Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Berlijn wil harder straffen na nieuwe aanval politici

Burgemeester Berlijn wil harder straffen na nieuwe aanval politici

BERLIJN (ANP/DPA) - De burgemeester van Berlijn Kai Wegner wil het hebben over zwaardere straffen na twee nieuwe aanvallen op politici. Dinsdag werd in de Duitse hoofdstad zijn voorganger en senator Franziska Giffey belaagd. Later op de dag werd ook een nog onbekende politicus van de Groenen aangevallen. In Duitsland zijn recent meerdere aanvallen op politici geweest.

Giffey werd volgens de politie dinsdagmiddag van achteren aangevallen in de bibliotheek. Ze kreeg klappen op haar hoofd en nek met een zak "met harde inhoud", aldus een verklaring, en moest naar het ziekenhuis.

Enige uren later vielen twee verdachten in Dresden een 47-jarige vrouwelijke politicus van de Groenen aan. Volgens de politie was ze met een cameraploeg posters aan het ophangen. De verdachten duwden haar, trokken haar posters weg en bespuugden de politica. In de buurt werd volgens de politie eerder ook de Hitlergroet geroepen.

Vrijdag raakte SPD-politicus Matthias Ecke ernstig gewond bij een aanval, eveneens in Dresden. De Europarlementariër werd aangevallen door vier jonge mannen. De politie gaat ervan uit dat de aanval uit de politiek rechtse hoek kwam. De binnenlandministers van de Duitse deelstaten hebben zich ook uitgesproken voor hardere straffen voor dit soort geweld.

Meer uit Buitenland

Israël doodt Al Jazeera-journalist Anas al-Sharif in Gaza

GAZA STAD (ANP/RTR) - Israël heeft zondag Al Jazeera-correspondent Anas al-Sharif gedood in Gaza-Stad. De directeur van het Al Shifa-ziekenhuis heeft aan Al Jazeera bevestigd dat de 28-jarige Al-Sharif overleed na een aanval op een tent met journalisten bij de hoofdingang van het ziekenhuis. Volgens Al Jazeera lijkt het op een gerichte aanval door Israël. Daarbij kwamen nog zeker drie andere journalisten van Al Jazeera om.

1 uur geleden
Israël doodt Al Jazeera-journalist Anas al-Sharif in Gaza

GAZA STAD (ANP/RTR) - Israël heeft zondag Al Jazeera-correspondent Anas al-Sharif gedood in Gaza-Stad. De directeur van het Al Shifa-ziekenhuis heeft aan Al Jazeera bevestigd dat de 28-jarige Al-Sharif overleed na een aanval op een tent met journalisten bij de hoofdingang van het ziekenhuis. Volgens Al Jazeera lijkt het op een gerichte aanval door Israël. Daarbij kwamen nog zeker drie andere journalisten van Al Jazeera om.

5 uur geleden
VN-functionaris: plan Israël voor Gaza kan tot nieuwe ramp leiden

NEW YORK (ANP/AFP) - Israëls plan om Gaza-Stad te controleren brengt het risico van een "nieuwe ramp" met zich mee. Dat zei Miroslav Jenca, adjunct-secretaris-generaal van de VN, zondag in een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad. Jenca vreest dat het plan leidt tot "verdere gedwongen ontheemding, doden en verwoesting."

6 uur geleden
Iran zegt dat IAEA-functionaris land zal bezoeken voor gesprekken

TEHERAN (ANP/RTR) - Een hoge functionaris van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) vliegt maandag naar Iran voor gesprekken, meldt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Er staat geen bezoek aan nucleaire locaties op de agenda.

8 uur geleden
VS-vicepresident: geen overleg Zelensky met Poetin voor Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De kans is klein dat er een gesprek komt tussen de Oekraïense president Zelensky en diens Russische ambtgenoot Poetin voordat Poetin vrijdag met de Amerikaanse president Trump spreekt. Een dergelijk overleg zou niet productief zijn, aldus de Amerikaanse vicepresident Vance over het streven naar een bestand tussen Rusland en Oekraïne.

11 uur geleden
Netanyahu belooft 'de klus te klaren' tegen Hamas

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat Israël geen andere keuze heeft dan "de klus te klaren" en Hamas te verslaan, gezien de weigering van Hamas om de wapens neer te leggen.

12 uur geleden
Palestijnse strijders vuren raketten af op Israël

GAZA (ANP/DPA) - Strijders van de Palestijnse organisatie Islamitische Jihad hebben vanuit de Gazastrook raketten afgeschoten op Israëlische grensplaatsen. Doelen zouden twee kibboetsen zijn geweest.

15 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!