Burgemeester Capelle ziet jongeren vaker naar wapens grijpen
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Jongeren grijpen steeds vaker naar wapens zoals messen, maar ook vuurwapens, zei burgemeester Joost Manusama van Capelle aan den IJssel maandagochtend in het NOS Radio 1 Journaal. "Daardoor lijkt het geweld dat plaatsvindt ook heftiger te worden", aldus de burgemeester. De politie heeft zondag een 15-jarige jongen doodgeschoten die verdacht werd van het stelen van een fatbike.
Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk. Volgens de politie had de verdachte een vuurwapen en was hij vaak gewaarschuwd. De rijksrecherche doet onderzoek naar de zaak. Manusama noemt het belangrijk dat mensen niet gaan speculeren en dat de uitkomsten van het onderzoek worden afgewacht.
Op NPO Radio 1 gaat de burgemeester wel in op de "jongerenproblematiek" in zijn gemeente. Hij zegt dat Capelle aan den IJssel daar druk mee bezig is. "We begrenzen en straffen ook daar waar dat nodig is." Hij zegt dat de ernstigste overlast inmiddels is afgenomen. "Maar of je het altijd kunt voorkomen, weet ik niet."
'Impact incident groot'
De jongen kwam uit Gouda, Manusama zegt daarom ook met de burgemeester van die stad gesproken te hebben. "Ook daar is de impact van het incident groot."
Manusama was lid van de gemeenteraad namens de VVD tussen 1990 en 2002 in Krimpen aan den IJssel. In 2024 werd hij burgemeester in het Zuid-Hollandse Capelle aan den IJssel.
Meer uit Binnenland
PARAMARIBO (ANP) - Het staatsbezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Suriname heeft "in het licht van de historie een bijzondere lading". Dat zei de koning maandag in Paramaribo nadat hij en de koningin welkom waren geheten door president Jennifer Simons.
8 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt 10 miljoen euro vrij om het zogeheten Makandra-programma voort te zetten dat de samenwerking tussen Nederlandse en Surinaamse overheidsorganisaties moet versterken. Dat maakte demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) bekend in Suriname. Hij is daar voor het staatsbezoek van het koningspaar.
56 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 23-jarige Ayoub M. voor de dodelijke steekpartij bij de Rotterdamse Erasmusbrug op 19 september vorig jaar. Een 32-jarige Rotterdammer kwam daarbij om het leven. Een man uit Zwitserland raakte gewond. M., afkomstig uit Amersfoort, werd overmeesterd door omstanders.
1 uur geledenZEVENBERGEN (ANP) - De inwoners van het Brabantse dorp Moerdijk blijven nog minimaal een halfjaar in onzekerheid. Het Rijk en de provincie Noord-Brabant willen pas in juni een besluit nemen over uitbreiding van het haven- en industriegebied in Moerdijk, waarvoor het dorp mogelijk moet verdwijnen. De gemeente Moerdijk maakte bijna drie weken geleden bekend maar één optie te zien: het dorp Moerdijk opgeven om hier ruimte te maken voor de energieprojecten van Powerport.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Een man uit Apeldoorn is veroordeeld tot zestien jaar cel voor het ruim twintig jaar lang seksueel misbruiken en mishandelen van zijn vier dochters. De moeder moet van de rechter tien maanden de gevangenis in voor het medeplegen van de mishandelingen. Het Openbaar Ministerie omschreef het gezin tijdens de zitting als "zeer gesloten en gelovig", het hield "de schijn naar buiten op".
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft koning Willem-Alexander en koningin Máxima officieel verwelkomd in Suriname. Met een ceremonie werd het koningspaar maandag ontvangen bij het presidentieel paleis in Paramaribo. De koning zei daarbij tegen de president dat hij "zo dankbaar" was om in Suriname te zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 49-jarige man is woensdag opgepakt omdat hij voor ruim acht miljoen euro zou hebben gefraudeerd met de subsidieregeling Coronabanen in de Zorg (COZO), meldt de Nederlandse Arbeidsinspectie maandag. Met die regeling kon extra zorgpersoneel worden ingehuurd tijdens de coronapandemie. Hij wordt ook verdacht van witwassen en valsheid in geschrifte.
4 uur geleden