Burgemeester Derna schat dodental op 20.000 na overstromingen
DERNA (ANP/RTR) - De burgemeester van de Libische stad Derna denkt dat er wel 20.000 mensen zijn omgekomen bij de verwoestende overstromingen van maandag. Die schatting maakt hij op basis van het aantal wijken dat is weggevaagd door de kracht van het water.
Volgens een minister van de Oost-Libische regering zijn er zeker 5300 lichamen geteld in Derna. Er zouden ook 10.000 vermisten zijn. Die kuststad is uitzonderlijk hard getroffen door het noodweer doordat twee dammen zijn doorgebroken tijdens de zware storm Daniel. Voor de ramp woonden er ongeveer 125.000 mensen in Derna.
Mensen in de stad zoeken nog wanhopig naar overlevenden en familieleden. Ooggetuigen zeggen dat de straten vol liggen met lichamen en dat er nog steeds overal een dikke laag modder ligt. Uit de zee spoelen ook steeds lichamen aan van mensen die door het water met geweld mee de zee in waren gesleurd.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
7 uur geleden