Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester diep geschokt door dood van vrouw in Nieuw-Vennep

Burgemeester diep geschokt door dood van vrouw in Nieuw-Vennep

HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.

Schuurmans laat weten dat ze meeleeft met de nabestaanden van de vrouw. "Wat de aanleiding was of onder welke omstandigheden het misdrijf heeft plaatsgevonden is mij niet bekend. Maar ik besef heel goed dat zoiets heel veel impact heeft in de omgeving. Dit doet veel met de veiligheidsgevoelens van hen die daar wonen en verblijven", stelt de burgemeester.

Vooralsnog komt er geen informatieavond voor omwonenden. Volgens Haarlemmermeer heeft een zogenoemde gebiedsmanager nauw contact met de dorpsraad in Nieuw-Vennep en met inwoners. "Mocht er aanleiding voor zijn, dan zullen wij handelen naar wat er nodig is", zegt een woordvoerder van de gemeente.

De omgebrachte vrouw werkte voor ABN AMRO. Vorige week werd een andere medewerkster van die bank dood gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid. Het is nog niet bekend waardoor zij is overleden. De politie onderzoekt of er een verband is tussen beide sterfgevallen, maar behandelt het vooralsnog als twee aparte onderzoeken.

Meer uit Binnenland

Timmermans wordt voorzitter raad van toezicht Dierenbescherming

DEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans wordt de nieuwe voorzitter van de raad van toezicht van de Dierenbescherming. Afgelopen weekend heeft de ledenraad ingestemd met zijn voordracht, meldt de organisatie.

2 uur geleden
Nieuwe campagne: klik weg bij twijfel of een link wel veilig is

DEN HAAG (ANP) - Onder het motto 'Laat je niet interneppen' start maandag een campagne om mensen te wijzen op de gevaren van online-misleiding en - oplichting. Denk altijd drie tellen na voordat je klikt, reageert of betaalt, is de gedachte. En als je twijfelt, klik dan weg.

5 uur geleden
Greenpeace: meer actie nodig om oceanen te beschermen

AMSTERDAM (ANP) - Landen moeten meer doen en beter samenwerken om kwetsbare ecosystemen in internationale wateren te beschermen. Dat stelt Greenpeace op de dag dat in de Armeense hoofdstad Jerevan een VN-biodiversiteitstop begint.

11 uur geleden
Temperatuur duikt overal in Nederland onder 15 graden

HOUTEN (ANP) - Het is zondag op geen enkel weerstation in Nederland warmer geworden dan 15 graden. Dat is volgens Weeronline voor het eerst sinds 16 mei, waardoor een reeks van 155 dagen op rij met een temperatuur van 15 graden of hoger ergens in Nederland ten einde komt.

20 uur geleden
Zo'n vijfhonderd mensen rouwen in Utrecht om Palestijnse kinderen

UTRECHT (ANP) - Onder begeleiding van één trom is een 'rouwstoet' met zo'n vijfhonderd mensen zondag door Utrecht getrokken. De aanwezigen herdachten de ruim 21.630 gedode Palestijnse kinderen. 'Ieder kind heeft een naam', was te lezen op een spandoek van Getuigen van Gaza.

21 uur geleden
Oorzaak onwelwordingen bij rondleiding Grolsch nog onduidelijk

ENSCHEDE (ANP) - Het onderzoek naar enkele onwelwordingen zaterdagmiddag tijdens een rondleiding in de Grolsch-fabriek in Enschede loopt nog. Mogelijk is er pas na het weekend iets te zeggen over de oorzaak, meldt de politie zondag.

1 dag geleden
Twaalf aanhoudingen voor poging havenspoor onklaar te maken

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.

1 dag geleden