Burgemeester biedt bosbezetters medische check aan
SITTARD-GELEEN (ANP) - De bezetters van het bos naast Nedcar krijgen een medische check. Daartoe is zondag besloten tijdens overleg van burgemeester Hans Verheijen van Sittard-Geleen met politie en justitie. De bezetters verblijven al twee dagen in hangmatten hoog in de bomen van het bos, en lopen daardoor niet alleen gezondheidsrisico's, maar daarmee is ook hun veiligheid in het geding, redeneert de burgemeester.
Verheijen zegt hierover signalen gekregen te hebben, en laat de politie afspraken maken met de actievoerders hoe zo'n gezondheidscontrole eruit moet zien.
"Ik gaf gisteren al aan dat ik mij zorgen maak om de veiligheid en gezondheid van de actievoerders", aldus Verheijen zondag. "Zeker nu het weer dreigt te veranderen. Het is uiteraard hun keuze om deze actie zo te voeren, maar moreel voel ik mij als burgemeester verantwoordelijk voor het welzijn van de betreffende personen. Daarom sta ik onder voorwaarden een medische check toe."
Overleg
In een toelichting zei de woordvoerder van de burgemeester dat de actievoerders al ruim twee dagen in de kou liggen, waarbij wind en regen hun tol kunnen eisen van hun gezondheid. "Ook gezien het weer dat maandag op komst is wordt zo'n gezondheidscheck belangrijk", aldus de woordvoerder. Voor maandag is storm voorspeld.
De actiegroep Red het Sterrebos reageert verbaasd. "Wij weten hier niks van, dit is niet met ons overlegd", zei de woordvoerster van de actiegroep zondagavond. "Zondagmiddag heeft onze eigen EHBO-er een medische check gedaan bij alle mensen in het bos. Op grond daarvan werd besloten dat twee mensen moesten vertrekken. Bij de anderen is de spirit nog goed."
Ze begrijpt niets van de beslissing van de gemeente. "Ze proberen met andermans veren te pronken", aldus de woordvoerster.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
56 minuten geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
3 uur geledenASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO ziet op dit moment geen mogelijkheden om de ledenomroepen en aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) nader tot elkaar te brengen. Dat schrijft de NPO vrijdag in een reactie op het advies dat een onafhankelijke commissie een maand geleden uitbracht over de werkwijze van de NPO. Daarin staat dat bij ON! "substantiële tekortkomingen" zijn vastgesteld "in de naleving van journalistieke normen".
5 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - Als het grote asielzoekerscentrum voor achthonderd mensen in Harderwijk over drie maanden niet gesloten is, zal opvangorgaan COA daar vanaf dat moment flink voor moeten gaan betalen. De gemeente legt dan een dwangsom van 91.000 euro per dag op en het maximumbedrag kan in negentig dagen oplopen tot 8.190.000 euro.
7 uur geleden