Buma Award Music in Media voor Afrojack en Ramses Shaffy
AMSTERDAM (ANP) - Bij de online-uitreiking van de Buma Awards Music in Media zijn dj/producer Afrojack en wijlen zanger Ramses Shaffy in de prijzen gevallen. Zij kregen van de 25-koppige jury beiden een award voor Beste Sync.
Afrojack won dankzij zijn bijdrage aan het nummer Run the World (Girls) van Beyoncé. Die muziek werd gebruikt in het spotje Girls Invest van de Noorse bank DNB. Ramses Shaffy kreeg de prijs als oorspronkelijke componist van het nummer Zing, vecht, huil, bid, lach, werk en bewonder. Dat nummer - gezongen door Maaike Ouboter - werd gebruikt in een promo van de Netflix-serie Our Planet.
Verder kregen onder anderen ook de componisten Vincent van Warmerdam (Beste Originele Compositie in Film voor ROJO) en Merlijn Snitker (Beste Originele Compositie in Televisieseries voor De 12 van Schouwendam) een prijs. Daan Hofman werd voor Danny and the Wild Bunch bekroond met een New Talent Award.
De winnaars van de Buma Awards Music in Media zijn dit jaar online bekendgemaakt. Normaal gesproken worden de prijzen uitgereikt tijdens Buma Music in Motion in de Tolhuistuin in Amsterdam, maar dat kon dit jaar vanwege de coronacrisis niet doorgaan.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Donderdagmiddag is een man aangehouden na een verdachte situatie bij het stadhuis in Den Haag. Dat bevestigt de politie. De man droeg alleen een onderbroek en is geboeid afgevoerd.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is "dankbaar" voor het onafhankelijke onderzoek naar de herkomst van voorwerpen in de Koninklijke Verzamelingen. "We omarmen de conclusies en nemen alle aanbevelingen graag over. Een zorgvuldige omgang met de koloniale collectieonderdelen binnen de Koninklijke Verzamelingen is van wezenlijk belang. Hiervoor is nu een solide basis gelegd", aldus de koningin.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een klein deel van de objecten met koloniale herkomst uit de Koninklijke Verzamelingen is mogelijk onrechtmatig en onrechtvaardig verkregen. Dat blijkt uit onafhankelijk onderzoek naar circa duizend objecten door een commissie die is aangesteld door de Stichting Historische Verzamelingen van het Huis Oranje-Nassau (SHVON). Hoewel de beschikbare informatie over de onderzochte voorwerpen vaak onvolledig is, zagen de onderzoekers voor het overgrote deel van de voorwerpen geen directe indicaties voor een mogelijk probleem. Van ongeveer tweehonderd objecten kon de herkomst niet worden vastgesteld.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Telefoons en laptops van asielzoekers die Nederland binnenkomen, mogen niet worden onderzocht totdat daar een gedegen wettelijke basis voor is. Toestemming van de asielzoekers zelf is niet voldoende, concludeert de Inspectie Justitie en Veiligheid na een onderzoek.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het stadhuis van de gemeente Den Haag wordt ontruimd vanwege een verdachte situatie. Wat er precies aan de hand is, onderzoekt de politie nog.
41 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft in samenwerking met het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ervoor gezorgd dat een groot botnetwerk offline is gehaald. Het netwerk bestond uit ten minste 17 miljoen "besmette" apparaten, zoals computers, tablets en smartphones. Die werden aangestuurd om cyberaanvallen uit te voeren.
57 minuten geledenTER APEL (ANP) - Ongeveer 130 asielzoekers sliepen in de nacht van woensdag op donderdag in de tijdelijke opvang in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, net iets minder dan de nacht ervoor. Omdat aanmeldcentrum Ter Apel volzit, konden zij daar niet overnachten. Tien mensen kozen ervoor om op het veld voor die opvang te slapen, zegt een woordvoerster van het Rode Kruis.
1 uur geleden