
Burgemeester Emmen: Koningsdag is goed verlopen
EMMEN (ANP) - Koningsdag in Emmen is goed verlopen, zegt burgemeester Eric van Oosterhout enkele uren nadat zijn gemeente de koning en zijn gezin had uitgezwaaid. "De koninklijke familie was volgens mij oprecht verwonderd over hoe mooi het hier is, hoe fijn het hier is en hoe relaxed de bevolking is", aldus Van Oosterhout.
Aan het eind van het bezoek zei koning Willem-Alexander in een toespraak dat er niks klopte van de lijstjes en peilingen. "Hij had het over één lijstje waar we op een of andere manier onderaan staan", aldus Van Oosterhout, verwijzend naar het lijstje van aantrekkelijkste gemeentes. Na afloop sprak de burgemeester daar nog over met de koning. "De koning zei dat hij daar weinig van snapte."
Volgens de burgemeester heeft Koningsdag geholpen om Emmen op de kaart te zetten, door de ontspannenheid van de bevolking en door 'naoberschap' te laten zien. "Als we dat over hebben kunnen dragen, niet alleen aan de koninklijke familie, maar ook aan al die kijkers op tv, dan kun je zien dat zo'n Koningsdag enorm helpt om Emmen in de etalage te zetten."
Tijdens het koninklijke bezoek was er veel politie op de been in Emmen. De burgemeester zegt dat er bij de organisatie rekening is gehouden met "heel veel verschillende soorten scenario's". "Dat maakt het ook wel heel spannend", omdat de "beveiliging echt heel goed moest zijn", aldus Van Oosterhout. "De politie is daar heel goed op geprepareerd, en dat zie je ook wel terug in de aantallen."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De algemene inlichtingendienst AIVD en de militaire inlichtingendienst MIVD delen minder informatie dan voorheen met hun Amerikaanse partners. Dat zeggen de hoofden van de Nederlandse diensten in een dubbelinterview in de Volkskrant.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD gaat niet in een kabinet met GroenLinks-PvdA, het CDA en D66, zegt defensieminister Ruben Brekelmans. Partijleider Dilan Yeşilgöz zei in een interview met De Telegraaf al niet in een kabinet-Timmermans te gaan, maar Brekelmans benadrukte dat "dit hele blok" een links kabinet zou zijn.
9 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Van alle zeven verdachten die zijn aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de ontvoering van een vrouw uit Hoofddorp, wordt gedacht dat zij "een faciliterende rol" hadden. Dat laat een politiewoordvoerder weten. Alle zeven zijn inmiddels weer uit de cel, maar nog wel verdacht van betrokkenheid bij de ontvoering.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en Duitsland kopen samen 222 Boxer Schakals. Het contract is vrijdag getekend, laat het ministerie van Defensie weten. De pantserwielvoertuigen moeten de vuurkracht van 13 Lichte Brigade in Oirschot versterken. In eerste instantie koopt Nederland 72 Boxers waarvan de oplevering over drie jaar is.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil in principe in januari 2026 een hogere stikstofgrens invoeren, als deze maatregel ook juridisch haalbaar blijkt te zijn. Dat zegt premier Dick Schoof na de ministerraad. Die duurde veel langer dan normaal vanwege gesteggel tussen VVD- en BBB-ministers over de invoering van deze zogenoemde rekenkundige ondergrens. In december moet blijken of de invoering definitief door kan gaan.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tot dusver zijn er elf aangiften gedaan tegen de Amsterdamse sportschool Saints & Stars, bevestigt het Openbaar Ministerie na berichtgeving van Het Parool. Tegen het bedrijf loopt al een strafrechtelijk onderzoek naar mogelijke mensenhandel en valsheid in geschrifte.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De druk op de politie door gewelddadige demonstraties neemt toe en agenten en ME'ers krijgen steeds meer te maken met "ongekend agressief en gepolariseerd" gedrag. Dat stelt voorzitter Nine Kooiman van de grootste politievakbond, de NPB. "We komen 850 miljoen euro tekort bij de politie, dit is langzamerhand onverantwoord."
19 uur geleden