Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bunq-topman Niknam grote stijger in opnieuw rijkere Quote 500

Bunq-topman Niknam grote stijger in opnieuw rijkere Quote 500

AMSTERDAM (ANP) - Bunq-oprichter Ali Niknam is een opvallende stijger in de nieuwe Quote 500. De topman van de onlinebank klimt van plek 28 naar plek 12 met een vermogen van 2,5 miljard euro. Zijn vermogenstoename van 800 miljoen euro betekent de op een na grootste absolute stijging in de lijst van vijfhonderd rijkste Nederlanders, na vastgoedondernemer Remon Vos (plus 1,5 miljard euro).

Niknam (42) profiteerde volgens Quote van een waardestijging van het Belgische webdienstenbedrijf Team.blue, waar hij voor een vijfde eigenaar van is. In Nederland is Niknam vooral bekend als oprichter van bunq. De onlinebank boekte vorig jaar met 53 miljoen euro zijn eerste jaarwinst, maar zag zich afgelopen juni wel genoodzaakt klanten te compenseren die slachtoffer waren geworden van phishing en helpdeskfraude, na kritiek op de bereikbaarheid van de klantenservice en beveiligingsmaatregelen. Een schadebedrag werd niet bekend, maar volgens verschillende media verloren 28 slachtoffers samen in ieder geval ruim 1,6 miljoen euro.

De vijfhonderd rijkste Nederlanders werden afgelopen jaar opnieuw rijker. Hun vermogen steeg met een kleine 5 procent tot bijna 253 miljard euro. Er was 130 miljoen euro nodig om een plek in de lijst te bemachtigen.

Heineken-telg aan kop

Heineken-erfgename Charlene de Carvalho-Heineken voert de lijst nog steeds aan met ruim 12 miljard euro, ondanks een vermogensdaling van 4 procent. Luxaflex-oprichter Ralph Sonnenberg (7 miljard euro) en vastgoedondernemer Vos (6 miljard euro) zijn de nummers 2 en 3. Vorig jaar stond Randstad-oprichter Frits Goldschmeding nog derde, maar na zijn overlijden in juli ging zijn vermogen naar zijn stichting Goldschmeding Foundation.

De hoogste nieuwe binnenkomer is Pim van Agtmael, met 800 miljoen euro op plek 63. Hij vergaarde zijn vermogen met de Duitse warenhuisketen Breuninger.

Max Verstappen

Onder anderen Peter Bijvelds, oprichter van de noodlijdende bussenfabrikant Ebusco, en oprichter Michiel Langezaal van laadpalenuitbater Fastned verloren hun plek in de lijst. Adriaan Mol van betaalbedrijf Mollie was de grootste daler met het verlies van bijna de helft van zijn vermogen, maar staat met 1,5 miljard euro nog op de 38e plek.

Bekende Nederlanders in de lijst zijn onder anderen John de Mol (21e met 2 miljard euro) en Joop van den Ende (met 1,6 miljard euro 32e). Formule 1-coureur Max Verstappen (27) is de jongste in de lijst met een vermogen van 210 miljoen euro, een stijging van 40 procent. Hij staat 322e.

Meer uit Financieel

Zeevarenden beginnen rechtszaak na fatale tocht Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Drie bemanningsleden van een Thais vrachtschip dat is aangevallen in de Straat van Hormuz hebben een rechtszaak aangespannen tegen de eigenaar en kapitein van het schip. De zeevarenden waren op 11 maart aan boord van de Mayuree Naree toen het schip werd getroffen door een Iraanse aanval, waardoor drie bemanningsleden om het leven kwamen.

24 minuten geleden
VK stelt toezicht op cloudbedrijven in voor bescherming banken

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt toezicht in op vier grote cloudproviders om de veerkracht van het Britse financiële systeem te versterken. De Britse regering meldt dat Microsoft, ⁠Google, Amazon en ​Oracle vanaf maandag worden aangewezen als zogenoemde kritieke derde partijen. Met deze maatregel wil het VK het risico op grootschalige ontwrichting door cyberaanvallen of technische storingen verkleinen.

1 uur geleden
Nieuwe adviesraad moet Nederlandse economie productiever maken

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe, onafhankelijke adviesraad gaat zich buigen over maatregelen om de groei van de arbeidsproductiviteit aan te jagen. Dat is volgens het kabinet nodig om welvaart te behouden en collectieve voorzieningen ook in de toekomst betaalbaar te houden. Daarmee volgt het een belangrijke aanbeveling uit een eerder advies van voormalig ASML-topman Peter Wennink.

1 uur geleden
Kabinet ziet rapport-Wennink vooral als aanmoediging

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet een advies van voormalig ASML-topman Peter Wennink over versterking van het ondernemersklimaat vooral als een aanmoediging om door te gaan op de ingeslagen weg. Met veel van zijn aanbevelingen is het al druk aan de slag, schrijft minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) in een reactie op het rapport aan de Tweede Kamer.

1 uur geleden
Wageningen: weer winst voor zeevissers, maar onzekerheid blijft

WAGENINGEN (ANP) - Nederlandse zeevissers hebben afgelopen jaar een positief resultaat behaald, maar het blijven onzekere tijden voor de sector. Dat meldt de Wageningen University & Research (WUR), die jaarlijks cijfers over de visserij presenteert.

1 uur geleden
Griekenland verlaagt prijzen aan de pomp tot einde zomer

ATHENE (ANP/RTR) - De prijzen aan de pomp in Griekenland worden deze zomer verlaagd. Dat zei de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis vrijdag. De overheid heeft voor de verlaging een akkoord gesloten met olieraffinaderijen. De prijs van diesel en benzine is opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Meta schendt EU-regels met verslavende Instagram en Facebook

BRUSSEL (ANP) - Meta overtreedt digitale EU-regels met het verslavende ontwerp van Instagram en Facebook. Dat concludeert de Europese Commissie vrijdag. De Commissie deed onderzoek naar het oneindig scrollen, automatisch afspelen van content, pushmeldingen en gepersonaliseerde aanbevelingen op de socialmediaplatforms.

3 uur geleden