Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Buma Lifetime Achievement Award voor Ilse DeLange

Buma Lifetime Achievement Award voor Ilse DeLange

BUSSUM (ANP) - Ilse DeLange mag maandag tijdens de uitreiking van de Buma Awards 2022 de Buma Lifetime Achievement Award in ontvangst nemen. De 45-jarige zangeres ontvangt de prijs voor de bijdrage die ze al meer dan 25 jaar levert aan de Nederlandse muziekindustrie.

"Ilse DeLange benadert alles met die voor haar kenmerkende en innemende openheid en spontaniteit. Het levert waardering én bewondering op van zowel fans als collega’s", laat directeur Bernard Kobes van Buma/Stemra weten. "Ilse is daarom de terechte ontvanger van de Buma Lifetime Achievement Award 2022."

DeLange brak in 1998 door met haar debuutplaat World of Hurt. Het country-album werd 600.000 keer verkocht, goed voor vijf keer platina. Inmiddels maakte ze nog vijftien albums, waarvoor ze nog dertien keer platina ontving. Ook won ze zes Edisons, tientallen Europese muziekprijzen en een Amerikaanse Country Music Award.

De Buma Lifetime Achievement Award wordt jaarlijks uitgereikt aan een componist die uitzonderlijk en langdurig gepresteerd heeft. Eerder ging de prijs naar onder anderen Thijs van Leer (2020), Peter Koelewijn (2019), John Ewbank (2018) en Edwin Evers (2017). De uitreiking vindt plaats in Spant! in Bussum.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekincident in woning Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.

19 minuten geleden
Stiefdochter Otto Frank, Eva Schloss-Geiringer (96), overleden

AMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.

4 uur geleden
Praktijkexamens brommer en motor maandag uitgesteld om winterweer

RIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).

6 uur geleden
Geen bussen meer in Utrecht om gladheid

UTRECHT (ANP) - Zowel in de stad als de provincie Utrecht blijven alle bussen de rest van de zondagavond stilstaan. "Door gladheid rijden er geen bussen meer. Trams blijven rijden", meldt U-OV, dat het bus-en tramvervoer in de provincie verzorgt. De vervoersbedrijven Transdev en Keolis zijn daar de uitvoerders van.

6 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt: maandagochtend druk en glad op wegen

DEN HAAG (ANP) - Door het aanhoudende winterweer en het einde van de kerstvakantie voorziet Rijkswaterstaat voor maandagochtend een drukke ochtendspits. "Daarnaast moeten weggebruikers rekening houden met gevaarlijke rijomstandigheden vanwege sneeuwval en gladheid door bevriezing van natte weggedeelten", waarschuwt de wegbeheerder.

11 uur geleden
NS: hou ook maandag rekening met hinder door de sneeuw

UTRECHT (ANP) - De NS en ProRail waarschuwen reizigers ook maandag rekening te houden met vertragingen. Het winterweer zal dan ook nog zorgen voor hinder in de treindiensten, verwachten ze. "Al valt nu niet te voorspellen waar precies", zegt een NS-woordvoerder.

11 uur geleden
Protest tegen aanval VS op Venezuela in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen zijn zondagmiddag bijeengekomen op het Museumplein in Amsterdam om te protesteren tegen de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Dit deden zij bij het Amerikaanse consulaat.

11 uur geleden