Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Deventer verbiedt risicowedstrijd Go Ahead Eagles

Burgemeester Deventer verbiedt risicowedstrijd Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Het Nederlandse voetbalseizoen moet nog beginnen, maar nu al heeft een burgemeester een competitiewedstrijd verboden. Ron König, de burgemeester van Deventer, wil niet hebben dat Go Ahead Eagles en De Graafschap op zondag 6 september in zijn stad tegen elkaar spelen. Volgens König is het vanwege de beperkingen door de coronamaatregelen "te vroeg in het seizoen" voor een dergelijke risicowedstrijd. De streekderby leidde in het verleden weleens tot ongeregeldheden.

Door de beperkende maatregelen, zoals de verplichting om onderling 1,5 meter afstand te houden, mogen er slechts 1600 fans De Adelaarshorst in Deventer in, in plaats van de gebruikelijke 10.000. Het stadion van Go Ahead ligt middenin een woonwijk.

"We hebben geen idee hoe de supporters daar mee omgaan", zegt König. "Ik wil eerst ervaring opdoen met deze nieuwe situatie. De enige risicowedstrijd van het seizoen meteen laten spelen is een te groot risico voor de openbare orde. Ik wil daarom dat we eerst ervaring opdoen met deze nieuwe situatie. We zijn dan beter voorbereid voor een wedstrijd als tegen De Graafschap."

Tweede speelronde

De rivalen uit Deventer en Doetinchem zouden elkaar al tijdens de tweede speelronde van de Keuken Kampioen Divisie treffen. Go Ahead had de KNVB na inzage in het concept-speelprogramma gevraagd om de wedstrijd te verplaatsen naar later in het seizoen, maar volgens de voetbalbond was dat niet meer mogelijk.

De gemeente Deventer heeft de KNVB nu alsnog verzocht de wedstrijd later in het jaar in te plannen. Go Ahead Eagles begint het seizoen daardoor met twee uitwedstrijden: op 30 augustus tegen FC Dordrecht en twee weken later tegen SC Cambuur.

Meer uit Voetbal

FC Utrecht verliest ondanks fraaie treffer Rodríguez bij Betis

SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.

10 uur geleden
Go Ahead Eagles kansloos onderuit tegen VfB Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.

10 uur geleden
Van Persie na nieuwe nederlaag: dit is de fase waarin we zitten

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.

11 uur geleden
Malen helpt Aston Villa met twee treffers langs Young Boys

BIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.

12 uur geleden
AZ boekt tegen Shelbourne tweede zege in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.

12 uur geleden
Feyenoord lijdt tegen Celtic vierde nederlaag op rij

ROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.

12 uur geleden
Voetballers Kosovo krijgen 1,5 miljoen euro als ze het WK halen

PRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.

14 uur geleden