minuten geleden
Experts manen politici: klimaatbeleid gaat ook om onze gezondheid

DEN HAAG (ANP) - Klimaatverandering krijgt ook in Nederland steeds grotere gevolgen voor gezondheid, welzijn en voedselproductie, maar de politiek is vooral bezig met "binnenbrandjes", zegt hoogleraar transitiekunde Jan Rotmans. Hij is een van de experts die in het Haagse perscentrum Nieuwspoort een poging doen het klimaat hoger op de agenda te krijgen in verkiezingstijd.

1 uur geleden
Te weinig politieagenten kennen eigen regels voor controles

DEN HAAG (ANP) - De politie vindt dat te weinig agenten de regels kennen die gelden rond controles. Uit een enquête blijkt dat iets minder dan de helft van de ondervraagden daarmee bekend is. Deze regels moeten voorkomen dat er wordt gecontroleerd op bijvoorbeeld leeftijd, geslacht of culturele achtergrond, zonder dat daar een objectieve aanleiding voor is. "Daarmee is het een antwoord op het verwijt van etnisch profileren", aldus de politie.

1 uur geleden
Eisen tot vier maanden cel tegen klanten minderjarige sekswerker

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag voor de rechtbank in Breda celstraffen tot vier maanden geëist tegen drie mannen die seks zouden hebben gehad met een minderjarige sekswerker. De strafzaken tegen het drietal zijn onderdeel van een groot justitieel onderzoek naar de seksuele uitbuiting van jonge meisjes.

1 uur geleden
Vanaf donderdag kans op storm, zeer zware windstoten en regen

HOUTEN (ANP) - Een depressie vanuit het noordwesten van Frankrijk via België naar Nederland zorgt vanaf donderdagmiddag voor onstuimig weer, meldt Weeronline. Mogelijk gaat het stormen.

2 uur geleden