Bundesbank: steeds meer tekenen van recessie in Duitsland
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De signalen van een recessie in Duitsland, de grootste economie van Europa, worden steeds duidelijker. Dat meldt de Bundesbank in een maandelijks rapport. Het stilleggen van de Russische gasleveringen aan Duitsland leidt volgens de Duitse centrale bank tot stijgende energieprijzen en een toenemende onzekerheid bij bedrijven en huishoudens in het land.
"Er zijn steeds meer tekenen van een recessie in de Duitse economie, in de zin van een duidelijke, brede en aanhoudende daling van de economische productie", aldus de Bundesbank. Hoewel de gasvoorraden waarschijnlijk zullen voorkomen dat gas in Duitsland deze winter formeel op rantsoen gaat, zal de economische productie volgens de centrale bank in het derde kwartaal "enigszins" dalen.
In het vierde kwartaal en het eerste kwartaal van volgend jaar zal volgens de Bundesbank sprake zijn van een "merkbare krimp". De centrale bank geeft daarbij wel aan dat de vooruitzichten nog altijd "extreem" onzeker zijn. De inflatie zal naar verwachting de komende maanden ook verder oplopen. President Joachim Nagel van de Bundesbank waarschuwde in augustus al dat Duitsland net als Nederland mogelijk te maken zal krijgen met een inflatie van meer dan 10 procent.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdagavond bekendgemaakt dat het twee Iraanse drones heeft neergeschoten die een bedreiging vormden voor het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. Het is de nieuwste confrontatie tussen de twee landen, terwijl de spanningen in het Midden-Oosten opnieuw oplopen.
2 uur geledenTOLEDO (ANP) - Tijdens een festival in de Amerikaanse staat Ohio zijn zaterdagmiddag acht mensen gewond geraakt nadat zij werden beschoten. De politie van de plaats Toledo meldde dat agenten in de omgeving van het Old West End Festival "meerdere slachtoffers van een schietpartij" hadden aangetroffen. "Veel slachtoffers zijn voor behandeling naar nabijgelegen medische voorzieningen gebracht", stelde de politie snel na het schietincident in een bericht op Facebook.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen proberen Iraanse bezittingen in te zetten voor de wederopbouw in bevriende Golfstaten en voor het herstel van de toekomstige schade die Iran daar veroorzaakt. Dat heeft een anonieme, goed ingelichte bron binnen de Amerikaanse regering tegen persbureaus Reuters en Bloomberg gezegd. De mededeling komt een dag na een reeks Iraanse aanvallen op Koeweit en Bahrein.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR) - Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, heeft gezegd dat Noord-Korea nooit afstand zal doen van zijn status als kernmacht. Ook waarschuwde zij dat het land geen enkele bedreiging zal tolereren, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap zondag. De Chinese president Xi Jinping brengt maandag voor het eerst in bijna zeven jaar een bezoek aan Noord-Korea. De Chinese regering wil de banden met Pyongyang versterken.
6 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Russische gedetineerde die vrijdag ontsnapte uit een ziekenhuis in Brugge, is nog steeds voortvluchtig. Dat bevestigt het parket West-Vlaanderen. Alaouidi Djabrailov moest een medische ingreep ondergaan, maar bedreigde zijn bewakers tijdens een kledingwissel met een scherp voorwerp.
12 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby kan waarschijnlijk enkele uren de gevangenis verlaten in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Gevangenispersoneel zal hem dan begeleiden, melden Noorse media.
13 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij een Israëlische aanval op Gaza zijn minstens zeven Palestijnen gedood, onder wie twee vrouwen. Dat zeggen Palestijnse gezondheidsfunctionarissen. Vijftien anderen raakten gewond. De aanval zou hebben plaatsgevonden op een groot vluchtelingenkamp in Gaza-Stad.
13 uur geleden