Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bundesbank voorziet Duitse recessie gevolgd door sterk herstel

Bundesbank voorziet Duitse recessie gevolgd door sterk herstel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse economie raakt in het eerste kwartaal in een recessie, maar daarna komt er een sterk herstel. Die voorspelling doet de Bundesbank, die denkt dat de Duitse economie in de eerste drie maanden van dit jaar krimpt door de coronamaatregelen en ziekte onder personeel vanwege het hoge aantal besmettingen met de omikronvariant.

In het slotkwartaal van 2021 kromp de Duitse economie ook al, volgens voorlopige cijfers met 0,7 procent, waardoor er opnieuw een recessie komt bij neergang in het eerste kwartaal van 2022. Daar is sprake van als de economie in minimaal twee kwartalen op rij krimpt. Daarna voorzien de economen van de Duitse centrale bank dat de economie weer terrein goedmaakt "als de pandemie afneemt en de leveringsknelpunten minder groot worden".

De inflatie, die in januari opnieuw boven de 5 procent lag, blijft voorlopig hoog, verwacht de Bundesbank. De centrale bank verwijst onder meer naar de hoge vraag naar producten en materialen en de gestegen kosten voor ondernemingen.

Minimumloon

De geplande verhoging van het minimumloon naar 12 euro per uur, kan ook voor een flinke kostenstijging zorgen die in de inflatie merkbaar wordt, waarschuwt de Bundesbank. Desondanks kan het ook goed dat de gevolgen beheersbaar blijven.

Verder zijn de huizenprijzen in Duitse steden verder gestegen. Volgens een schatting van de Bundesbank liggen de vastgoedprijzen daar tussen de 15 en 40 procent boven de waarde die op basis van sociaal-geografische factoren verwacht mocht worden. In 2020 waren die prijzen nog tussen de 15 en 30 procent hoger.

Meer uit Financieel

Schepen tanken minder brandstof door hoge dieselprijs

DORDRECHT (ANP) - Binnenvaartschepen tanken deze week minder brandstof door de flink gestegen dieselprijs, merken de zogeheten bunkerstations. Deze stations, waar binnenvaartschepen brandstof inslaan, hadden het een week eerder juist veel drukker dan normaal.

33 minuten geleden
Oud-KLM-baas Pieter Elbers per direct weg bij IndiGo na problemen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig KLM-topman Pieter Elbers is per direct gestopt als topman van de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat heeft InterGlobe Aviation, het concern achter de maatschappij, dinsdag bekendgemaakt.

35 minuten geleden
Brussel: maatregelen tegen hoge energieprijzen alleen tijdelijk

BRUSSEL (ANP) - Als EU-lidstaten besluiten fiscale maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen, moet dat doelgericht gebeuren en beperkt in tijd. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) dinsdag.

39 minuten geleden
Lufthansa zet extra langeafstandsvluchten in door Iran-oorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa speelt in op de schaarste die door de Iran-oorlog is ontstaan door extra langeafstandsvluchten in te zetten naar Azië en Afrika. Reizigers zoeken momenteel naar alternatieven voor luchtvaartmaatschappijen uit het Midden-Oosten zoals Emirates en Qatar Airways, die worden gehinderd door luchtruimsluitingen in hun thuisregio.

49 minuten geleden
Topvrouw X-alternatief Bluesky doet stap terug

SEATTLE (ANP) - Topvrouw Jay Graber van socialmediaplatform Bluesky doet een stap terug. Ze blijft wel bij het in opkomst zijnde Amerikaanse bedrijf, en gaat aan de slag als innovatiedirecteur.

50 minuten geleden
Oprichters coronavaccinmaker BioNTech beginnen nieuw bedrijf

FRANKFURT (ANP/DPA/RTR) - De oprichters van de Duitse producent van coronavaccins BioNTech gaan een nieuw biotechbedrijf beginnen en leggen daarom hun bestuursfuncties neer bij de biotechnoloog. Topman Ugur Sahin en medisch directeur Özlem Türeci gaan eind dit jaar het bedrijf verlaten wanneer hun contracten aflopen.

1 uur geleden
Agractie slaat alarm om dure diesel en gevolgen voor voedsel

DEN HAAG (ANP) - Landbouworganisatie Agractie maakt zich "grote zorgen" over de explosief stijgende dieselprijzen en de gevolgen daarvan voor de Nederlandse voedselproductie. "De overheid profiteert momenteel fors van de hogere btw-inkomsten, terwijl boeren en transporteurs worden geconfronteerd met torenhoge kosten", zegt een woordvoerster.

1 uur geleden