Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Apeldoorn spreekt omwonenden opvangplek Ugchelen

Burgemeester Apeldoorn spreekt omwonenden opvangplek Ugchelen

UGCHELEN (ANP) - Burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn heeft woensdagavond gesproken met omwonenden van een tijdelijke nachtopvangplek voor asielzoekers in Ugchelen, dat binnen de Gelderse gemeente ligt. Tijdens de avond konden de ruim honderd aanwezigen vragen stellen aan Heerts en hun zorgen delen over de komst van de opvangplek. Die wordt vanaf vrijdagavond in gebruik genomen in een voormalig schoolgebouw. Sommige omwonenden zijn bezorgd over de veiligheid van hen en hun kinderen.

Donderdag werden de bewoners via een brief geïnformeerd over de crisisnoodopvang in de voormalige Bouwhofschool voor maximaal honderd asielzoekers. Na meerdere signalen van onder meer bewoners, besloot Heerts vrijdag om op de plek geen mensen overdag op te vangen, maar alleen in de nacht. Mensen komen dan in de avond met bussen naar de locatie in Ugchelen en vertrekken weer in de ochtend.

De zorgen waren daarmee niet weg. Er werden spandoeken bij het gebouw opgehangen met teksten tegen het plan. In de nacht naar woensdag was er een explosie, ramen en ingang werden vernield en beschadigd. Bij de bijeenkomst woensdagavond sprak Heerts uit dat hij begreep "dat de schrik er goed inzit na de explosie". De burgemeester wil er alles aan doen de daders te achterhalen en de kosten voor de schade op hen te verhalen. De opvangplannen blijven ongewijzigd, zodat "niemand buiten hoeft te slapen in Nederland", benadrukt de burgemeester. Daarvoor moet de locatie wel op tijd hersteld zijn, want de burgemeester heeft bij een bezoek aan het pand gezien dat er door de explosie ook verder naar binnen schade is.

'Niet doof'

De burgemeester verzekerde de aanwezigen woensdagavond dat hun veiligheid goed in de gaten wordt gehouden. Maar op dit moment is er "geen enkele aanleiding" om de beveiliging in Ugchelen te verhogen, aldus de burgemeester tegen de zaal. Mocht er aanleiding voor zijn, dan zal de burgemeester kijken naar extra beveiliging.

Na afloop van de bijeenkomst zei Heerts, die eerder op de dag ook met ouders sprak, dat de gesprekken "pittig" waren, "een aantal mensen waren ook emotioneel". De burgemeester wil "niet doof" zijn voor de zorgen, onder meer de reden dat hij besloot alleen noodnachtopvang te faciliteren. Heerts zei ook dat meerdere mensen bij de twee bijeenkomsten woensdag tegen hem hebben gezegd "de zorgen niet te herkennen, maar hen hoor je vaak wat minder".

De locatie zal tot eind december dienstdoen als noodnachtopvanglocatie.

Meer uit Binnenland

BuZa bevestigt dat twee Nederlanders zijn overleden op cruise

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft bevestigd dat twee Nederlandse opvarenden van een kleinschalig cruiseschip zijn overleden. Volgens een woordvoerder werd een Nederlander ziek aan boord en overleed de persoon medio april tijdens een reis van Argentinië naar Kaapverdië. De tweede Nederlander, die ook ziek werd, is nog overgebracht naar Zuid-Afrika, waar de persoon overleed.

1 uur geleden
Na dagen blussen het sein brand meester gegeven bij brand Weert

WEERT/BUDEL (ANP) - De brand die dagenlang heeft gewoed in het natuurgebied bij Weert en Budel is onder controle. De brandweer meldde zondag even voor 21.30 uur dat het sein 'brand meester' is gegeven.

1 uur geleden
AFP: Nederlands stel dood door vermoedelijk hantavirus op cruise

JOHANNESBURG (ANP) - Een Nederlands stel is overleden na een virusuitbraak op een cruiseschip in de Atlantische Oceaan. Dat meldt het internationale persbureau AFP op basis van een anonieme bron. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldt dat er drie doden zijn op de cruise, van wie er zeker een positief testte op het hantavirus.

3 uur geleden
Dode bij woningbrand in Oldenzaal

OLDENZAAL (ANP) - Bij een brand in een woning in het Twentse Oldenzaal is zondagmiddag iemand om het leven gekomen. Dat laat de brandweer weten. Ook zijn er familieleden die rook hebben ingeademd. Volgens een brandweerwoordvoerder zijn twee personen naar het ziekenhuis gebracht.

5 uur geleden
Twee Nederlandse Flotilla-opvarenden aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Twee van de Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn iets na 17.00 uur vanuit Istanbul geland op Schiphol. De twee activisten, Osman Tastan en Anas Mohamad, werden daar onder luid applaus en gejoel verwelkomd door zeker dertig medestanders. Zij hadden onder meer Palestijnse vlaggen bij zich en riepen 'Viva Palestina' toen het tweetal de aankomsthal binnenkwam. Eerder scandeerden ze al leuzen als 'Free Palestine', 'Osman we are proud of you' en 'Anas we are proud of you'.

5 uur geleden
Geschrapte Sef: wees stil op 4 mei, maar spreek je daarna wel uit

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Sef heeft zondag een oproep gedaan aan Nederland om op 4 mei stil te zijn voor de slachtoffers van oorlogen, maar om zich de rest van het jaar wel uit te spreken over alle internationale conflicten en oorlogsslachtoffers. Hij deed de oproep op Instagram. De rapper meldde twee maanden geleden dat het Nationaal Comité 4 en 5 mei hem had geschrapt als ambassadeur voor de vrijheid. Volgens Sef had dat te maken met zijn uitlatingen over de oorlog in Gaza.

6 uur geleden
Agent gewond geraakt bij vernielingen IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij de ongeregeldheden in IJsselstein zijn zaterdagnacht politieagenten belaagd en met vuurwerk bestookt. Een agent raakte gewond doordat het vuurwerk bij zijn hoofd ontplofte. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis, meldt de politie.

7 uur geleden