Bunq begint zaak tegen NRC om publiceren namen medewerkers
AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een kort geding tegen NRC aangespannen bij de rechtbank in Amsterdam. Topman Ali Niknam meldt op LinkedIn dat de zaak over een artikel gaat waarin staat dat enkele oud-werknemers van bunq stiekem in klantrekeningen keken. De bank is niet blij dat daarin ook interne berichten met namen van medewerkers stonden. NRC heeft de betreffende gebruikersnamen inmiddels uit het artikel verwijderd.
NRC publiceerde woensdag een artikel over vier anonieme voormalige bunq-werknemers die in rekeningen keken die ze voor hun werk niet nodig hadden. Dat konden zij volgens de krant zonder gevolgen doen. In het artikel staan ook interne chatberichten waarin onder meer zorgen over privacy bij de bank worden geuit.
"Het kan niet zo zijn dat de krant iedereen die weigert mee te werken dan maar met naam noemt en dan ook nog eens selectief citeert", zegt Niknam.
Bankfraude
Bunq is de afgelopen weken regelmatig in het nieuws gekomen sinds een onderzoek van NRC en NOS. Daaruit kwam naar voren dat opvallend veel bunq-klanten hun geld hebben verloren door trucs van oplichters. Beveiligingsmaatregelen die andere banken wel hebben, ontbreken bij bunq en klanten worden in de regel niet gecompenseerd, schreven die media. Bunq heeft onlangs extra veiligheidsmaatregelen en compensatie aangekondigd voor gedupeerden.
De berichtgeving over bunq is volgens de bank "regelmatig op onjuiste gronden", stelt Niknam. "Met feiten die aantoonbaar verkeerd zijn, of uit verband gerukt."
Gebruikersnamen
Adjunct-hoofdredacteur Melle Garschagen van NRC zegt zeer veel vertrouwen in de journalistiek van de krant te hebben. Dat in het artikel de namen van medewerkers stonden klopt volgens hem niet helemaal, omdat het gebruikersnamen zijn. Die zijn maandag vervangen door een letter. "We hebben gemerkt bij bunq dat deze mensen dat niet fijn vonden. Als je namen noemt en de mensen die je opvoert daar iets van vinden, nemen we dat serieus."
Het is niet duidelijk wat de aanpassing betekent voor het kort geding. Bunq wil daar op dit moment niks over zeggen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers mogen de prijzen voor gas bij een vast contract niet verhogen bij de invoering van bepaalde nieuwe regels. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die bedrijven heeft aangesproken die dat wel in hun voorwaarden hadden opgenomen.
11 minuten geledenKYOTO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Nintendo heeft bijna de helft meer winst geboekt in het afgelopen kwartaal. Het Japanse gamebedrijf kende een meevaller door een teruggave van invoerrechten door de Verenigde Staten. Daarnaast profiteerde het bedrijf van de opbrengsten van twee nieuwe spellen voor zijn populaire Switch 2, de nieuwste spelcomputer van het merk.
35 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Rheinmetall heeft de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd na het verliezen van een contract voor de bouw van marineschepen. Het grootste defensiebedrijf van Duitsland zou zes fregatten bouwen met een totale waarde van meer dan 10 miljard euro, maar de Duitse regering heeft de bestelling in juni ingetrokken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven in de chemische industrie moeten mogelijk in sommige gevallen de productie deels afschalen als lage waterstanden langdurig aanhouden en er niet genoeg vervangende transportcapaciteit beschikbaar is. Dat laat een woordvoerster van de Koninklijke Vereniging van de Nederlandse Chemische Industrie (VNCI) weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - SBM Offshore behoorde donderdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De maritieme dienstverlener verhoogde de verwachtingen voor het hele jaar, na een sterke eerste jaarhelft waarin het bedrijf de omzet zag verdubbelen. Ook de totale orderportefeuille liep verder op. Het aandeel werd ruim 7 procent hoger gezet.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - OpenAI heeft de rechter gevraagd om de rechtszaak in de Verenigde Staten die Apple tegen het bedrijf aanspande te seponeren. Het bedrijf wordt door Apple beschuldigd van het stelen van vertrouwelijke bedrijfsgegevens. OpenAI noemt die beschuldigingen ongegrond. OpenAI werkte eerder met Apple samen aan Siri, door technologie voor de digitale assistent van Apple te leveren.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Vakbond CNV bereidt, samen met FNV, in september meerdere nieuwe acties voor tegen de geplande miljardenbezuinigingen op de sociale zekerheid. De vakbondsleden van CNV bij de vervoersbedrijven in Amsterdam (GVB) en Rotterdam (RET) krijgen donderdag een oproep om mee te doen aan de landelijke staking op 9 september, die vorige week al door FNV is aangekondigd. Havenmedewerkers kregen eerder deze week al een oproep van CNV om op vrijdag 4 september het werk neer te leggen.
2 uur geleden