Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Den Haag: willen alles op alles zetten

Burgemeester Den Haag: willen alles op alles zetten

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag sluit zich aan bij de oproep van collega Femke Halsema om mondkapjes te dragen in de publieke binnenruimtes. Hij reageerde maandagavond op Omroep West op de nieuwe maatregelen die door het kabinet zijn aangekondigd.

Het kabinet riep mensen op mondkapjes te dragen in de winkels in de drie grote steden. Maar die drie regio's en Brabant-Zuidoost willen volgens Halsema nog een stap verder door mensen ook mondkapjes te laten dragen in alle publieke binnenruimtes. "Wij zeggen nu ook: doe het ook in de andere ruimtes", aldus Van Zanen.

"We zien de cijfers stijgen, we hebben het wat losgelaten. En de gevolgen zijn nogal beroerd. Als de cijfers in de regio Den Haag in één week tijd verdubbelen, dan kun je nagaan wat dat betekent", aldus de Haagse burgemeester. Hij wijst erop dat er verschillend wordt gedacht over het nut van mondkapjes. "Maar wij zijn inmiddels in het stadium dat we alles op alles willen zetten om te voorkomen dat ik hier over drie weken weer sta en moet zeggen: we zijn weer terug in de intelligente lockdown van maart."

De gemeente Rotterdam is nog niet met een reactie gekomen. Een woordvoerster laat weten dat dinsdagmorgen mogelijk meer informatie naar buiten wordt gebracht. In de ochtend zal burgemeester Ahmed Aboutaleb de lokale omroep RTV Rijnmond te woord staan over de nieuwe coronamaatregelen.

Meer uit Binnenland

AOb: examenuitslag van meer dan 56.000 vmbo-leerlingen dag later

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).

2 uur geleden
Ye al voor kort geding over inreisverbod in Nederland gearriveerd

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.

3 uur geleden
Arib hamert op belang waarheidsvinding in corona-enquête

DEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.

4 uur geleden
College Rechten van de Mens: ON! discrimineerde met vacaturetekst

UTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.

5 uur geleden
Iraans regime nog 'stevig' in het zadel, aldus minister Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.

5 uur geleden
Berendsen: deel ambassadepersoneel binnenkort terug naar Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.

5 uur geleden
Arib voelde zich onder druk gezet rond werkwijze tijdens corona

DEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

5 uur geleden