Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Deventer verbiedt risicowedstrijd Go Ahead Eagles

Burgemeester Deventer verbiedt risicowedstrijd Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Het Nederlandse voetbalseizoen moet nog beginnen, maar nu al heeft een burgemeester een competitiewedstrijd verboden. Ron König, de burgemeester van Deventer, wil niet hebben dat Go Ahead Eagles en De Graafschap op zondag 6 september in zijn stad tegen elkaar spelen. Volgens König is het vanwege de beperkingen door de coronamaatregelen "te vroeg in het seizoen" voor een dergelijke risicowedstrijd. De streekderby leidde in het verleden weleens tot ongeregeldheden.

Door de beperkende maatregelen, zoals de verplichting om onderling 1,5 meter afstand te houden, mogen er slechts 1600 fans De Adelaarshorst in Deventer in, in plaats van de gebruikelijke 10.000. Het stadion van Go Ahead ligt middenin een woonwijk.

"We hebben geen idee hoe de supporters daar mee omgaan", zegt König. "Ik wil eerst ervaring opdoen met deze nieuwe situatie. De enige risicowedstrijd van het seizoen meteen laten spelen is een te groot risico voor de openbare orde. Ik wil daarom dat we eerst ervaring opdoen met deze nieuwe situatie. We zijn dan beter voorbereid voor een wedstrijd als tegen De Graafschap."

Tweede speelronde

De rivalen uit Deventer en Doetinchem zouden elkaar al tijdens de tweede speelronde van de Keuken Kampioen Divisie treffen. Go Ahead had de KNVB na inzage in het concept-speelprogramma gevraagd om de wedstrijd te verplaatsen naar later in het seizoen, maar volgens de voetbalbond was dat niet meer mogelijk.

De gemeente Deventer heeft de KNVB nu alsnog verzocht de wedstrijd later in het jaar in te plannen. Go Ahead Eagles begint het seizoen daardoor met twee uitwedstrijden: op 30 augustus tegen FC Dordrecht en twee weken later tegen SC Cambuur.

Meer uit Voetbal

Ajax wil Japanner Sano overnemen van concurrent NEC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.

40 minuten geleden
NEC haalt middenvelder Hansen-Aarøen naar Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.

1 uur geleden
Aston Villa verliest van tien man Brentford, ManUnited wint nipt

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft een gevoelig verlies geleden in de Premier League. De nummer 3 in de stand verloor in eigen huis met 1-0 van Brentford, dat de hele tweede helft met tien man speelde. Dango Ouattara was de maker van het enige doelpunt in de wedstrijd.

1 uur geleden
PSV-trainer Bosz verlengt aflopend contract met twee jaar

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is ook na dit seizoen trainer van PSV. De 62-jarige Apeldoorner verlengt zondag na de 3-0-thuiszege op Feyenoord zijn aflopende contract met twee jaar, meldde hij op een persconferentie.

1 uur geleden
Doelman Pasveer keert met zege terug bij Heracles Almelo

ALMELO (ANP) - Remko Pasveer is met een zege teruggekeerd bij Heracles Almelo. De van Ajax overgekomen doelman won met zijn nieuwe ploeg van Fortuna Sittard (2-1). Heracles is niet meer de nummer laatst van de Eredivisie en heeft 1 punt meer dan NAC Breda en Telstar.

2 uur geleden
PSV laat Feyenoord kansloos (3-0) en ziet landstitel al naderen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de strijd om de landstitel in de Eredivisie zondag van alle spanning ontdaan. Het elftal van trainer Peter Bosz rekende in eigen stadion overtuigend af met Feyenoord (3-0) en vergrootte de voorsprong op de nummer 2 uit Rotterdam met nog dertien speelronden te gaan tot 17 punten.

2 uur geleden
PSV vergroot enorme voorsprong nog verder met zege op Feyenoord

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de topper in de Eredivisie tegen Feyenoord eenvoudig gewonnen. De Eindhovenaren lieten de nummer 2 in het Philips Stadion met 3-0 kansloos. De eindstand was na zeventien minuten al bereikt.

2 uur geleden