Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Derna schat dodental op 20.000 na overstromingen

Burgemeester Derna schat dodental op 20.000 na overstromingen

DERNA (ANP/RTR) - De burgemeester van de Libische stad Derna denkt dat er wel 20.000 mensen zijn omgekomen bij de verwoestende overstromingen van maandag. Die schatting maakt hij op basis van het aantal wijken dat is weggevaagd door de kracht van het water.

Volgens een minister van de Oost-Libische regering zijn er zeker 5300 lichamen geteld in Derna. Er zouden ook 10.000 vermisten zijn. Die kuststad is uitzonderlijk hard getroffen door het noodweer doordat twee dammen zijn doorgebroken tijdens de zware storm Daniel. Voor de ramp woonden er ongeveer 125.000 mensen in Derna.

Mensen in de stad zoeken nog wanhopig naar overlevenden en familieleden. Ooggetuigen zeggen dat de straten vol liggen met lichamen en dat er nog steeds overal een dikke laag modder ligt. Uit de zee spoelen ook steeds lichamen aan van mensen die door het water met geweld mee de zee in waren gesleurd.

Meer uit Buitenland

Blokkade in Oekraïens parlement om corruptieaffaire

KYIV (ANP/RTR) - Een gevoelig corruptieschandaal heeft in het Oekraïense parlement tot een protestactie geleid. Een grote oppositiepartij blokkeerde daarmee een stemming over het vertrek van twee ministers. De oppositieleden eisen dat het volledige kabinet opstapt.

49 minuten geleden
Dode en gewonden bij aanslag Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM (ANP/RTR) - Zeker een persoon is om het leven gekomen bij een vermoedelijke aanslag op de Westelijke Jordaanoever. Drie personen raakten gewond, melden de Israëlische autoriteiten. Die spreken over terrorisme.

1 uur geleden
Trump houdt vast aan rechtstreekse zorgbetalingen aan burgers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft benadrukt alleen zorgplannen te willen steunen waarbij geld rechtstreeks aan burgers wordt betaald, zodat ze hun eigen verzekering kunnen regelen. "De mensen krijgen de mogelijkheid om zelf te onderhandelen en hun eigen, veel betere, verzekering te nemen. Macht aan het volk", schreef hij op sociale media.

2 uur geleden
Polen neemt veiligheidsmaatregelen na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - Polen verhoogt het dreigingsniveau op bepaalde spoorlijnen en gaat het leger inzetten om belangrijke infrastructuur te beschermen. Premier Donald Tusk heeft dit bekendgemaakt na spoorsabotage die schade heeft veroorzaakt aan een spoorlijn richting Oekraïne.

3 uur geleden
Britse veiligheidsdienst waarschuwt voor Chinese spionage

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse veiligheidsdienst MI5 heeft parlementsleden gewaarschuwd voor nieuwe Chinese pogingen om informatie te verzamelen en activiteiten te beïnvloeden.

3 uur geleden
Syrië vervolgt verdachten grootschalig geweld in maart

ALEPPO (ANP/DPA/RTR) - In Syrië is dinsdag het eerste proces tegen vermeende betrokkenen bij het dodelijke geweld aan de kust van afgelopen maart begonnen. Verdachten staan volgens ingewijden onder meer terecht voor moord en plunderingen.

3 uur geleden
Netanyahu roept op tot verdrijving van Hamas uit regio

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opgeroepen tot de verdrijving van Hamas uit de regio. Zijn opmerking komt een dag nadat de VN-Veiligheidsraad zich heeft geschaard achter het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump.

3 uur geleden