Bundesliga houdt minuut stilte voor coronaslachtoffers
FRANKFURT (ANP) - Alle duels in de eerste en tweede Bundesliga worden komend weekeinde voorafgegaan door een minuut stilte. Daarmee worden de slachtoffers van de heersende coronapandemie herdacht. De spelers zullen verder de komende weken het veld opkomen met een rouwband om, zo meldde de overkoepelende organisatie achter de competities DFL.
"De uitbraak van het coronavirus heeft wereldwijd al zo veel mensenlevens gekost. Het Duitse profvoetbal wil de komende speeldagen medeleven tonen", liet DFL-directeur Christian Seifert weten.
Vanwege de coronacrisis lag de Bundesliga twee maanden stil. Afgelopen weekeinde werd de competitie onder strikte voorwaarden en zonder toeschouwers hervat. "Tegelijkertijd is er veel dank en waardering voor allen die onvermoeibaar werken in de strijd tegen de gevolgen van de pandemie in de geneeskunde, verpleging, zorg, politiek en vele andere gebieden in ons land", voegde Seifert toe.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
5 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
9 uur geleden