Bundesliga wil geleidelijk fans bij wedstrijden toelaten
BERLIJN (ANP) - De DFL, de overkoepelende organisatie van de eerste en tweede Bundesliga, onderzoekt of er volgend seizoen geleidelijk toeschouwers naar de wedstrijden in het Duits betaalde voetbal mogen. Directeur Christian Seifert van de DFL heeft maandag contact opgenomen met het Ministerie van Volksgezondheid om te kijken hoe een terugkeer van fans in de stadions het beste kan verlopen.
Seifert zegt te begrijpen dat het voetbal geen uitzonderingspositie mag innemen. Maar nu het aantal besmettingen met het coronavirus terugloopt, ziet hij dat er overal in Duitsland veel veiligheidsmaatregelen langzaam worden versoepeld. In zijn ogen kan ook het betaalde voetbal daar van profiteren.
De Bundesliga wordt dit seizoen afgemaakt zonder publiek en met strikte regels om het coronavirus tegen te gaan. Seifert voelt zich gesterkt door uitspraken van Horst Seehofer, de minister van Binnenlandse Zaken. "Ik heb er vertrouwen in dat we het publiek in het nieuwe seizoen geleidelijk aan weer binnen kunnen laten", zei hij zaterdag. "Niet meteen allemaal, zoals voor de uitbraak van corona. Maar met minder toeschouwers, zodat we afstand tussen de stadionbezoekers behouden."
Een concrete uitwerking is er nog niet, zegt Seifert. Zo is het nog onduidelijk hoe het geringe aantal tickets over de vele seizoenkaarthouders moet worden verdeeld. Seifert hoopt dat er ook snel meer journalisten (op dit moment maximaal 10) en fotografen (maximaal 3) naar een wedstrijd mogen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
10 uur geleden