Bundesbank voorziet Duitse recessie gevolgd door sterk herstel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse economie raakt in het eerste kwartaal in een recessie, maar daarna komt er een sterk herstel. Die voorspelling doet de Bundesbank, die denkt dat de Duitse economie in de eerste drie maanden van dit jaar krimpt door de coronamaatregelen en ziekte onder personeel vanwege het hoge aantal besmettingen met de omikronvariant.
In het slotkwartaal van 2021 kromp de Duitse economie ook al, volgens voorlopige cijfers met 0,7 procent, waardoor er opnieuw een recessie komt bij neergang in het eerste kwartaal van 2022. Daar is sprake van als de economie in minimaal twee kwartalen op rij krimpt. Daarna voorzien de economen van de Duitse centrale bank dat de economie weer terrein goedmaakt "als de pandemie afneemt en de leveringsknelpunten minder groot worden".
De inflatie, die in januari opnieuw boven de 5 procent lag, blijft voorlopig hoog, verwacht de Bundesbank. De centrale bank verwijst onder meer naar de hoge vraag naar producten en materialen en de gestegen kosten voor ondernemingen.
Minimumloon
De geplande verhoging van het minimumloon naar 12 euro per uur, kan ook voor een flinke kostenstijging zorgen die in de inflatie merkbaar wordt, waarschuwt de Bundesbank. Desondanks kan het ook goed dat de gevolgen beheersbaar blijven.
Verder zijn de huizenprijzen in Duitse steden verder gestegen. Volgens een schatting van de Bundesbank liggen de vastgoedprijzen daar tussen de 15 en 40 procent boven de waarde die op basis van sociaal-geografische factoren verwacht mocht worden. In 2020 waren die prijzen nog tussen de 15 en 30 procent hoger.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
7 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
8 uur geleden