Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester en raad Zeist verrast door sluiten afdeling Fivoor

Burgemeester en raad Zeist verrast door sluiten afdeling Fivoor

ZEIST (ANP) - Burgemeester Joyce Langenacker van Zeist werd dinsdag "verrast" door het bericht dat de forensisch psychiatrische instelling Fivoor in Den Dolder de afdeling Wier+ sluit om "materiële tekortkomingen" aan het gebouw. Dat zei de burgemeester in een ingelaste raadsvergadering over de incidenten rond de kliniek van deze maand. "Ik ben gebeld door de directeur van Fivoor en tegelijkertijd is door een communicatiemedewerker op de verzendknop gedrukt om het persbericht te verspreiden. Ik ben gelijktijdig met iedereen geïnformeerd."

De raadsleden reageerden ook verbaasd op het nieuws. "Waarom is het nu opeens wel mogelijk om 32 mensen te herplaatsen elders?", vroeg CDA'er Marcel Fluitman, wiens partij de extra vergadering had aangevraagd, zich af. Ook Hannie van Kippersluis van de partij ZeisterBelang merkte op dat Fivoor tot nu volhield dat herplaatsing niet mogelijk was. "Gebreken aan een gebouw zijn aanleiding om cliënten elders onder te brengen, maar twee moorden en andere incidenten niet."

Begin januari stak een patiënt een 76-jarige vrouw dood op straat in het dorp. En afgelopen weekend ontsnapte een patiënt kort toen hij werd teruggebracht naar de kliniek na een begeleid verlof. Volgens Fluitman heerst het beeld dat Fivoor "totaal niet in control" is over de situatie. Bovendien lijkt de kliniek volgens de raadsleden weinig oog te hebben voor de veiligheid van de Den Doldenaren.

In de raad werd een motie aangenomen over het vertrek van Fivoor uit Den Dolder. De raad wil dat de kliniek uiterlijk 1 januari 2027 weg is. De motie wordt "omarmd" door het college, aldus de burgemeester. Zij zegde toe bij de staatssecretaris te zullen aandringen op het vertrek van Fivoor en ook om een opnamestop te zullen vragen. Langenacker liet verder weten de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Onderzoeksraad voor Veiligheid te hebben gevraagd om een onderzoek te beginnen naar aanleiding van de gebeurtenissen van afgelopen maand.

Meer uit Binnenland

Politie: stank bij Concertgebouw veroorzaakt door boterzuur

AMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.

44 minuten geleden
Politie: vader gewonde kinderen Moergestel nog niet gesproken

MOERGESTEL (ANP) - De politie heeft de vader van de twee kinderen die zwaargewond zijn gevonden in een woning in Moergestel nog niet gesproken. Dat laat een woordvoerster van de politie weten. Volgens haar is het onderzoek naar wat er is gebeurd nog volop gaande.

1 uur geleden
Even tot Hier haalt ruim 3,1 miljoen euro op voor Oekraïne

ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.

12 uur geleden
Twee zwaargewonde kinderen in woning vermeende spookrijder A58

MOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.

13 uur geleden
KNMI waarschuwt ook voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.

13 uur geleden
Van Weel: vrijlating Belarussen goed nieuws, maar velen nog vast

DEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.

15 uur geleden
Code geel in oosten en zuidoosten om dichte mist

DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.

16 uur geleden