Burgemeester Atlanta heeft coronavirus
ATLANTA (ANP/AFP) - Burgemeester van Atlanta Keisha Lance Bottoms heeft het coronavirus. "Ik had GEEN symptomen en heb positief getest", schreef de Democrate, die landelijke bekendheid kreeg door haar optreden toen antiracismeprotesten uit de hand liepen.
Lance Bottoms wordt gezien als kanshebber om de running mate te worden van Joe Biden, die namens de Democratische Partij wil meedoen aan de presidentsverkiezingen in november. Zijn running mate zou vicepresident worden als hij wint.
De politica zei tegen CNN dat ze zich liet testen omdat haar echtgenoot meer sliep dan gebruikelijk. Ze bleken allebei besmet te zijn. "Ik ben nog steeds in shock, omdat ik geen idee heb hoe we zijn blootgesteld", zei de burgemeester, die een droge hoest en hoofdpijn had.
Lance Bottoms riep eind mei relschoppers tot de orde na de dood van de zwarte Amerikaan George Floyd. "Wat ik zie in de straten van Atlanta is Atlanta niet. Dit is geen protest. Dit is niet in de geest van Martin Luther King, Jr.", zei ze. "Dit is chaos."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
9 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
11 uur geleden