Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bundesliga wil geleidelijk fans bij wedstrijden toelaten

Bundesliga wil geleidelijk fans bij wedstrijden toelaten

BERLIJN (ANP) - De DFL, de overkoepelende organisatie van de eerste en tweede Bundesliga, onderzoekt of er volgend seizoen geleidelijk toeschouwers naar de wedstrijden in het Duits betaalde voetbal mogen. Directeur Christian Seifert van de DFL heeft maandag contact opgenomen met het Ministerie van Volksgezondheid om te kijken hoe een terugkeer van fans in de stadions het beste kan verlopen.

Seifert zegt te begrijpen dat het voetbal geen uitzonderingspositie mag innemen. Maar nu het aantal besmettingen met het coronavirus terugloopt, ziet hij dat er overal in Duitsland veel veiligheidsmaatregelen langzaam worden versoepeld. In zijn ogen kan ook het betaalde voetbal daar van profiteren.

De Bundesliga wordt dit seizoen afgemaakt zonder publiek en met strikte regels om het coronavirus tegen te gaan. Seifert voelt zich gesterkt door uitspraken van Horst Seehofer, de minister van Binnenlandse Zaken. "Ik heb er vertrouwen in dat we het publiek in het nieuwe seizoen geleidelijk aan weer binnen kunnen laten", zei hij zaterdag. "Niet meteen allemaal, zoals voor de uitbraak van corona. Maar met minder toeschouwers, zodat we afstand tussen de stadionbezoekers behouden."

Een concrete uitwerking is er nog niet, zegt Seifert. Zo is het nog onduidelijk hoe het geringe aantal tickets over de vele seizoenkaarthouders moet worden verdeeld. Seifert hoopt dat er ook snel meer journalisten (op dit moment maximaal 10) en fotografen (maximaal 3) naar een wedstrijd mogen.

Meer uit Voetbal

Van Dijk kopt Liverpool naar competitiezege bij Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.

44 minuten geleden
FC Utrecht maakt met zege bij NEC einde aan negatieve reeks

NIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.

1 uur geleden
UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Cruijff: min of meer afgesproken dat Grim seizoen afmaakt

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.

8 uur geleden
Cruijff wil Ajax weer winnaarsmentaliteit geven

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."

8 uur geleden
Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

12 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

12 uur geleden