Bundesbank voorziet Duitse recessie gevolgd door sterk herstel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse economie raakt in het eerste kwartaal in een recessie, maar daarna komt er een sterk herstel. Die voorspelling doet de Bundesbank, die denkt dat de Duitse economie in de eerste drie maanden van dit jaar krimpt door de coronamaatregelen en ziekte onder personeel vanwege het hoge aantal besmettingen met de omikronvariant.
In het slotkwartaal van 2021 kromp de Duitse economie ook al, volgens voorlopige cijfers met 0,7 procent, waardoor er opnieuw een recessie komt bij neergang in het eerste kwartaal van 2022. Daar is sprake van als de economie in minimaal twee kwartalen op rij krimpt. Daarna voorzien de economen van de Duitse centrale bank dat de economie weer terrein goedmaakt "als de pandemie afneemt en de leveringsknelpunten minder groot worden".
De inflatie, die in januari opnieuw boven de 5 procent lag, blijft voorlopig hoog, verwacht de Bundesbank. De centrale bank verwijst onder meer naar de hoge vraag naar producten en materialen en de gestegen kosten voor ondernemingen.
Minimumloon
De geplande verhoging van het minimumloon naar 12 euro per uur, kan ook voor een flinke kostenstijging zorgen die in de inflatie merkbaar wordt, waarschuwt de Bundesbank. Desondanks kan het ook goed dat de gevolgen beheersbaar blijven.
Verder zijn de huizenprijzen in Duitse steden verder gestegen. Volgens een schatting van de Bundesbank liggen de vastgoedprijzen daar tussen de 15 en 40 procent boven de waarde die op basis van sociaal-geografische factoren verwacht mocht worden. In 2020 waren die prijzen nog tussen de 15 en 30 procent hoger.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
25 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
5 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
7 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
8 uur geleden