Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bulgarije sluit luchtruim voor Russische vliegtuigen

Bulgarije sluit luchtruim voor Russische vliegtuigen

SOFIA (ANP) - EU- en NAVO-lid Bulgarije heeft uit solidariteit met Oekraïne en vanwege de intensivering van de gevechten met Russische troepen in dat land zijn luchtruim gesloten voor Russische vliegtuigen. Het vliegverbod is zaterdag om middernacht ingegaan en heeft gevolgen voor alle vliegtuigen met licenties die zijn afgegeven door de Russische federatie, aldus het Bulgaarse ministerie van Transport.

Het land verbiedt vertrek, landing en het overvliegen van Russische toestellen. Ook het luchtruim boven Bulgaarse territoriale wateren is voor hen geblokkeerd.

De Britse minister Grant Shapps (Transport) liet vrijdag via Twitter weten dat er per direct geen enkele Russische privéjet in het Britse luchtruim meer mag vliegen of landen. "Poetins acties zijn onwettig en iedereen die profiteert van de Russische agressie in Oekraïne is hier niet welkom. Ik heb ons verbod in het Verenigd Koninkrijk aangescherpt, zodat geen enkele Russische privéjet in het Britse luchtruim kan vliegen of kan landen - met onmiddellijke ingang."

Rusland heeft Britse luchtvaartmaatschappijen verboden op luchthavens in het land te landen of het Russische luchtruim te betreden. Die stap kwam nadat Londen eerder de Russische luchtvaartmaatschappij Aeroflot de toegang tot het Britse luchtruim ontzegde. Polen en Tsjechië hebben ook laten weten dat Russische vliegmaatschappijen niet langer welkom zijn.

Na maandenlange troepenopbouw aan de grens met Oekraïne lanceerde Rusland donderdag een offensief met grondtroepen en luchtaanvallen in het hele land.

Meer uit Buitenland

Stembureaus dicht na lokale verkiezingen in Palestijnse gebieden

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.

8 uur geleden
Netanyahu beveelt zware aanvallen op Hezbollah

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.

8 uur geleden
Trump: onderhandelaars Witkoff en Kushner gaan niet naar Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.

10 uur geleden
Roemenië protesteert bij Rusland na incident met drones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.

12 uur geleden
Aanvallen in Mali, leger zegt controle te hebben

BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.

14 uur geleden
Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

15 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

17 uur geleden