Bundesbank: inflatie kan in september weer stijgen
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Duitsland kan in september weer gaan stijgen omdat dan verschillende tijdelijke maatregelen van de overheid om de inflatie te drukken aflopen. Dat zegt de Duitse centrale bank in zijn maandrapport. Zo heeft de overheid onder meer accijnzen op autobrandstoffen tijdelijk verlaagd en een goedkoop ov-ticket ingevoerd om zo huishoudens te helpen met de sterk gestegen prijzen.
Dankzij die maatregelen zwakte de inflatie in de grootste economie van Europa vorige maand wat af, al blijft die op een hoog niveau, vooral aangejaagd door de sterk gestegen energieprijzen. De Bundesbank vreest dan ook dat als die maatregelen ten einde lopen, de inflatie weer zal gaan oplopen.
De Bundesbank meldde verder dat de zorgen over een mogelijke stop van de Russische gastoevoer naar Duitsland op de economie drukken. In juni werd de groeiverwachting voor de economie van Duitsland voor dit jaar nog meer dan gehalveerd door de Bundesbank, vooral omdat de koopkracht van huishoudens hard wordt geraakt door de hoge inflatie.
Meer uit Financieel
MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
1 dag geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.
1 dag geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.
1 dag geleden