Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bunschoten-Spakenburg leeft toe naar 'historisch' duel in Utrecht

Bunschoten-Spakenburg leeft toe naar 'historisch' duel in Utrecht

BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - In het dorp Bunschoten-Spakenburg is de wedstrijd tussen de amateurs van Spakenburg en de profs van FC Utrecht het gesprek van de dag. "Op straat, in winkels en zelfs in de kerk gaat het erover", zegt voorzitter Marc Schoonebeek over de eerste kwartfinale van de KNVB-beker die dinsdag wordt gespeeld. "Iedereen is enorm trots dat een Spakenburgse club weer een keer zover gekomen is."

De laatste keer dat een amateurclub uit het dorp de laatste vier bereikte, was in 1975. Toen schakelde IJsselmeervogels na strafschoppen AZ uit. Nu is het de beurt aan SV Spakenburg, dat half januari FC Groningen in de Euroborg verrassend uitschakelde. Na die wedstrijd overheerst opnieuw trots in het Utrechtse dorp. "En dat is sindsdien alleen maar meer geworden. Vanavond kunnen we een stukje geschiedenis schrijven", blikt Schoonebeek vooruit. Zenuwachtig is hij niet. "Maar laten we wel realistisch zijn, het klasseverschil is groot. Het neemt niet weg dat we onbevreesd en onbevangen het veld op gaan."

Op de club is de kwartfinale op een groot scherm te volgen maar druk zal het daar niet zijn, verwacht de voorzitter. Veruit de meeste supporters zitten namelijk in het stadion. Vanuit Bunschoten-Spakenburg reizen volgens de voorzitter zo'n 3500 tot 4000 supporters af naar de Galgenwaard in Utrecht. En hoewel hij de kans klein acht dat Spakenburg wint, wil Schoonebeek wel alvast een voorzetje nemen mocht het zover komen. "Dan barst er een gekte los die ik niet kan beschrijven", verzekert hij. "Ik weet niet waar het dan ophoudt."

De bekerwedstrijd tussen FC Utrecht en Spakenburg begint om 20.00 uur.

Meer uit Voetbal

Feyenoorder Ueda volgt Steijn op als topscorer Eredivisie

ZWOLLE (ANP) - Ayase Ueda is de topscorer van de Eredivisie. De Japanse spits van Feyenoord kwam dit seizoen tot 25 doelpunten. Ueda is daarmee de opvolger van ploeggenoot Sem Steijn, die vorig seizoen als speler van FC Twente tot 24 treffers kwam.

25 minuten geleden
Hadj Moussa leidt Feyenoord in slotfase langs PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.

35 minuten geleden
Sparta grijpt naast play-offs na nederlaag tegen Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.

37 minuten geleden
FC Groningen met zege naar play-offs om Europees voetbal

ALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.

38 minuten geleden
Telstar handhaaft zich in Eredivisie, FC Volendam naar play-offs

VOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.

48 minuten geleden
AZ sluit seizoen af met gelijkspel tegen NAC Breda

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.

51 minuten geleden
NEC mag Champions League in na zege op Go Ahead Eagles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich voor het eerst geplaatst voor de Champions League. De Nijmegenaren wonnen op de laatste speeldag in de Eredivisie met 2-1 van Go Ahead Eagles en profiteerden van de ruime nederlaag van FC Twente bij PSV (5-1). NEC eindigde als derde en stroomt in de Champions League in de derde voorronde in.

51 minuten geleden