Burgemeester Apeldoorn over explosie: had anders kunnen aflopen
APELDOORN (ANP) - "Dit had ook heel anders kunnen aflopen", zegt burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn over de explosie bij de te openen crisisnoodopvang voor asielzoekers in Ugchelen, een plaats binnen Heerts' gemeente. De burgemeester verwijst naar de beveiliger die op het moment van de ontploffing in het pand aanwezig was.
Over de komst van de opvangplek bestond al langer onrust in Ugchelen. Heerts heeft begrip "voor zorgen en vragen van mensen. Waar ik absoluut geen begrip voor heb, is voor bedreiging en geweld." Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) meldde overigens 's ochtends al dat met de beveiliger "niks aan de hand is".
Bij de opvanglocatie, die later deze week zou openen, is in de nacht van dinsdag op woensdag een explosie geweest. De politie gaat uit van een vernielingsactie. De crisisnoodopvang in het voormalige schoolgebouw gaat volgens Apeldoorn gewoon door. Heerts: "Wij hebben de taak mensen in nood op te vangen. Dat doen we en dat blijven we doen."
Het opvangcentrum in Ugchelen is bedoeld voor nachtopvang voor maximaal honderd mensen voor wie in het aanmeldcentrum in Ter Apel geen plek is. 's Ochtends worden ze met een bus weer naar Ter Apel teruggebracht.
Meer uit Binnenland
SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.
2 uur geledenSCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.
5 uur geledenBIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De grote brand in een autosloperij aan de Bleiswijkseweg in Zoetermeer is onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. "Het vuur is nog niet uit, maar het breidt zich niet verder uit." De brand werd zondagochtend rond 06.50 uur gemeld. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.
10 uur geleden