
Bundesliga houdt minuut stilte voor coronaslachtoffers
FRANKFURT (ANP) - Alle duels in de eerste en tweede Bundesliga worden komend weekeinde voorafgegaan door een minuut stilte. Daarmee worden de slachtoffers van de heersende coronapandemie herdacht. De spelers zullen verder de komende weken het veld opkomen met een rouwband om, zo meldde de overkoepelende organisatie achter de competities DFL.
"De uitbraak van het coronavirus heeft wereldwijd al zo veel mensenlevens gekost. Het Duitse profvoetbal wil de komende speeldagen medeleven tonen", liet DFL-directeur Christian Seifert weten.
Vanwege de coronacrisis lag de Bundesliga twee maanden stil. Afgelopen weekeinde werd de competitie onder strikte voorwaarden en zonder toeschouwers hervat. "Tegelijkertijd is er veel dank en waardering voor allen die onvermoeibaar werken in de strijd tegen de gevolgen van de pandemie in de geneeskunde, verpleging, zorg, politiek en vele andere gebieden in ons land", voegde Seifert toe.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie had bij de 4-0-zege van zijn ploeg op PEC Zwolle goede momenten gezien. Het kan volgens de trainer echter nog wel beter, zo keek hij terug op de eenvoudige zege bij ESPN.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de aanloop naar de halve finale van de Champions League tegen Arsenal voor het eerst verloren in de Franse competitie. De ploeg van coach Luis Enrique ging in het eigen Parc des Princes met 3-1 onderuit tegen OGC Nice.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de derde plaats in de Eredivisie weer overgenomen van FC Utrecht. De ploeg van coach Robin van Persie won in de eigen Kuip met 4-0 van PEC Zwolle.
14 uur geledenDORDRECHT/LEEUWARDEN (ANP) - FC Dordrecht en SC Cambuur blijven een kleine kans houden op de tweede plaats in de Keuken Kampioen Divisie. Die plaats geeft recht op directe promotie naar de Eredivisie. Dordrecht won met 3-0 van MVV Maastricht. SC Cambuur was met 2-1 te sterk voor Vitesse.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - FC Utrecht heeft zich verzekerd van Europees voetbal. Het elftal van trainer Ron Jans versloeg RKC Waalwijk in het Mandemakers Stadion met 4-0 en heeft na 31 wedstrijden 62 punten. Het gat tussen FC Utrecht en de huidige nummer 5 FC Twente is niet meer te dichten door de club uit Enschede. De vierde plaats is goed voor de tweede voorronde van de Europa League. RKC moet vrezen voor degradatie.
16 uur geledenSEVILLA (ANP) - Real Madrid is zo verbolgen over de kritiek die de arbitrage op de club heeft geuit, dat 'de Koninklijke' de persconferentie en de laatste training voor de bekerfinale tegen FC Barcelona heeft afgelast. Eerder op de dag deed onder anderen scheidsrechter Ricardo de Burgos Bengoetxea zijn beklag over de wijze waarop Real Madrid hem in een video op het clubkanaal neerzette. De Burgos Bengoetxea fluit de eindstrijd in Sevilla. Ook VAR Pablo González Fuertes uitte kritiek op de wijze waarop de arbitrage wordt bejegend.
16 uur geledenNYON (ANP) - De talenten van AZ zijn er niet in geslaagd voor de tweede keer de finale te bereiken van de Youth League. In het Zwitserse Nyon verloor het team onder 19 jaar van trainer Michael van Zijtveld van de leeftijdsgenoten van FC Barcelona met 1-0. De Spanjaarden nemen het in de finale op tegen Trabzonspor dat Salzburg met 2-1 versloeg.
16 uur geleden