Buma/Stemra keert opnieuw recordbedrag uit aan muziekmakers
HOOFDDORP (ANP) - Nederlandse muziekmakers hebben vorig jaar opnieuw een recordbedrag uitgekeerd gekregen van auteursrechtenorganisatie Buma/Stemra. Het gaat om in totaal ruim 239 miljoen euro, 22 procent meer dan een jaar eerder.
Het totaal aan rechtenopbrengsten voor de organisatie kwam over 2022 uit op 263 miljoen euro, 29 procent meer dan een jaar eerder. Het aandeel afkomstig uit onlinemuziekgebruik maakte de grootste groei door en was goed voor 23 procent van de totale omzet. De meeste inkomsten kwamen nog altijd uit radio en televisie (bijna 75 miljoen euro). De kosten voor Buma/Stemra vielen bovendien lager uit dan verwacht. Dat schrijft de organisatie toe aan lagere personeelskosten als gevolg van de krappe arbeidsmarkt.
In 2021 keerde Buma/Stemra nog ruim 196 miljoen euro uit aan muziekmakers, wat toen het hoogste bedrag ooit was. De afgelopen jaren was er al sprake van een stijgende trend, maar nu komt het totaalbedrag aan uitkeringen voor het eerst boven de 200 miljoen euro uit.
Topman van Buma/Stemra Bernard Kobes lijkt tevreden terug te kijken op het afgelopen jaar, niet alleen vanwege het recordbedrag dat werd uitgekeerd. "Zo sloten 2000 nieuwe muziekmakers zich bij ons aan, verbeterden we de verwerking van muziekgebruik, sloten we nieuwe deals met onder andere platforms voor muziekstreaming en namen we initiatieven voor een meer inclusieve, veilige muzieksector", betoogt Kobes.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
6 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/BLOOMBERG) - De in opspraak geraakte Zwitserse bank MBaer Merchant Bank wordt opgeheven. Eerder deze week besloot het Amerikaanse ministerie van Financiën de bank al toegang tot het Amerikaanse financiële systeem te ontzeggen. Inmiddels heeft de financiële toezichthouder van Zwitserland laten weten dat de bank zich niet aan de regels heeft gehouden en moet worden geliquideerd.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Meerdere grote olietankers lijken zaterdag de Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, te mijden. Dat meldt persbureau Bloomberg. Dit lijkt te maken te hebben met de vrees dat de straat bij de militaire acties rond Iran kan worden betrokken. Als deze situatie aanhoudt, zou dit grote gevolgen kunnen hebben voor de olie- en gasprijzen.
10 uur geleden