Bunschoten-Spakenburg leeft toe naar 'historisch' duel in Utrecht
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - In het dorp Bunschoten-Spakenburg is de wedstrijd tussen de amateurs van Spakenburg en de profs van FC Utrecht het gesprek van de dag. "Op straat, in winkels en zelfs in de kerk gaat het erover", zegt voorzitter Marc Schoonebeek over de eerste kwartfinale van de KNVB-beker die dinsdag wordt gespeeld. "Iedereen is enorm trots dat een Spakenburgse club weer een keer zover gekomen is."
De laatste keer dat een amateurclub uit het dorp de laatste vier bereikte, was in 1975. Toen schakelde IJsselmeervogels na strafschoppen AZ uit. Nu is het de beurt aan SV Spakenburg, dat half januari FC Groningen in de Euroborg verrassend uitschakelde. Na die wedstrijd overheerst opnieuw trots in het Utrechtse dorp. "En dat is sindsdien alleen maar meer geworden. Vanavond kunnen we een stukje geschiedenis schrijven", blikt Schoonebeek vooruit. Zenuwachtig is hij niet. "Maar laten we wel realistisch zijn, het klasseverschil is groot. Het neemt niet weg dat we onbevreesd en onbevangen het veld op gaan."
Op de club is de kwartfinale op een groot scherm te volgen maar druk zal het daar niet zijn, verwacht de voorzitter. Veruit de meeste supporters zitten namelijk in het stadion. Vanuit Bunschoten-Spakenburg reizen volgens de voorzitter zo'n 3500 tot 4000 supporters af naar de Galgenwaard in Utrecht. En hoewel hij de kans klein acht dat Spakenburg wint, wil Schoonebeek wel alvast een voorzetje nemen mocht het zover komen. "Dan barst er een gekte los die ik niet kan beschrijven", verzekert hij. "Ik weet niet waar het dan ophoudt."
De bekerwedstrijd tussen FC Utrecht en Spakenburg begint om 20.00 uur.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
1 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
3 uur geleden