Bunschoten-Spakenburg leeft toe naar 'historisch' duel in Utrecht
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - In het dorp Bunschoten-Spakenburg is de wedstrijd tussen de amateurs van Spakenburg en de profs van FC Utrecht het gesprek van de dag. "Op straat, in winkels en zelfs in de kerk gaat het erover", zegt voorzitter Marc Schoonebeek over de eerste kwartfinale van de KNVB-beker die dinsdag wordt gespeeld. "Iedereen is enorm trots dat een Spakenburgse club weer een keer zover gekomen is."
De laatste keer dat een amateurclub uit het dorp de laatste vier bereikte, was in 1975. Toen schakelde IJsselmeervogels na strafschoppen AZ uit. Nu is het de beurt aan SV Spakenburg, dat half januari FC Groningen in de Euroborg verrassend uitschakelde. Na die wedstrijd overheerst opnieuw trots in het Utrechtse dorp. "En dat is sindsdien alleen maar meer geworden. Vanavond kunnen we een stukje geschiedenis schrijven", blikt Schoonebeek vooruit. Zenuwachtig is hij niet. "Maar laten we wel realistisch zijn, het klasseverschil is groot. Het neemt niet weg dat we onbevreesd en onbevangen het veld op gaan."
Op de club is de kwartfinale op een groot scherm te volgen maar druk zal het daar niet zijn, verwacht de voorzitter. Veruit de meeste supporters zitten namelijk in het stadion. Vanuit Bunschoten-Spakenburg reizen volgens de voorzitter zo'n 3500 tot 4000 supporters af naar de Galgenwaard in Utrecht. En hoewel hij de kans klein acht dat Spakenburg wint, wil Schoonebeek wel alvast een voorzetje nemen mocht het zover komen. "Dan barst er een gekte los die ik niet kan beschrijven", verzekert hij. "Ik weet niet waar het dan ophoudt."
De bekerwedstrijd tussen FC Utrecht en Spakenburg begint om 20.00 uur.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
42 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
1 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
3 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
3 uur geleden