Burgemeester Apeldoorn over explosie: had anders kunnen aflopen
APELDOORN (ANP) - "Dit had ook heel anders kunnen aflopen", zegt burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn over de explosie bij de te openen crisisnoodopvang voor asielzoekers in Ugchelen, een plaats binnen Heerts' gemeente. De burgemeester verwijst naar de beveiliger die op het moment van de ontploffing in het pand aanwezig was.
Over de komst van de opvangplek bestond al langer onrust in Ugchelen. Heerts heeft begrip "voor zorgen en vragen van mensen. Waar ik absoluut geen begrip voor heb, is voor bedreiging en geweld." Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) meldde overigens 's ochtends al dat met de beveiliger "niks aan de hand is".
Bij de opvanglocatie, die later deze week zou openen, is in de nacht van dinsdag op woensdag een explosie geweest. De politie gaat uit van een vernielingsactie. De crisisnoodopvang in het voormalige schoolgebouw gaat volgens Apeldoorn gewoon door. Heerts: "Wij hebben de taak mensen in nood op te vangen. Dat doen we en dat blijven we doen."
Het opvangcentrum in Ugchelen is bedoeld voor nachtopvang voor maximaal honderd mensen voor wie in het aanmeldcentrum in Ter Apel geen plek is. 's Ochtends worden ze met een bus weer naar Ter Apel teruggebracht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
9 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
11 uur geleden