Bureau achter Zuid-Koreaanse popgroep BTS keldert op beurs
SEOUL (ANP) - Het managementbureau achter de zeer populaire Zuid-Koreaanse boyband BTS ging woensdag keihard onderuit op de beurs in Seoul door het nieuws dat de bandleden zich voorlopig gaan richten op soloprojecten. De koers van dat managementbureau genaamd Hybe kelderde met bijna een kwart, waardoor honderden miljoenen aan beurswaarde in rook opgingen.
BTS is een van de meest populaire popgroepen en best verkopende acts ter wereld, bijvoorbeeld met hun Engelstalige hitlied 'Dynamite'. In een video op YouTube maakte de K-popband bekend dat ze eigen projecten gaan vervolgen, maar dat de band niet uit elkaar gaat. Onlangs was BTS nog op bezoek in het Witte Huis om te praten met president Joe Biden over racisme tegen Aziatische Amerikanen.
Op de beurzen ging de aandacht verder uit naar cijfers over de winkelverkopen en industriële productie in China. De winkelverkopen in de tweede economie van de wereld gingen opnieuw omlaag door de coronalockdowns in China. De productie in de omvangrijke Chinese industrie steeg wel. Daarnaast kijken beleggers in Azië vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve later op de dag. De Fed gaat de rente verder verhogen in de strijd tegen de hoge inflatie. Het is alleen de vraag hoe sterk die renteverhoging gaat worden.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1,6 procent hoger en de beurs in Shanghai ging 1,8 procent vooruit. In Tokio sloot de Japanse Nikkei juist 1,1 procent in de min. De Kospi in Seoul zakte 1,8 procent en de All Ordinaries in Sydney leverde 1,3 procent in.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Techbedrijven hoorden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het enthousiasme over techaandelen deed de zorgen over de nog altijd hoge olieprijzen en obligatierentes even naar de achtergrond verdwijnen.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.
5 uur geleden