
Burgemeester betreurt dodelijke brand in Arnemuiden
ARNEMUIDEN (ANP) - Burgemeester Marcel Fränzel "betreurt zeer wat er is gebeurd in Arnemuiden". In een woning aan het Bultengat van zorginstelling 's Heeren Loo brak in de nacht van vrijdag op zaterdag brand uit. Daardoor kwam een bewoonster van 52 jaar om het leven. Drie andere bewoners raakten gewond en werden naar het ziekenhuis gebracht. Zij maken het "naar omstandigheden goed", aldus een woordvoerder van de Zeeuwse zorginstelling. Inmiddels is een van de gewonden uit het ziekenhuis ontslagen, laat een woordvoerder van de gemeente weten.
Fränzel laat in een verklaring verder weten dat Arnemuiden "een hechte gemeenschap is" die getroffen is "door een zeer verdrietige gebeurtenis. Mijn gedachten gaan uit naar de nabestaanden van het slachtoffer, de cliënten die gewond zijn geraakt en alle overige betrokkenen."
De gemeente Middelburg, waaronder Arnemuiden valt, houdt maandag om 19.30 uur in sporthal De Blikken een bijeenkomst voor omwonenden van de brand. Fränzel en de brandweer gaan in gesprek met de aanwezigen en ook zijn medewerkers van Slachtofferhulp aanwezig.
De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de oorzaak van de brand.
Meer uit Binnenland
LEEUWARDEN (ANP) - In Leeuwarden hebben demonstranten zondag aandacht gevraagd voor de situatie in Gaza door een symbolische rode lijn door de binnenstad te trekken. De in het rood geklede actievoerders trokken in een mars door het centrum van de Friese hoofdstad. Ook hielden ze een kort lawaaiprotest.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is zondag druk op de snel- en N-wegen in Nederland. Iets na 14.00 uur stond er volgens de ANWB 279 kilometer file op deze wegen. Oorzaak is vooral terugkerend vakantieverkeer. Maar ook werkzaamheden, grenscontroles en ongelukken spelen het verkeer parten, meldt een woordvoerder van de ANWB.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - De eerste week van de meteorologische zomer die zondag is begonnen, verloopt naar verwachting "nog niet zomers". Dat meldt Weeronline. Volgens de weerdienst loopt de temperatuur begin juni weleens op naar ruim 20 graden, maar dat is het grootste deel van komende week niet het geval. Alleen op dinsdagmiddag is het in vrijwel het hele land waarschijnlijk zonnig met ongeveer 22 tot 24 graden. Die dag waait het wel stevig vanuit het zuidwesten.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Achttien bewoners van een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, zijn ongedeerd na een verwoestende brand in het pand, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant.
15 uur geledenBREDA (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag heeft een grote brand gewoed in een monumentaal landhuis aan de Burgstsedreef in de wijk Haagse Beemden in Breda, meldt de Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant. De brand is inmiddels onder controle. Volgens een woordvoerder van de brandweer is het nog steeds niet duidelijk of er mensen aanwezig waren in het pand op landgoed Burgst.
19 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.
1 dag geleden