Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester en raad Zeist verrast door sluiten afdeling Fivoor

Burgemeester en raad Zeist verrast door sluiten afdeling Fivoor

ZEIST (ANP) - Burgemeester Joyce Langenacker van Zeist werd dinsdag "verrast" door het bericht dat de forensisch psychiatrische instelling Fivoor in Den Dolder de afdeling Wier+ sluit om "materiële tekortkomingen" aan het gebouw. Dat zei de burgemeester in een ingelaste raadsvergadering over de incidenten rond de kliniek van deze maand. "Ik ben gebeld door de directeur van Fivoor en tegelijkertijd is door een communicatiemedewerker op de verzendknop gedrukt om het persbericht te verspreiden. Ik ben gelijktijdig met iedereen geïnformeerd."

De raadsleden reageerden ook verbaasd op het nieuws. "Waarom is het nu opeens wel mogelijk om 32 mensen te herplaatsen elders?", vroeg CDA'er Marcel Fluitman, wiens partij de extra vergadering had aangevraagd, zich af. Ook Hannie van Kippersluis van de partij ZeisterBelang merkte op dat Fivoor tot nu volhield dat herplaatsing niet mogelijk was. "Gebreken aan een gebouw zijn aanleiding om cliënten elders onder te brengen, maar twee moorden en andere incidenten niet."

Begin januari stak een patiënt een 76-jarige vrouw dood op straat in het dorp. En afgelopen weekend ontsnapte een patiënt kort toen hij werd teruggebracht naar de kliniek na een begeleid verlof. Volgens Fluitman heerst het beeld dat Fivoor "totaal niet in control" is over de situatie. Bovendien lijkt de kliniek volgens de raadsleden weinig oog te hebben voor de veiligheid van de Den Doldenaren.

In de raad werd een motie aangenomen over het vertrek van Fivoor uit Den Dolder. De raad wil dat de kliniek uiterlijk 1 januari 2027 weg is. De motie wordt "omarmd" door het college, aldus de burgemeester. Zij zegde toe bij de staatssecretaris te zullen aandringen op het vertrek van Fivoor en ook om een opnamestop te zullen vragen. Langenacker liet verder weten de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Onderzoeksraad voor Veiligheid te hebben gevraagd om een onderzoek te beginnen naar aanleiding van de gebeurtenissen van afgelopen maand.

Meer uit Binnenland

Van Zanen over Tarwekamp: maatwerk, besluiten en tijd nodig

DEN HAAG (ANP) - Na de herdenking van de fatale explosie aan de Tarwekamp in Den Haag zei burgemeester Jan van Zanen dat hij maatwerk blijft leveren aan alle getroffenen van de aanslag. "Wij laten niemand los, totdat die op eigen benen kan staan." Van Zanen zegt geen "generieke maatregelen" te willen inzetten.

1 uur geleden
Twee gevechtsvliegtuigen opgestegen vanaf Volkel om drone

VOLKEL (ANP) - Een drone is de reden dat de Koninklijke Luchtmacht zondagochtend twee gevechtsvliegtuigen heeft laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel. De drone heeft het luchtruim weer verlaten en vormde geen directe dreiging, meldt het ministerie van Defensie. De F-35's zijn weer teruggekeerd naar de vliegbasis.

2 uur geleden
Honderden aanwezigen bij herdenking dodelijke explosie Tarwekamp

DEN HAAG (ANP) - In de Adventkerk in Den Haag is zondagmiddag een openbare herdenkingsbijeenkomst voor de dodelijke explosie aan de Tarwekamp in de wijk Mariahoeve gehouden. "Vandaag is een emotioneel moment, en voor al die emotie is ruimte", sprak de ceremoniemeester de honderden aanwezigen toe.

3 uur geleden
Verlies jonge vrouwen Den Haag "niet te bevatten" voor familie

DEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.

6 uur geleden
Twee gevechtsvliegtuigen opgestegen vanaf Volkel na alarmering

VOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.

6 uur geleden
PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

1 dag geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

1 dag geleden