Burgemeester dreigt met boetes voor geopende Utrechtse horeca
UTRECHT (ANP) - Horecazaken die zaterdag de deuren hebben geopend ondanks de coronaregels zijn gewaarschuwd door de gemeente Utrecht. "Als zij niet sluiten, kunnen zij een boete krijgen van 4000 euro", bevestigt de woordvoerder van burgemeester Sharon Dijksma.
Ordehandhavers hebben onder meer restaurants Sanju Ramen en Gys gevraagd weer dicht te gaan. Mede-eigenaar van Sanju Ramen Mohammad Kashani zegt dat hem gevraagd is de zaak voor 15.00 uur te sluiten. Ook bij hem hebben de boa's benadrukt dat hij een boete riskeert van 4000 euro.
Volgens RTV Utrecht is café 't College zaterdag als eerste horecazaak alweer gesloten. Na het bezoek van de handhavers sloot het café om 13.00 uur.
Kashani hoopt zijn restaurant open te houden tot de aangegeven sluitingstijd om 17.00 uur. "We demonstreren in onze zaak." Naar eigen zeggen verkoopt Sanju Ramen niets. "Alles is gratis."
Meer uit Binnenland
WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
7 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
16 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geleden