Burgemeester biedt bosbezetters medische check aan
SITTARD-GELEEN (ANP) - De bezetters van het bos naast Nedcar krijgen een medische check. Daartoe is zondag besloten tijdens overleg van burgemeester Hans Verheijen van Sittard-Geleen met politie en justitie. De bezetters verblijven al twee dagen in hangmatten hoog in de bomen van het bos, en lopen daardoor niet alleen gezondheidsrisico's, maar daarmee is ook hun veiligheid in het geding, redeneert de burgemeester.
Verheijen zegt hierover signalen gekregen te hebben, en laat de politie afspraken maken met de actievoerders hoe zo'n gezondheidscontrole eruit moet zien.
"Ik gaf gisteren al aan dat ik mij zorgen maak om de veiligheid en gezondheid van de actievoerders", aldus Verheijen zondag. "Zeker nu het weer dreigt te veranderen. Het is uiteraard hun keuze om deze actie zo te voeren, maar moreel voel ik mij als burgemeester verantwoordelijk voor het welzijn van de betreffende personen. Daarom sta ik onder voorwaarden een medische check toe."
Overleg
In een toelichting zei de woordvoerder van de burgemeester dat de actievoerders al ruim twee dagen in de kou liggen, waarbij wind en regen hun tol kunnen eisen van hun gezondheid. "Ook gezien het weer dat maandag op komst is wordt zo'n gezondheidscheck belangrijk", aldus de woordvoerder. Voor maandag is storm voorspeld.
De actiegroep Red het Sterrebos reageert verbaasd. "Wij weten hier niks van, dit is niet met ons overlegd", zei de woordvoerster van de actiegroep zondagavond. "Zondagmiddag heeft onze eigen EHBO-er een medische check gedaan bij alle mensen in het bos. Op grond daarvan werd besloten dat twee mensen moesten vertrekken. Bij de anderen is de spirit nog goed."
Ze begrijpt niets van de beslissing van de gemeente. "Ze proberen met andermans veren te pronken", aldus de woordvoerster.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Tijdens de jaarwisseling zal de luchtkwaliteit korte tijd slecht of mogelijk zeer slecht zijn, verwacht het RIVM. Dit geldt vooral voor plaatsen waar vuurwerk wordt afgestoken. Het gaat slechts matig waaien, waardoor er plaatselijk hoge concentraties fijnstof zijn.
50 minuten geledenWEESP (ANP) - De vuurwerkvondst in een huis in Weesp maandagavond betrof een lading van ruim 1100 kilo, meldt de politie. Er moesten moesten enkele tientallen woningen aan de Papelaan worden ontruimd nadat het zware vuurwerk werd gevonden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Unie van Waterschappen roept Nederlanders op het frituurvet dat in aanloop naar oud en nieuw wordt gebruikt om oliebollen te bakken niet door de gootsteen of het toilet te spoelen. Het vet stolt in het riool en zorgt geregeld voor verstoppingen, waarschuwt de koepelorganisatie. Dat en het zuiveren van het frituurvet uit het water kost de waterschappen jaarlijks miljoenen euro's.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De opsporingsdiensten hebben meer verboden vuurwerk in beslag genomen dan vorig jaar, blijkt uit de dinsdag bijgewerkte Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie. In de afgelopen week is 7433 kilo in beslag genomen. Daarmee staat de teller dit jaar op ruim 112.223 kilo, terwijl het jaar nog niet voorbij is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - TivoliVredenburg heeft in 2025 voor het eerst meer dan 1,5 miljoen bezoekers ontvangen, meldt het poppodium dinsdag. Bij de Utrechtse concertzaal vonden dit recordjaar ruim 2300 concerten en evenementen plaats en stonden zo'n 15.000 artiesten, musici en sprekers op de podia. TivoliVredenburg werd ooit ontworpen voor 600.000 gasten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor het eerst dit najaar in het hele land zout gestrooid om gladheid op wegen tegen te gaan. Eerder werd al wel gestrooid in bepaalde regio's.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - De advocaat van Thijmen V. (33) uit Heerhugowaard die ervan wordt verdacht dat hij in 2021 zijn vader heeft vermoord en het lichaam heeft verstopt in twee vriezers, zegt dat er "hiaten" zijn in de conclusie van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) over de doodsoorzaak van het slachtoffer. Hij heeft een medisch deskundige ingeschakeld die kritisch is op de conclusies van het NFI. De conclusies zouden niet overeenkomen met wat de verdachte tijdens het onderzoek heeft verklaard.
3 uur geleden