Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Beverwijk: explosie staat niet op zichzelf

Burgemeester Beverwijk: explosie staat niet op zichzelf

BEVERWIJK (ANP) - De explosie woensdagochtend vroeg bij een Poolse supermarkt in Beverwijk lijkt niet op zichzelf te staan, zegt burgemeester Martijn Smit van Beverwijk. De burgemeester stond woensdag begin van de middag de pers te woord bij het winkelcentrum waarin de supermarkt is gevestigd. Dinsdag vond in Aalsmeer ook een explosie plaats bij een Poolse supermarkt, die volgens de laatste informatie dezelfde eigenaar heeft als de winkel in Beverwijk.

Smit heeft geen contact met de eigenaar van de supermarkt in winkelcentrum de Beverhof. "Over het onderzoek kan ik geen mededelingen doen", zegt hij. "Ik weet alleen dat dit niet op zichzelf lijkt te staan." Ambtenaren van de gemeente Beverwijk hebben contact met hun collega's in Aalsmeer. Wat er onderling wordt besproken wil de burgemeester niet zeggen.

Smit had geen enkel vermoeden dat de supermarkt in zijn plaats ook doelwit zou kunnen worden van een explosie. Eerder op de dag sprak hij van "een aanslag". Wat hij daarmee precies bedoelde, is niet duidelijk. "Een explosief bij een pand, dat noem ik een aanslag", zei hij woensdagmiddag. "Ik vind dat zeer grof geweld." Bij de explosie raakte niemand gewond. Het winkelcentrum was nog niet geopend op het moment van de ontploffing, maar de naastgelegen markt werd al wel opgebouwd. Het had volgens de burgemeester dan ook "nog veel erger kunnen aflopen".

Er zijn nog meer Poolse supermarkten in Beverwijk, maar of daar extra veiligheidsmaatregelen worden getroffen hangt af van het politieonderzoek, dat nog in volle gang is.

Meer uit Binnenland

Kabinet maakt 700 miljoen vrij voor Oekraïne na motie Kamer

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet maakt in eerste instantie 700 miljoen euro extra vrij voor Oekraïne. Dat is een reactie op de aangenomen motie van GroenLinks-PvdA om volgend jaar 2 miljard extra uit te trekken voor de regering in Kyiv. Begin volgend jaar bekijkt het kabinet waar de rest van het geld vandaan moet komen.

1 minuut geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel na twee weken weer boven limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verbleven het gehele weekeinde meer dan 2000 asielzoekers. Dat is boven de afgesproken grens, en daarom moet opvangorgaan COA weer dwangsommen betalen. De drukte op het terrein was zo'n twee weken onder de limiet gebleven.

36 minuten geleden
Dit jaar naar verwachting minder woningen erbij dan in 2024

DEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van dit jaar zijn er 54.100 woningen bijgekomen. Als het laatste kwartaal hetzelfde verloopt als vorig jaar, komt het totaal dit jaar op 77.600 woningen. Dat is minder dan de 82.400 gerealiseerde woningen van vorig jaar, staat in een jaarlijks rapport van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening.

1 uur geleden
Politie benadert 300 gedupeerden van beleggingsfraude

APELDOORN (ANP) - De politie Oost-Nederland gaat ongeveer driehonderd mensen benaderen die mogelijk zijn gedupeerd door beleggingsfraude. De politie wil ze informeren dat ze cryptogeld overmaken naar vermoedelijke oplichters, en adviseert ze daarmee te stoppen. Dat meldt de politie.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat: Nederlandse infrastructuur op kritieke grens

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat maakt zich grote zorgen over de Nederlandse infrastructuur. Wegen, vaarwegen, bruggen en sluizen zijn toenemend beschadigd en versleten. De infrastructuur is "de ruggengraat van onze samenleving en economie", meent directeur Martin Wijnen, en om die veilig te houden is volgens hem meer geld nodig.

1 uur geleden
Ziekenhuizen willen maatregelen tegen commerciële privéklinieken

UTRECHT (ANP) - Ziekenhuizen willen dat de politiek maatregelen neemt tegen privéklinieken. Een deel daarvan werkt "met een op productie en winst gericht verdienmodel, met behulp van een agressieve mediacampagne", stelt de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ).

8 uur geleden
Giro555-geld heeft 15 miljoen mensen in Turkije en Syrië bereikt

DEN HAAG (ANP) - In twee jaar tijd zijn 15,4 miljoen mensen in Turkije en Syrië geholpen met het door Giro555 opgehaalde geld na de aardbevingen in februari 2023. Meer dan 50.000 mensen kwamen toen om het leven. In Nederland werd nadien ruim 128 miljoen euro opgehaald, wat inmiddels allemaal is uitgegeven, meldt Giro555.

8 uur geleden