Burgemeester Apeldoorn spreekt omwonenden opvangplek Ugchelen
UGCHELEN (ANP) - Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn heeft woensdagavond gesproken met omwonenden van een tijdelijke nachtopvangplek voor asielzoekers in Ugchelen, dat binnen de Gelderse gemeente ligt. Tijdens de avond konden de ruim honderd aanwezigen vragen stellen aan Heerts en hun zorgen delen over de komst van de opvangplek. Die wordt vanaf vrijdagavond in gebruik genomen in een voormalig schoolgebouw. Sommige omwonenden zijn bezorgd over de veiligheid van hen en hun kinderen.
Donderdag werden de bewoners via een brief geïnformeerd over de crisisnoodopvang in de voormalige Bouwhofschool voor maximaal honderd asielzoekers. Na meerdere signalen van onder meer bewoners, besloot Heerts vrijdag om op de plek geen mensen overdag op te vangen, maar alleen in de nacht. Mensen komen dan in de avond met bussen naar de locatie in Ugchelen en vertrekken weer in de ochtend.
De zorgen waren daarmee niet weg. Er werden spandoeken bij het gebouw opgehangen met teksten tegen het plan. In de nacht naar woensdag was er een explosie, ramen en ingang werden vernield en beschadigd. Bij de bijeenkomst woensdagavond sprak Heerts uit dat hij begreep "dat de schrik er goed inzit na de explosie". De burgemeester wil er alles aan doen de daders te achterhalen en de kosten voor de schade op hen te verhalen. De opvangplannen blijven ongewijzigd, zodat "niemand buiten hoeft te slapen in Nederland", benadrukt de burgemeester. Daarvoor moet de locatie wel op tijd hersteld zijn, want de burgemeester heeft bij een bezoek aan het pand gezien dat er door de explosie ook verder naar binnen schade is.
'Niet doof'
De burgemeester verzekerde de aanwezigen woensdagavond dat hun veiligheid goed in de gaten wordt gehouden. Maar op dit moment is er "geen enkele aanleiding" om de beveiliging in Ugchelen te verhogen, aldus de burgemeester tegen de zaal. Mocht er aanleiding voor zijn, dan zal de burgemeester kijken naar extra beveiliging.
Na afloop van de bijeenkomst zei Heerts, die eerder op de dag ook met ouders sprak, dat de gesprekken "pittig" waren, "een aantal mensen waren ook emotioneel". De burgemeester wil "niet doof" zijn voor de zorgen, onder meer de reden dat hij besloot alleen noodnachtopvang te faciliteren. Heerts zei ook dat meerdere mensen bij de twee bijeenkomsten woensdag tegen hem hebben gezegd "de zorgen niet te herkennen, maar hen hoor je vaak wat minder".
De locatie zal tot eind december dienstdoen als noodnachtopvanglocatie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na een jaar controles zijn 530 mensen bij de grens geweigerd. Tussen 9 december 2024 en 8 december 2025 werden 143.960 mensen en 35.380 voertuigen gecontroleerd door de Koninklijke Marechaussee. 250 mensen werden aangehouden aan de grens, schrijft demissionair minister David van Weel van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie met oud en nieuw nog vuurwerk wil afsteken, moet daar in verenigingsverband toestemming voor vragen aan de gemeente. Per vergunning mogen maximaal acht mensen vuurwerk afsteken. Er geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en er moeten altijd minstens twee volwassenen bij zijn. Geen van de afstekers mag onder invloed zijn van alcohol of andere middelen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een naamswijziging wordt goedkoper en daar is ook geen opgaaf van reden meer voor nodig, als het aan het kabinet ligt. Demissionair staatssecretaris Arno Rutte van Justitie en Veiligheid wil op die manier mensen helpen die bijvoorbeeld hun adoptienaam willen wijzigen. De soepelere voorwaarden gelden voor iedereen maar één keer.
3 uur geleden