Burgemeester Apeldoorn over explosie: had anders kunnen aflopen
APELDOORN (ANP) - "Dit had ook heel anders kunnen aflopen", zegt burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn over de explosie bij de te openen crisisnoodopvang voor asielzoekers in Ugchelen, een plaats binnen Heerts' gemeente. De burgemeester verwijst naar de beveiliger die op het moment van de ontploffing in het pand aanwezig was.
Over de komst van de opvangplek bestond al langer onrust in Ugchelen. Heerts heeft begrip "voor zorgen en vragen van mensen. Waar ik absoluut geen begrip voor heb, is voor bedreiging en geweld." Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) meldde overigens 's ochtends al dat met de beveiliger "niks aan de hand is".
Bij de opvanglocatie, die later deze week zou openen, is in de nacht van dinsdag op woensdag een explosie geweest. De politie gaat uit van een vernielingsactie. De crisisnoodopvang in het voormalige schoolgebouw gaat volgens Apeldoorn gewoon door. Heerts: "Wij hebben de taak mensen in nood op te vangen. Dat doen we en dat blijven we doen."
Het opvangcentrum in Ugchelen is bedoeld voor nachtopvang voor maximaal honderd mensen voor wie in het aanmeldcentrum in Ter Apel geen plek is. 's Ochtends worden ze met een bus weer naar Ter Apel teruggebracht.
Meer uit Binnenland
WARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
5 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
17 uur geleden