
Burgemeester Arnhem: even niet piepen over missen van vuurwerk
ARNHEM (ANP) - "We kunnen nu echt even niet piepen over het missen van vuurwerk dit jaar. Het ziekenhuis ligt vol en er is geen plaats voor afgerukte vingers of verbrande oogleden. We moeten onze omgeving ervan overtuigen af te zien van de fatale combinatie drank, drugs en vuurwerk." Dat schrijft de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch maandag op Facebook. In de Arnhemse wijk Geitenkamp zijn al vijf avonden achter elkaar grote problemen met vuurwerkoverlast.
De politie heeft tot nu toe zeven verdachten opgepakt. Inwoners van Geitenkamp zijn boos dat de politie niet harder ingrijpt. De politie zou zondagavond ook niet gereageerd hebben op meldingen van verontruste buurtbewoners. Marcouch is maandagmorgen in de wijk op bezoek geweest. Hij heeft beloofd dat hij gaat uitzoeken wat er zondagavond is gebeurd met de meldingen. "Want ik wil juist heel graag dat dwaze pijlenwerpers worden opgepakt", schrijft hij. Hij dringt aan op meldingen over aankoop en opslag van illegaal vuurwerk, "want dat redt mensenlevens".
De onrust in de wijk is ontstaan door de reactie van voornamelijk jongeren op het vuurwerkverbod, dat het kabinet deze maand heeft afgekondigd voor de komende jaarwisseling. Doel van dit verbod is om de extra belasting van de al zwaarbelaste zorg tijdens de jaarwisseling te voorkomen. De Arnhemse jeugd gooit met zware knallers als cobra's en nitraten en laat vuurpijlen sissend over het wegdek schieten. Er worden ook her en der brandjes gesticht.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland wil met de afspraak "goed is goed genoeg en snelheid telt" gemeenten stimuleren bij woningbouwprojecten sneller knopen door te hakken. Slimmere planning en het oplossen van netcongestie, stikstofproblemen en personeelstekorten moeten gemeenten in staat stellen de komende jaren meer huizen neer te zetten.
2 uur geledenUITHOORN/HOUTEN (ANP) - De vier mensen die zijn opgepakt bij een protest tegen asielzoekerscentra in Uithoorn zijn allemaal weer vrij, meldt een politiewoordvoerder. De vijf arrestanten die bij een demonstratie over asielopvang in Houten werden opgepakt, zitten volgens een woordvoerster nog vast. De mobiele eenheid moest in beide plaatsen dinsdagavond in actie komen toen de sfeer omsloeg bij de protesten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Aan de Paul Krugerstraat in Rotterdam was woensdagmiddag een steekpartij, meldt de politie. Daarbij is een man zwaargewond geraakt. De politie heeft een verdachte aangehouden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) onderzoekt of het juridisch mogelijk is om lopende samenwerkingsprojecten waaraan wetenschappers uit Israël deelnemen op te zeggen. "We hebben met afschuw geconstateerd dat er steeds meer (wetenschappelijk) bewijs is dat er sprake is van een genocide in Gaza", legt de universiteit uit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 39-jarige Amsterdammer is aangehouden voor mensenhandel, mensensmokkel en witwassen. Hij werd dinsdag opgepakt in een wooncomplex aan de Jan Tooropstraat in Amsterdam Nieuw-West.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 280.000 leerlingen en studenten van meer dan vierhonderd middelbare scholen en mbo's kunnen deze maand op hun school meedoen aan de zogeheten scholierenverkiezingen. De schaduwverkiezingen worden door ProDemos georganiseerd in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober. Het doel van de scholierenverkiezingen, die sinds 1963 worden gehouden, is om scholieren en studenten een goed beeld te geven van hoe verkiezingen in Nederland werken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte die dinsdagavond in Amsterdam is aangehouden voor het doodsteken van een man in een woning in de Rivierenbuurt, is een 30-jarige vrouw uit de hoofdstad. Over de relatie tussen slachtoffer en verdachte en de mogelijke toedracht wil de politie nog niets delen omdat het onderzoek nog loopt. Tegen Het Parool zeggen getuigen dat er ruzie was over achterstallige huur.
5 uur geleden