Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Burgemeester Apeldoorn over explosie: had anders kunnen aflopen

Burgemeester Apeldoorn over explosie: had anders kunnen aflopen

APELDOORN (ANP) - "Dit had ook heel anders kunnen aflopen", zegt burgemeester Ton Heerts van Apeldoorn over de explosie bij de te openen crisisnoodopvang voor asielzoekers in Ugchelen, een plaats binnen Heerts' gemeente. De burgemeester verwijst naar de beveiliger die op het moment van de ontploffing in het pand aanwezig was.

Over de komst van de opvangplek bestond al langer onrust in Ugchelen. Heerts heeft begrip "voor zorgen en vragen van mensen. Waar ik absoluut geen begrip voor heb, is voor bedreiging en geweld." Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) meldde overigens 's ochtends al dat met de beveiliger "niks aan de hand is".

Bij de opvanglocatie, die later deze week zou openen, is in de nacht van dinsdag op woensdag een explosie geweest. De politie gaat uit van een vernielingsactie. De crisisnoodopvang in het voormalige schoolgebouw gaat volgens Apeldoorn gewoon door. Heerts: "Wij hebben de taak mensen in nood op te vangen. Dat doen we en dat blijven we doen."

Het opvangcentrum in Ugchelen is bedoeld voor nachtopvang voor maximaal honderd mensen voor wie in het aanmeldcentrum in Ter Apel geen plek is. 's Ochtends worden ze met een bus weer naar Ter Apel teruggebracht.

Meer uit Binnenland

Politie volop bezig met onderzoek na ongeluk A28

WEZEP (ANP) - De politie is op de A28 kort na 09.00 uur volop bezig met onderzoek naar het ongeluk dat op de snelweg plaatsvond tussen een touringcar en een bestelbus. De touringcar en de bestelbus liggen enkele honderden meters uit elkaar en elk op een andere weghelft, ziet een ANP-fotograaf.

26 minuten geleden
Meer Nederlanders bezorgd over gevolgen extreem weer

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 63 procent van de Nederlanders maakt zich zorgen over de gevolgen van extreem weer in hun omgeving, zoals hevige buien, hittegolven en langdurige droogte. Vijf jaar eerder, toen er eveneens een zomer met dit soort weer was, lag dat op 60 procent. Dat blijkt uit enquêteonderzoek van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

36 minuten geleden
Protect Ukraine ontvangt 4 ton aan giften na tv-avond Wieringa

HILVERSUM (ANP) - Protect Ukraine heeft na de uitzending van Zomergasten met schrijver Tommy Wieringa 4 ton aan donaties ontvangen. Dat maakte de organisatie maandag bekend.

1 uur geleden
Ziekenhuis Isala vangt gewonden ongeluk op A28 op

ZWOLLE (ANP) - Het ziekenhuis Isala in Zwolle is paraat om gewonden op te vangen na het verkeersongeluk op de A28 bij Wezep (Gelderland). Dat laat een woordvoerster van het ziekenhuis weten.

1 uur geleden
Acht gewonden naar het ziekenhuis na ongeval A28 met touringcar

WEZEP (ANP) - Er zijn acht gewonden naar het ziekenhuis gebracht na het ernstige ongeluk met een touringcar op de A28 bij Wezep. Daarnaast zijn er ook nog lichtgewonde slachtoffers, meldt de politie. Hoeveel dat er zijn, is nog niet bekend. In de touringcar zaten volgens de politie ongeveer vijftig mensen.

2 uur geleden
Touringcar op andere weghelft beland bij ongeluk A28

WEZEP (ANP) - Bij het ernstige ongeval op de A28 bij Wezep is een Oostenrijkse touringcar achterop een bedrijfsbus gereden, door de vangrail op de andere weghelft beland en daar in de berm op de zijkant terechtgekomen. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Snelweg A28 bij Wezep dicht tot na de avondspits na ongeval

DEN HAAG (ANP) - De snelweg A28 blijft bij Wezep (Gelderland) naar verwachting tot na de avondspits in beide richtingen dicht, aldus de ANWB. Maandagochtend vroeg vond daar een ernstig ongeval plaats met een touringcar en een bestelbus. De touringcar is door de vangrail geschoten en op de andere weghelft beland.

2 uur geleden