Burgemeester Apeldoorn sluit wijnbar voor twee weken
APELDOORN (ANP) - Wijnbar en tapperij Den Olifant in Apeldoorn moet de deuren de komende twee weken gesloten houden. Dat heeft burgemeester Ton Heerts van de Gelderse plaats besloten, nadat handhavers zaterdagavond constateerden dat vrijwel alle coronaregels in het etablissement overtreden werden. De wijnbar moest toen direct sluiten.
Volgens de gemeente was het "stampvol" in het kleine café. De QR-code werd niet gecontroleerd, mensen zaten niet op stoelen en niemand had een mondkapje op. Heerts: "Ik snap dat kleinere café's met de huidige coronamaatregelen lastig uit de voeten kunnen. Daarom dringen we als burgemeesters ook stevig aan op betere financiële ondersteuning en op een openingsplan. Maar in de tussentijd moet iedereen zich gewoon aan de regels houden."
De eigenaar van Den Olifant zegt dat hij in zijn wijnbar "een glimlach, bier en knuffels" wil brengen. "En natuurlijk hadden we mensen kunnen laten zitten op een stoel met 1,5 meter per groep. Hadden we kunnen doen. Maar dan had ik in ons kroegje vier tafels kunnen vullen", schrijft hij op Facebook. Heerts heeft de ondernemer uitgenodigd voor een gesprek op het stadhuis.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Boekingssite Booking.com laat weten dat "onbevoegde derden" toegang hebben gekregen tot boekingsinformatie van klanten. Sommige klanten van Booking.com ontvingen zondag een mail over een mogelijk gegevenslek. Het bedrijf bevestigt zondagavond dat er dus gegevens zijn ingezien.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italië en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
21 uur geleden