Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester en raad Zeist verrast door sluiten afdeling Fivoor

Burgemeester en raad Zeist verrast door sluiten afdeling Fivoor

ZEIST (ANP) - Burgemeester Joyce Langenacker van Zeist werd dinsdag "verrast" door het bericht dat de forensisch psychiatrische instelling Fivoor in Den Dolder de afdeling Wier+ sluit om "materiële tekortkomingen" aan het gebouw. Dat zei de burgemeester in een ingelaste raadsvergadering over de incidenten rond de kliniek van deze maand. "Ik ben gebeld door de directeur van Fivoor en tegelijkertijd is door een communicatiemedewerker op de verzendknop gedrukt om het persbericht te verspreiden. Ik ben gelijktijdig met iedereen geïnformeerd."

De raadsleden reageerden ook verbaasd op het nieuws. "Waarom is het nu opeens wel mogelijk om 32 mensen te herplaatsen elders?", vroeg CDA'er Marcel Fluitman, wiens partij de extra vergadering had aangevraagd, zich af. Ook Hannie van Kippersluis van de partij ZeisterBelang merkte op dat Fivoor tot nu volhield dat herplaatsing niet mogelijk was. "Gebreken aan een gebouw zijn aanleiding om cliënten elders onder te brengen, maar twee moorden en andere incidenten niet."

Begin januari stak een patiënt een 76-jarige vrouw dood op straat in het dorp. En afgelopen weekend ontsnapte een patiënt kort toen hij werd teruggebracht naar de kliniek na een begeleid verlof. Volgens Fluitman heerst het beeld dat Fivoor "totaal niet in control" is over de situatie. Bovendien lijkt de kliniek volgens de raadsleden weinig oog te hebben voor de veiligheid van de Den Doldenaren.

In de raad werd een motie aangenomen over het vertrek van Fivoor uit Den Dolder. De raad wil dat de kliniek uiterlijk 1 januari 2027 weg is. De motie wordt "omarmd" door het college, aldus de burgemeester. Zij zegde toe bij de staatssecretaris te zullen aandringen op het vertrek van Fivoor en ook om een opnamestop te zullen vragen. Langenacker liet verder weten de Inspectie Justitie en Veiligheid en de Onderzoeksraad voor Veiligheid te hebben gevraagd om een onderzoek te beginnen naar aanleiding van de gebeurtenissen van afgelopen maand.

Meer uit Binnenland

Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

12 uur geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

12 uur geleden
Afgelopen jaar 640 miljoen euro uitgekeerd in aardbevingsgebied

GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.

13 uur geleden
Rechtspraak: verbod gezichtsbedekking bij protest te ingrijpend

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.

14 uur geleden
Veiligheidsregio onduidelijk over aantal slachtoffers Oosterhout

OOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.

14 uur geleden
Rijswijker (18) niet langer vast na dood 16-jarige in Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.

15 uur geleden
Zeven gewonden gasflesongeluk Oosterhout, onder wie vier tieners

OOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.

16 uur geleden