Bunschoten-Spakenburg leeft toe naar 'historisch' duel in Utrecht
BUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - In het dorp Bunschoten-Spakenburg is de wedstrijd tussen de amateurs van Spakenburg en de profs van FC Utrecht het gesprek van de dag. "Op straat, in winkels en zelfs in de kerk gaat het erover", zegt voorzitter Marc Schoonebeek over de eerste kwartfinale van de KNVB-beker die dinsdag wordt gespeeld. "Iedereen is enorm trots dat een Spakenburgse club weer een keer zover gekomen is."
De laatste keer dat een amateurclub uit het dorp de laatste vier bereikte, was in 1975. Toen schakelde IJsselmeervogels na strafschoppen AZ uit. Nu is het de beurt aan SV Spakenburg, dat half januari FC Groningen in de Euroborg verrassend uitschakelde. Na die wedstrijd overheerst opnieuw trots in het Utrechtse dorp. "En dat is sindsdien alleen maar meer geworden. Vanavond kunnen we een stukje geschiedenis schrijven", blikt Schoonebeek vooruit. Zenuwachtig is hij niet. "Maar laten we wel realistisch zijn, het klasseverschil is groot. Het neemt niet weg dat we onbevreesd en onbevangen het veld op gaan."
Op de club is de kwartfinale op een groot scherm te volgen maar druk zal het daar niet zijn, verwacht de voorzitter. Veruit de meeste supporters zitten namelijk in het stadion. Vanuit Bunschoten-Spakenburg reizen volgens de voorzitter zo'n 3500 tot 4000 supporters af naar de Galgenwaard in Utrecht. En hoewel hij de kans klein acht dat Spakenburg wint, wil Schoonebeek wel alvast een voorzetje nemen mocht het zover komen. "Dan barst er een gekte los die ik niet kan beschrijven", verzekert hij. "Ik weet niet waar het dan ophoudt."
De bekerwedstrijd tussen FC Utrecht en Spakenburg begint om 20.00 uur.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
20 uur geleden