Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Apeldoorn spreekt omwonenden opvangplek Ugchelen

Burgemeester Apeldoorn spreekt omwonenden opvangplek Ugchelen

UGCHELEN (ANP) - Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn heeft woensdagavond gesproken met omwonenden van een tijdelijke nachtopvangplek voor asielzoekers in Ugchelen, dat binnen de Gelderse gemeente ligt. Tijdens de avond konden de ruim honderd aanwezigen vragen stellen aan Heerts en hun zorgen delen over de komst van de opvangplek. Die wordt vanaf vrijdagavond in gebruik genomen in een voormalig schoolgebouw. Sommige omwonenden zijn bezorgd over de veiligheid van hen en hun kinderen.

Donderdag werden de bewoners via een brief geïnformeerd over de crisisnoodopvang in de voormalige Bouwhofschool voor maximaal honderd asielzoekers. Na meerdere signalen van onder meer bewoners, besloot Heerts vrijdag om op de plek geen mensen overdag op te vangen, maar alleen in de nacht. Mensen komen dan in de avond met bussen naar de locatie in Ugchelen en vertrekken weer in de ochtend.

De zorgen waren daarmee niet weg. Er werden spandoeken bij het gebouw opgehangen met teksten tegen het plan. In de nacht naar woensdag was er een explosie, ramen en ingang werden vernield en beschadigd. Bij de bijeenkomst woensdagavond sprak Heerts uit dat hij begreep "dat de schrik er goed inzit na de explosie". De burgemeester wil er alles aan doen de daders te achterhalen en de kosten voor de schade op hen te verhalen. De opvangplannen blijven ongewijzigd, zodat "niemand buiten hoeft te slapen in Nederland", benadrukt de burgemeester. Daarvoor moet de locatie wel op tijd hersteld zijn, want de burgemeester heeft bij een bezoek aan het pand gezien dat er door de explosie ook verder naar binnen schade is.

'Niet doof'

De burgemeester verzekerde de aanwezigen woensdagavond dat hun veiligheid goed in de gaten wordt gehouden. Maar op dit moment is er "geen enkele aanleiding" om de beveiliging in Ugchelen te verhogen, aldus de burgemeester tegen de zaal. Mocht er aanleiding voor zijn, dan zal de burgemeester kijken naar extra beveiliging.

Na afloop van de bijeenkomst zei Heerts, die eerder op de dag ook met ouders sprak, dat de gesprekken "pittig" waren, "een aantal mensen waren ook emotioneel". De burgemeester wil "niet doof" zijn voor de zorgen, onder meer de reden dat hij besloot alleen noodnachtopvang te faciliteren. Heerts zei ook dat meerdere mensen bij de twee bijeenkomsten woensdag tegen hem hebben gezegd "de zorgen niet te herkennen, maar hen hoor je vaak wat minder".

De locatie zal tot eind december dienstdoen als noodnachtopvanglocatie.

Meer uit Binnenland

Provincie Brabant schuift besluit over Moerdijk voor zich uit

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant stelt een besluit over het mogelijk verdwijnen van het dorp Moerdijk uit. De provincie wil de komende maanden diverse onderzoeken laten doen, onder meer om de maatschappelijke kosten en baten en de milieugevolgen te kunnen afwegen. Wat de gemeente Moerdijk betreft, maakt het dorp met ruim 1100 inwoners plaats voor uitbreiding van het bestaande haven- en industrieterrein in die plaats.

28 minuten geleden
Negen mensen aangehouden rond Europese wedstrijd Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Negen mensen zijn donderdag aangehouden rond de Europa League-wedstrijd van Go Ahead Eagles tegen het Duitse VfB Stuttgart in Deventer. Ze hadden zich volgens de politie schuldig gemaakt aan belediging, mishandeling, openlijk geweld en het niet voldoen aan een bevel van een agent.

36 minuten geleden
Boeren en trekkers bij provinciehuis Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Boeren met en zonder tractoren zijn naar het provinciehuis in Den Bosch gekomen. Ze maken zich zorgen over diverse plannen waarover de Brabantse politiek vrijdag vergadert. De maatregelen zijn ingrijpend, stapelen zich op op het boerenerf en hebben gevolgen voor de toekomst van de agrarische bedrijven, aldus landbouworganisatie ZLTO.

1 uur geleden
Autisme komt echt niet door vaccinaties, benadrukt Lareb

DEN BOSCH (ANP) - Mensen met een vorm van autisme hebben dat niet gekregen doordat ze zijn gevaccineerd. Inentingen veroorzaken geen autisme, heeft bijwerkingencentrum Lareb vrijdag nogmaals gezegd.

2 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel zakt tot onder 1900

TER APEL (ANP) - Voor het eerst sinds eind oktober verblijven minder dan 1900 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Opvangorgaan COA blijft al ruim een week onder de limiet van 2000 mensen, en hoeft daardoor al een tijdje geen dwangsommen meer te betalen aan de gemeente Westerwolde, waarin Ter Apel ligt.

2 uur geleden
15 jaar lang geen afname in moord op vrouwen door (ex-)partner

DEN HAAG (ANP) - Het aantal vrouwen dat werd gedood door een partner of door een ex, is in de afgelopen 15 jaar onveranderd gebleven. Dit heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) berekend. Bij gescheiden vrouwen komt moord of doodslag door een (ex-)partner het vaakst voor.

6 uur geleden
Bestuurder om het leven gekomen bij verkeersongeval in Wanssum

WANSSUM (ANP) - In het Noord-Limburgse Wanssum is de bestuurder van een auto in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen bij een botsing tegen een boom aan de Helling. Dat meldt de politie.

9 uur geleden