Bureau politie Utrecht onderzocht door bomexperts
UTRECHT (ANP) - In het ontruimde hoofdbureau van de politie in de Utrechtse Kroonstraat zijn specialisten van de politie en de Explosieven Opruimingsdienst nog altijd bezig met een verkenning in verband met een verdachte situatie binnen. Een ruim gebied rond het politiebureau is afgesloten.
Mensen die binnen de afzetting wonen, mogen niet terug naar huis. Anderen mogen ook niet naar de parkeergarage die binnen die omheining ligt. Een vrouw die naar haar auto wilde kreeg te horen dat ze zich moet melden bij de tijdelijke opvang in het verderop gelegen TivoliVredenburg, zag een verslaggeefster van het ANP.
Volgens de website 112 Vandaag zou een vrouw met explosieven zich in het politiebureau bevinden. De politiewoordvoerder kan dat niet bevestigen, maar zegt wel "die signalen" ook te hebben gekregen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de jaarlijkse herdenking van het bombardement op Nijmegen hebben actievoerders van XR Justice Now de toespraak van de Amerikaanse ambassadeur Joe Popolo verstoord. De politie heeft negen mensen opgepakt wegens verstoring van de openbare orde, aldus een woordvoerder.
12 minuten geledenBOXTEL (ANP) - De verdachte die is opgepakt voor het neersteken van een vrouw in Boxtel (Noord-Brabant) is een 62-jarige vrouw uit dezelfde plaats. De politie meldt dat de bewoonster zondagochtend de voordeur van haar woning aan de Annastraat opende en toen werd neergestoken. Ze raakte ernstig gewond. De verdachte zit vast.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd mensen staan zondagmiddag op de Dam in Amsterdam om daar te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel. Aan een protestmars vanaf het Museumplein deden zo'n driehonderd tot vierhonderd mensen mee.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.
4 uur geledenLECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.
5 uur geleden