Bunq heeft onterecht betaalrekening stopgezet, oordeelt Kifid
DEN HAAG (ANP) - Bunq heeft onterecht de overeenkomst met een klant opgezegd die een betaalrekening had bij de bank. Dat heeft de geschillencommissie van het in de financiële sector belangrijke klachteninstituut Kifid bepaald. Bunq beëindigde de betaalrekening om "het vermoeden van onwettige activiteiten". Maar de bank heeft dit vermoeden onvoldoende onderbouwd en moet de rekening herstellen, oordeelt de geschillencommissie.
De klant kreeg zes weken na het openen van een betaalrekening te horen dat de overeenkomst per direct werd beëindigd. Een nadere toelichting bleef uit. De klant besloot daarop een klacht in te dienen bij Kifid, ook om inzage te krijgen in de resultaten van het klantonderzoek. Het geld op de rekening kreeg de klant tijdens de klachtbehandeling al terug.
De geschillencommissie oordeelt dat bunq onvoldoende heeft aangetoond dat de vermoedens gerechtvaardigd waren. Op basis daarvan kon de bank dus niet de betaalrekening stopzetten. Later voegde bunq een nieuwe reden voor de opzegging toe, namelijk dat de klant niet meer in een Europees land woont. Dat is een geldige reden, maar was niet de oorspronkelijke reden voor de opzegging van de overeenkomst, aldus Kifid.
Dat bunq de vermoedens niet nader wilde toelichten, had te maken met de Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terrorisme (Wwft): die dwingt de bank naar eigen zeggen tot geheimhouding. Maar volgens de geschillencommissie hoeft bunq de reden voor de opzegging niet geheim te houden als de bank onwettige of ongebruikelijke transacties constateert. Bunq is echter niet verplicht om de resultaten van het klantonderzoek met de klant te delen, stelt de commissie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.
2 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.
7 uur geleden