Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buma/Stemra keert opnieuw recordbedrag uit aan muziekmakers

Buma/Stemra keert opnieuw recordbedrag uit aan muziekmakers

HOOFDDORP (ANP) - Nederlandse muziekmakers hebben vorig jaar opnieuw een recordbedrag uitgekeerd gekregen van auteursrechtenorganisatie Buma/Stemra. Het gaat om in totaal ruim 239 miljoen euro, 22 procent meer dan een jaar eerder.

Het totaal aan rechtenopbrengsten voor de organisatie kwam over 2022 uit op 263 miljoen euro, 29 procent meer dan een jaar eerder. Het aandeel afkomstig uit onlinemuziekgebruik maakte de grootste groei door en was goed voor 23 procent van de totale omzet. De meeste inkomsten kwamen nog altijd uit radio en televisie (bijna 75 miljoen euro). De kosten voor Buma/Stemra vielen bovendien lager uit dan verwacht. Dat schrijft de organisatie toe aan lagere personeelskosten als gevolg van de krappe arbeidsmarkt.

In 2021 keerde Buma/Stemra nog ruim 196 miljoen euro uit aan muziekmakers, wat toen het hoogste bedrag ooit was. De afgelopen jaren was er al sprake van een stijgende trend, maar nu komt het totaalbedrag aan uitkeringen voor het eerst boven de 200 miljoen euro uit.

Topman van Buma/Stemra Bernard Kobes lijkt tevreden terug te kijken op het afgelopen jaar, niet alleen vanwege het recordbedrag dat werd uitgekeerd. "Zo sloten 2000 nieuwe muziekmakers zich bij ons aan, verbeterden we de verwerking van muziekgebruik, sloten we nieuwe deals met onder andere platforms voor muziekstreaming en namen we initiatieven voor een meer inclusieve, veilige muzieksector", betoogt Kobes.

Meer uit Financieel

VEH heropent meldpunt voor misstanden bij bieden op koopwoningen

AMERSFOORT (ANP) - De Vereniging Eigen Huis (VEH) heeft een meldpunt heropend voor misstanden in het biedproces van koopwoningen. Dit gebeurt na signalen die de belangenvereniging zelf heeft gekregen en onderzoek van televisieprogramma Radar. Daaruit trekt VEH de conclusie dat "pogingen tot zelfregulering in de sector onvoldoende werken".

2 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

2 uur geleden
Milieudefensie: klimaatplannen van 28 grote bedrijven onvoldoende

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatplannen van 28 grote bedrijven die actief zijn in Nederland, zijn nog altijd niet in lijn met de klimaatdoelen. Die conclusie trekken Milieudefensie en het NewClimate Institute op basis van een analyse van de plannen. Volgens hun zogeheten Klimaatcrisis-Index zetten zeven bedrijven wel "stappen in de goede richting", maar handelt nog geen van de ondernemingen in lijn met het Klimaatakkoord van Parijs.

5 uur geleden
Gratis beveiligingspakket voor Odido-klanten na datalek

DEN HAAG (ANP) - Hoewel het nog onduidelijk is of klanten van Odido een schadevergoeding krijgen na het grote datalek anderhalve week geleden, krijgen ze wel twee jaar een gratis beveiligingspakket. Het pakket biedt volgens het telecombedrijf onder meer extra bescherming tegen virussen.

6 uur geleden
Wall Street daalt scherp door AI-angst en hogere heffingen

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street gingen maandag scherp omlaag door opnieuw opgelaaide zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie op verschillende sectoren. Ook stond de handel onder druk door het besluit van president Donald Trump om de wereldwijde tarieven te verhogen.

6 uur geleden
Amerikaans Anthropic wijst Chinese AI-bedrijven aan als dieven

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic, eigenaar van chatbot Claude, beschuldigt drie Chinese concurrenten ervan op ongeoorloofde wijze kennis en technologie uit zijn systeem over te nemen. Volgens Anthropic gaat het om grootschalige diefstal van intellectueel eigendom.

8 uur geleden
Europese beurzen onder druk door onzekerheid over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde importheffingen van president Donald Trump zorgden maandag voor een nieuwe domper op de Europese aandelenmarkten. Tegen het einde van de handelsdag kwam de beurshandel extra onder druk door verliezen op Wall Street.

11 uur geleden