Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bunq-topman Niknam grote stijger in opnieuw rijkere Quote 500

Bunq-topman Niknam grote stijger in opnieuw rijkere Quote 500

AMSTERDAM (ANP) - Bunq-oprichter Ali Niknam is een opvallende stijger in de nieuwe Quote 500. De topman van de onlinebank klimt van plek 28 naar plek 12 met een vermogen van 2,5 miljard euro. Zijn vermogenstoename van 800 miljoen euro betekent de op een na grootste absolute stijging in de lijst van vijfhonderd rijkste Nederlanders, na vastgoedondernemer Remon Vos (plus 1,5 miljard euro).

Niknam (42) profiteerde volgens Quote van een waardestijging van het Belgische webdienstenbedrijf Team.blue, waar hij voor een vijfde eigenaar van is. In Nederland is Niknam vooral bekend als oprichter van bunq. De onlinebank boekte vorig jaar met 53 miljoen euro zijn eerste jaarwinst, maar zag zich afgelopen juni wel genoodzaakt klanten te compenseren die slachtoffer waren geworden van phishing en helpdeskfraude, na kritiek op de bereikbaarheid van de klantenservice en beveiligingsmaatregelen. Een schadebedrag werd niet bekend, maar volgens verschillende media verloren 28 slachtoffers samen in ieder geval ruim 1,6 miljoen euro.

De vijfhonderd rijkste Nederlanders werden afgelopen jaar opnieuw rijker. Hun vermogen steeg met een kleine 5 procent tot bijna 253 miljard euro. Er was 130 miljoen euro nodig om een plek in de lijst te bemachtigen.

Heineken-telg aan kop

Heineken-erfgename Charlene de Carvalho-Heineken voert de lijst nog steeds aan met ruim 12 miljard euro, ondanks een vermogensdaling van 4 procent. Luxaflex-oprichter Ralph Sonnenberg (7 miljard euro) en vastgoedondernemer Vos (6 miljard euro) zijn de nummers 2 en 3. Vorig jaar stond Randstad-oprichter Frits Goldschmeding nog derde, maar na zijn overlijden in juli ging zijn vermogen naar zijn stichting Goldschmeding Foundation.

De hoogste nieuwe binnenkomer is Pim van Agtmael, met 800 miljoen euro op plek 63. Hij vergaarde zijn vermogen met de Duitse warenhuisketen Breuninger.

Max Verstappen

Onder anderen Peter Bijvelds, oprichter van de noodlijdende bussenfabrikant Ebusco, en oprichter Michiel Langezaal van laadpalenuitbater Fastned verloren hun plek in de lijst. Adriaan Mol van betaalbedrijf Mollie was de grootste daler met het verlies van bijna de helft van zijn vermogen, maar staat met 1,5 miljard euro nog op de 38e plek.

Bekende Nederlanders in de lijst zijn onder anderen John de Mol (21e met 2 miljard euro) en Joop van den Ende (met 1,6 miljard euro 32e). Formule 1-coureur Max Verstappen (27) is de jongste in de lijst met een vermogen van 210 miljoen euro, een stijging van 40 procent. Hij staat 322e.

Meer uit Financieel

Minder verlies voor woonwinkelketen Xenos

WAALWIJK (ANP) - Woonwinkelketen Xenos heeft vorig jaar opnieuw verlies geleden, maar wel minder dan het jaar ervoor. Dat blijkt uit de onlangs gedeponeerde jaarrekening, die als eerste werd opgemerkt door vakblad RetailTrends. De winkelketen met ruim 160 vestigingen in Nederland noteert al jaren rode cijfers.

5 minuten geleden
Koffieketen Starbucks zet technologiecentrum op in India

CHENNAI (ANP/RTR) - De Amerikaanse koffieketen Starbucks heeft een overeenkomst getekend voor de oprichting van een wereldwijd expertisecentrum (GCC) in de Zuid-Indiase stad Chennai. Hiermee worden naar schatting achthonderd banen in de technologiesector gecreëerd, maakte de deelstaatregering van Tamil Nadu maandag bekend.

18 minuten geleden
Olieprijzen dalen opnieuw, maar blijven op hoog niveau

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs daalt inmiddels vier dagen op rij, de langste reeks van prijsdalingen sinds juni. Tegelijkertijd zijn de prijzen nog altijd fors hoger dan begin dit jaar, wat mede verklaart dat tanken in Nederland fors duurder is geworden.

40 minuten geleden
Particuliere verhuurders: actieplan leidt niet tot genoeg huizen

DEN HAAG (ANP) - De vijftig acties die woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan maandag heeft aangekondigd om de woningbouw te versnellen, zorgen er niet voor dat het kabinet het doel van 100.000 nieuwe huizen per jaar haalt. Dat stelt Vastgoed Belang, de brancheorganisatie van particuliere verhuurders. De belangenbehartiger noemt dat streven "niet realistisch".

1 uur geleden
AEX-index begint met winst, olieprijs verder omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is met winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Beleggers kijken verder vooral uit naar de topontmoeting tussen president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping, die donderdag in Washington plaatsvindt. De voorbereidende gesprekken tussen de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent en de Chinese vicepremier He Lifeng zijn volgens beide partijen afgelopen zondag positief verlopen.

1 uur geleden
Grote protesten in Duitsland voor behoud banen en fabrieken

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Tienduizenden werknemers in heel Duitsland gaan maandag actievoeren voor behoud van industriebanen en fabrieken. Onder meer medewerkers van Volkswagen, Mercedes-Benz, BMW, Audi, Porsche en grote toeleveranciers nemen deel aan demonstraties, op meer dan 280 locaties door het hele land.

2 uur geleden
Times: Heineken in gesprek over aankoop 300 pubs van Stonegate

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken staat op het punt 300 pubs over te nemen van Stonegate, de grootste Britse pubketen. Dat meldt de Britse krant The Times. Stonegate kampt met een schuldenlast van 3 miljard pond (ongeveer 3,5 miljard euro) en wil 1000 van zijn beste pubs verkopen om de schuldenlast te verlichten.

3 uur geleden