Bundesbank-president: ECB moet doorgaan met verhogen rente
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet doorgaan met het agressief verhogen van de rente, ook als daardoor de economische groei wordt geraakt. Dat vindt president Joachim Nagel van de Duitse centrale bank, de Bundesbank. Volgens Nagel is het namelijk belangrijker dat de hoge inflatie snel onder controle komt.
"We moeten ervoor zorgen dat de hoge inflatie spoedig eindigt", aldus Nagel in een speech in Frankfurt. "Ik zal daarom mijn uiterste best blijven doen om ervoor te zorgen dat wij, het bestuur van de ECB, niet te vroeg stoppen met het normaliseren van het monetair beleid, zelfs als onze maatregelen de economische ontwikkeling dempen." Nagel stelt dat als er niet wordt doorgezet met het sterk verhogen van de rente om de inflatie te beteugelen, de economische schade juist nog groter kan zijn.
De Duitse centralebankpresident staat bekend als een 'havik', wat betekent dat hij voorstander is van sterke ingrepen om de inflatie aan te pakken. Ook zijn collega Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) is een havik als het gaat om monetair beleid.
Meer uit Financieel
ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.
6 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.
8 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".
11 uur geleden