Bundesliga ziet na fanprotest af van binnenhalen investeerder
BERLIJN (ANP/DPA) - De clubs uit de hoogste twee klassen van het Duitse voetbal hebben een geplande miljardendeal afgezegd na aanhoudende protesten van voetbalfans. Dat heeft Hans-Joachim Watzke, bestuursvoorzitter van de Deutsche Fussbal Liga (DFL), verklaard.
Fans van clubs uit de Bundesliga en Tweede Bundesliga hadden de afgelopen weken hun onvrede geuit over de komst van investeerders, een optie die door een kleine meerderheid van de clubs in december was aangenomen. De fans vrezen dat "het unieke karakter van het Duitse voetbal" in gevaar is met geldschieters van buiten. Investeringsmaatschappij Blackstone, een kandidaat die 1,3 miljard euro zou overhebben in ruil voor ongeveer 8 procent van de inkomsten uit marketing in de komende twintig jaar, trok zich daarop terug. Maar de DFL sprak nog wel met een andere kandidaat.
"Gezien de huidige ontwikkelingen lijkt een succesvolle voortzetting van het proces niet langer mogelijk. Ook al is er een grote meerderheid voor de noodzaak van een strategisch partnerschap," zei Watzke in een persbericht.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
11 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
18 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geleden