Bulgaren na ruime nederlaag bij Hongarije (3-0) naar laatste plek
BOEDAPEST (ANP) - Bulgarije heeft ook de tweede wedstrijd in de kwalificatie voor het Europees kampioenschap van volgend jaar verloren. Het elftal van bondscoach Mladen Krstajic ging in Boedapest met 3-0 onderuit tegen Hongarije. Bulgarije, dat in 2004 voor het laatst meedeed aan een eindtoernooi, was het kwalificatietraject vrijdag gestart met een nederlaag tegen Montenegro (0-1). AZ-speler Milos Kerkez had een basisplaats bij Hongarije.
Servië, met Ajacied Dusan Tadic als aanvoerder, won met 2-0 bij Montenegro dankzij twee treffers van Dusan Vlahovic. Servië leidt na twee duels met 6 punten in groep G.
In groep F herstelde Zweden zich van de nederlaag tegen België (0-3). Azerbeidzjan werd met 5-0 geklopt. AZ-aanvaller Jesper Karlsson viel in de slotfase in bij Zweden en scoorde één keer. Oostenrijk behaalde in dezelfde poule een late zege op Estland (2-1). Feyenoorder Gernot Trauner ontbrak bij Oostenrijk wegens een lichte blessure. PSV'er Phillipp Mwene had wel een basisplaats. Oostenrijk is na twee duels met 6 punten koploper.
Polen, met Feyenoorder Sebastian Szymanski als invaller, behaalde in groep E een kleine overwinning op Albanië: 1-0. Karol Swiderski scoorde kort voor rust. Polen verloor vrijdag de eerste kwalificatiewedstrijd met 3-1 van Tsjechië. De Tsjechen speelden nu gelijk bij Moldavië (0-0).
Meer uit Voetbal
UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
35 minuten geledenRIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.
41 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Kolbeinn Finnsson, Jesse van de Haar en Ivar Jenner. Finnsson en Van de Haar spelen tot de zomer op huurbasis voor respectievelijk het Noorse Vålerenga IF en SK Beveren in België. Er zijn koopopties opgenomen in de overeenkomsten. Het contract met Jenner werd ontbonden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal voor Gonçalo Borges. Dat meldt de Rotterdamse club op de eigen website. De 24-jarige aanvaller is daarmee voor twee wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van doelman Maarten Paes afgerond. De 27-jarige keeper komt per direct over van de Amerikaanse club FC Dallas en heeft een contract getekend tot medio 2029, meldt de Amsterdamse club in een persbericht. De transfer zat eraan te komen; Paes bekeek zondag de wedstrijd tegen Excelsior al vanaf de tribune.
7 uur geleden