Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buma/Stemra keert opnieuw recordbedrag uit aan muziekmakers

Buma/Stemra keert opnieuw recordbedrag uit aan muziekmakers

HOOFDDORP (ANP) - Nederlandse muziekmakers hebben vorig jaar opnieuw een recordbedrag uitgekeerd gekregen van auteursrechtenorganisatie Buma/Stemra. Het gaat om in totaal ruim 239 miljoen euro, 22 procent meer dan een jaar eerder.

Het totaal aan rechtenopbrengsten voor de organisatie kwam over 2022 uit op 263 miljoen euro, 29 procent meer dan een jaar eerder. Het aandeel afkomstig uit onlinemuziekgebruik maakte de grootste groei door en was goed voor 23 procent van de totale omzet. De meeste inkomsten kwamen nog altijd uit radio en televisie (bijna 75 miljoen euro). De kosten voor Buma/Stemra vielen bovendien lager uit dan verwacht. Dat schrijft de organisatie toe aan lagere personeelskosten als gevolg van de krappe arbeidsmarkt.

In 2021 keerde Buma/Stemra nog ruim 196 miljoen euro uit aan muziekmakers, wat toen het hoogste bedrag ooit was. De afgelopen jaren was er al sprake van een stijgende trend, maar nu komt het totaalbedrag aan uitkeringen voor het eerst boven de 200 miljoen euro uit.

Topman van Buma/Stemra Bernard Kobes lijkt tevreden terug te kijken op het afgelopen jaar, niet alleen vanwege het recordbedrag dat werd uitgekeerd. "Zo sloten 2000 nieuwe muziekmakers zich bij ons aan, verbeterden we de verwerking van muziekgebruik, sloten we nieuwe deals met onder andere platforms voor muziekstreaming en namen we initiatieven voor een meer inclusieve, veilige muzieksector", betoogt Kobes.

Meer uit Financieel

Rabo-economen: oorlog zorgt voor economische pijn, geen recessie

UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank voorzien economische pijn in Nederland door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Maar een recessie verwachten ze niet, al heeft de bank haar eerdere voorspellingen in een nieuwe raming wel iets verlaagd.

11 minuten geleden
Olieprijzen omhoog door oplaaiend geweld in Midden-Oosten

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdagochtend omhoog door het oplaaiende geweld in het Midden-Oosten. Iran heeft raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein en de Verenigde Staten vielen een Iraans commandocentrum aan. Daarmee zetten de olieprijzen de opmars van deze week voort door onzekerheid over een vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten.

29 minuten geleden
Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

9 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

10 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

12 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

13 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

13 uur geleden