Bundesbank-president: 'koppig' doorgaan met renteverhogingen
FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) is nog niet klaar met het verhogen van de rentetarieven, zegt Joachim Nagel, president van de Duitse centrale bank, de Bundesbank. De rentebepalers in de eurozone moeten "koppig" zijn en de financieringskosten blijven verhogen om de inflatie aan te pakken, zei Nagel in een interview met de Britse zakenkrant Financial Times.
"Onze strijd tegen de inflatie is nog niet voorbij, er is nog een weg te gaan", aldus de Duitse centralebankpresident. Nagel en andere bestuursleden van de ECB hielden vorige week vast aan hun plan om de rente met nog eens met een half procentpunt te verhogen.
Het lijdt volgens Nagel geen twijfel dat de prijsdruk sterk en breed gedragen is in de hele economie. "Als we deze koppige inflatie willen temmen, zullen wij nog koppiger moeten zijn", aldus de baas van de Bundesbank.
Federal Reserve
Woensdag wordt het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten bekendgemaakt. De centrale bank verhoogt naar verwachting de rente opnieuw in de strijd tegen de hoge inflatie. Wel wordt verwacht dat de Fed de rente wat minder agressief zal opvoeren dan eerder werd voorzien om de kalmte in de bankensector te bewaren.
Nagel denkt dat banken mogelijk "voorzichtiger" worden bij het verstrekken van leningen, nadat de in problemen geraakte Zwitserse bank Credit Suisse gered moest worden door zijn concurrent UBS, waarna veel onrust ontstond op de financiƫle markten. Hij voegde er echter aan toe dat het nog te vroeg was om de conclusie te trekken dat de regio afstevende op een kredietcrisis.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
10 uur geleden