Bulgaren na ruime nederlaag bij Hongarije (3-0) naar laatste plek
BOEDAPEST (ANP) - Bulgarije heeft ook de tweede wedstrijd in de kwalificatie voor het Europees kampioenschap van volgend jaar verloren. Het elftal van bondscoach Mladen Krstajic ging in Boedapest met 3-0 onderuit tegen Hongarije. Bulgarije, dat in 2004 voor het laatst meedeed aan een eindtoernooi, was het kwalificatietraject vrijdag gestart met een nederlaag tegen Montenegro (0-1). AZ-speler Milos Kerkez had een basisplaats bij Hongarije.
Servië, met Ajacied Dusan Tadic als aanvoerder, won met 2-0 bij Montenegro dankzij twee treffers van Dusan Vlahovic. Servië leidt na twee duels met 6 punten in groep G.
In groep F herstelde Zweden zich van de nederlaag tegen België (0-3). Azerbeidzjan werd met 5-0 geklopt. AZ-aanvaller Jesper Karlsson viel in de slotfase in bij Zweden en scoorde één keer. Oostenrijk behaalde in dezelfde poule een late zege op Estland (2-1). Feyenoorder Gernot Trauner ontbrak bij Oostenrijk wegens een lichte blessure. PSV'er Phillipp Mwene had wel een basisplaats. Oostenrijk is na twee duels met 6 punten koploper.
Polen, met Feyenoorder Sebastian Szymanski als invaller, behaalde in groep E een kleine overwinning op Albanië: 1-0. Karol Swiderski scoorde kort voor rust. Polen verloor vrijdag de eerste kwalificatiewedstrijd met 3-1 van Tsjechië. De Tsjechen speelden nu gelijk bij Moldavië (0-0).
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard neemt na ruim vijf maanden alweer afscheid van Houboulang Mendes. De 27-jarige geboren Fransman, die als international voor Guinee-Bissau voetbalde, stapt over naar Servette FC. Bij de Zwitserse club, die uitkomt op het hoogste niveau, ondertekent hij een meerjarig contract.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse aanklagers zijn een onderzoek gestart naar de Franse international Lucas Hernández en zijn partner naar aanleiding van beschuldigingen van mensenhandel en illegale tewerkstelling door een Colombiaans gezin. Het paar ontkent elke misstand en zegt te goeder trouw te hebben gehandeld, maar te zijn gemanipuleerd.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber is in Marseille aangekomen om zijn transfer naar Olympique Marseille af te ronden. De 24-jarige middenvelder van Feyenoord sprak zich afgelopen weekend na de thuisnederlaag in de Kuip tegen Sparta (3-4) uit over een conflict met trainer Robin van Persie. Sindsdien ging het hard met de transfer naar de Franse nummer 3, die zo goed als rond is. Timber had bij Feyenoord nog een contract voor een halfjaar.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - De spelers van Manchester City betalen de kaartjes voor de fans die dinsdag aanwezig waren bij de uitwedstrijd tegen Bodø/Glimt in de Champions League. De Engelse topclub blameerde zich met 3-1 bij de Noren, die daarmee hun eerste zege van dit seizoen boekten in het hoofdtoernooi.
2 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Voorzitter Kirsty Coventry van het Internationaal Olympisch Comité ziet geen problemen in de nauwe band van FIFA-voorzitter Gianni Infantino en de Amerikaanse president Donald Trump. Infantino heeft Trump herhaaldelijk ontmoet in het Witte Huis en hem namens de wereldvoetbalbond een prijs voor de vrede gegeven. "Hij heeft over een paar maanden zijn WK in de Verenigde Staten. Ik zou me wel zorgen maken als er geen goede relatie zou zijn", aldus Coventry in een persconferentie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan weer beschikken over spits Ayase Ueda. De Japanse spits zou volgens coach Robin van Persie donderdag in De Kuip in de Europa League tegen Sturm Graz in actie kunnen komen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.
5 uur geleden