Bunschoten-Spakenburg leeft toe naar 'historisch' duel in Utrecht
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - In het dorp Bunschoten-Spakenburg is de wedstrijd tussen de amateurs van Spakenburg en de profs van FC Utrecht het gesprek van de dag. "Op straat, in winkels en zelfs in de kerk gaat het erover", zegt voorzitter Marc Schoonebeek over de eerste kwartfinale van de KNVB-beker die dinsdag wordt gespeeld. "Iedereen is enorm trots dat een Spakenburgse club weer een keer zover gekomen is."
De laatste keer dat een amateurclub uit het dorp de laatste vier bereikte, was in 1975. Toen schakelde IJsselmeervogels na strafschoppen AZ uit. Nu is het de beurt aan SV Spakenburg, dat half januari FC Groningen in de Euroborg verrassend uitschakelde. Na die wedstrijd overheerst opnieuw trots in het Utrechtse dorp. "En dat is sindsdien alleen maar meer geworden. Vanavond kunnen we een stukje geschiedenis schrijven", blikt Schoonebeek vooruit. Zenuwachtig is hij niet. "Maar laten we wel realistisch zijn, het klasseverschil is groot. Het neemt niet weg dat we onbevreesd en onbevangen het veld op gaan."
Op de club is de kwartfinale op een groot scherm te volgen maar druk zal het daar niet zijn, verwacht de voorzitter. Veruit de meeste supporters zitten namelijk in het stadion. Vanuit Bunschoten-Spakenburg reizen volgens de voorzitter zo'n 3500 tot 4000 supporters af naar de Galgenwaard in Utrecht. En hoewel hij de kans klein acht dat Spakenburg wint, wil Schoonebeek wel alvast een voorzetje nemen mocht het zover komen. "Dan barst er een gekte los die ik niet kan beschrijven", verzekert hij. "Ik weet niet waar het dan ophoudt."
De bekerwedstrijd tussen FC Utrecht en Spakenburg begint om 20.00 uur.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
13 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
14 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
18 uur geleden