Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bundesliga wil geleidelijk fans bij wedstrijden toelaten

Bundesliga wil geleidelijk fans bij wedstrijden toelaten

BERLIJN (ANP) - De DFL, de overkoepelende organisatie van de eerste en tweede Bundesliga, onderzoekt of er volgend seizoen geleidelijk toeschouwers naar de wedstrijden in het Duits betaalde voetbal mogen. Directeur Christian Seifert van de DFL heeft maandag contact opgenomen met het Ministerie van Volksgezondheid om te kijken hoe een terugkeer van fans in de stadions het beste kan verlopen.

Seifert zegt te begrijpen dat het voetbal geen uitzonderingspositie mag innemen. Maar nu het aantal besmettingen met het coronavirus terugloopt, ziet hij dat er overal in Duitsland veel veiligheidsmaatregelen langzaam worden versoepeld. In zijn ogen kan ook het betaalde voetbal daar van profiteren.

De Bundesliga wordt dit seizoen afgemaakt zonder publiek en met strikte regels om het coronavirus tegen te gaan. Seifert voelt zich gesterkt door uitspraken van Horst Seehofer, de minister van Binnenlandse Zaken. "Ik heb er vertrouwen in dat we het publiek in het nieuwe seizoen geleidelijk aan weer binnen kunnen laten", zei hij zaterdag. "Niet meteen allemaal, zoals voor de uitbraak van corona. Maar met minder toeschouwers, zodat we afstand tussen de stadionbezoekers behouden."

Een concrete uitwerking is er nog niet, zegt Seifert. Zo is het nog onduidelijk hoe het geringe aantal tickets over de vele seizoenkaarthouders moet worden verdeeld. Seifert hoopt dat er ook snel meer journalisten (op dit moment maximaal 10) en fotografen (maximaal 3) naar een wedstrijd mogen.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

3 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

4 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

5 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

7 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

18 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

20 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

22 uur geleden