Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Bruls en gezin moesten huis uit vanwege dreiging

Burgemeester Bruls en gezin moesten huis uit vanwege dreiging

NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester van Nijmegen Hubert Bruls is tijdens de coronatijd bedreigd. In een interview met De Gelderlander vertelt Bruls dat eind november vorig jaar een "concrete dreiging" bestond dat actievoerders hem en zijn gezin "thuis kwamen opzoeken". Uit voorzorg werd het gezin snel naar elders gebracht.

"Wij kunnen wel tegen een stootje, maar dit was echt eng", vult Bruls' vrouw Ilse aan. "We moesten van de politie echt halsoverkop ons huis verlaten." Uiteindelijk liep de zaak met een sisser af. Het bleef mede door een flinke politie-inzet rustig in Nijmegen op de bewuste dag, 28 november. Hubert en Ilse Bruls en hun twee dochters konden aan het einde van de dag weer veilig naar huis.

Bruls (56) werd door zijn rol als voorzitter van het Veiligheidsberaad, waarin burgemeesters van grote steden overleg voeren, een van de bekende gezichten van de crisisbestrijding. Hij moest geregeld coronamaatregelen uitleggen. Dat werd hem niet altijd in dank afgenomen.

"Het was rot om te zien hoe ongenuanceerd mensen over Hubert oordeelden", zegt zijn vrouw in het interview, dat werd afgenomen omdat hij tien jaar burgemeester is van Nijmegen. "De scheldkanonnades, het geschreeuw, de fatshaming: dat doen pijn. Je hebt het wel over mijn man, over onze vader."

Meer uit Binnenland

Iedereen weer stroom na korte, grote storing in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De stroomstoring in grote delen van Den Haag is weer voorbij, meldt een woordvoerster van Stedin. De storing begon rond 05.30 uur door een kapotte transformator. Ruim 32.000 klanten waren getroffen. Om 07.13 uur had iedereen weer stroom, aldus de woordvoerster.

2 uur geleden
Grote stroomstoring in Den Haag, ruim 32.000 getroffen klanten

DEN HAAG (ANP) - Door een grote stroomstoring in Den Haag zijn ruim 32.000 klanten getroffen. Dat meldt netbeheerder Stedin op de website. De oorzaak is nog onbekend. De netbeheerder verwacht dat tussen 08.00 en 09.00 uur iedereen weer stroom heeft.

2 uur geleden
Dode bij explosie en brand in flat Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij een explosie en een brand in een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een dode gevallen, meldt de politie. Ook raakten twaalf personen gewond, drie van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De anderen zijn ter plekke behandeld.

14 uur geleden
Concerten D4vd afgelast na vondst overschot van kind in auto

AMSTERDAM (ANP) - Concertpodia Paradiso en Melkweg in Amsterdam schrappen de concerten van de Amerikaanse zanger D4vd die op 9 en 10 oktober gepland stonden. De 20-jarige zanger kwam de afgelopen week in opspraak omdat de politie van Los Angeles in een Tesla die op zijn naam stond een dood tienermeisje had aangetroffen. Vanwege de vondst en het onderzoek werden eerder op de dag ook concerten in de VS al afgelast.

16 uur geleden
Explosie en brand in flat Den Haag na melding gaslucht

DEN HAAG (ANP) - In een flatgebouw aan de Hengelolaan in Den Haag is vrijdagmiddag een explosie geweest. Dat gebeurde kort nadat de brandweer rond 17.00 uur een melding had gekregen over een gaslucht, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Meerdere mensen raakten gewond, twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.

16 uur geleden
Rutte: Nederland steekt af tegen weerbaar Scandinavië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn nog veel minder weerbaar dan bijvoorbeeld Noren en Zweden, stelt NAVO-chef Mark Rutte. Als oorlog uitbreekt moeten burgers op z'n minst weten wat ze moeten doen, waarschuwt hij.

16 uur geleden
Nieuwe plaquette voor John Frost onthuld op Arnhemse brug

ARNHEM (ANP) - Bij het Airborne-monument in Arnhem zijn vrijdagmiddag opnieuw gedenktekens voor John Frost onthuld. Burgemeester Ahmed Marcouch, wethouder Bob Roelofs en Caroline Frost - de dochter van de oorlogsheld - presenteerden op de John Frostbrug twee nieuwe plaquettes, een in het Nederlands en een in het Engels.

17 uur geleden